Slovan sa proti lídrovi KHL zo začiatku držal, napokon však prehral o tri góly

Zľava: Linden Vey z CSKA Moskva a Ivan Švarný z HC Slovan Bratislava počas hokejového zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2018/2019 medzi HC Slovan Bratislava (Slovensko) - CSKA Moskva (Rusko). Bratislava, 11. február 2019. (Autor: Jana Birošová SITA)
Športové prenosy SME|11. feb 2019 o 18:30

V stredu odohrá posledný domáci zápas.

Slovan Bratislava - CSKA Moskva 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 37. Baranov (Chipchura, Švarný) - 38. Andronov (Kaprizov, Scott), 42. Kaprizov ((Grigorenko, Vey)), 45. Kaprizov (Grigorenko), 51. Kaprizov (Vey). Rozhodovali: Kuľov, Vasiliev - Ivanov, Lazarev, vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 6788 divákov.

Slovan Bratislava: Štěpánek - Sersen, Jánošík, Klok, Grman, Bačík, Švarný, Boldižár - Jeglič, Sukeľ, Liška - Červený, Taffe, Chipchura - Bailey, Buc, Sloboda - Baranov

CSKA Moskva: Johansson - Blažijevskij, Nesterov, Robinson, Pašnin, Marčenko, Naumenkov, Romanov - Grigorenko, Vey, Kaprizov - Kalinin, Andronov, Scott - Telegin, Šalunov, Slepyšev - Tolčinskij, Karnauchov, Mamin

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelkovom domácom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s lídrom súťaže CSKA Moskva 1:4.

Pre Slovan to bola 43. prehra v sezóne, z toho 40. v riadnom hracom čase.

Zverencom Vladimíra Országha patrí v tabuľke Západnej konferencie posledné 12. miesto a so ziskom 31 bodov sú zároveň na chvoste celej súťaže.

Slovan odohrá nasledujúci duel v stredu 13. februára o 18.30 h proti Dinamu Minsk.

Bude to posledné domáce stretnutie v sezóne. Zvyšné štyri zápasy odohrajú na ľade súperov, postupne nastúpia proti CSKA Moskva (15. februára), Dinamu Riga (18. februára), Jokeritu Helsinki (20. februára) a HK Soči (22. februára).

Opäť nevyužité presilovky

Favorit začal lepšie, od úvodu trávil viac času v útočnom pásme a bol aj strelecky aktívnejší. Hráčov Slovana neprebudila ani presilová hra v polovici prvej tretiny, Johansson bol počas nej prakticky bez práce.

Lepší Moskovčania si však napriek prevahe nedokázali vypracovať gólovú šancu a do kabín išli oba tímy za nerozhodného stavu.

Aj druhé dejstvo vyznelo v úvode lepšie pre CSKA, ale Slovan mal neskôr početnú výhodu a niekoľko striel musel riešiť brankár hostí. V 28. minúte sa vo veľkej šanci objavil Jánošík, ale sám pred brankárom mieril len do jeho ramena.

Na opačnej strane vychytal Grigorenka Štěpánek. Obaja protagonisti sa stretli v súboji aj o pár sekúnd neskôr, ale opäť z neho vyšiel víťazne brankár Slovana. Hostí potom dostal do úzkych ich ďalší faul, Johansson musel vykryť nepríjemnú "jedovku" Sersena.

HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva (11. február 2019): fotogaléria

11.2.2019

Rýchla odpoveď

Bojovná a odvážna hra Slovana priniesla ovocie v 37. minúte, keď brilantnú prihrávku Chipchuru poslal do siete Baranov. Dvadsaťročný útočník zaznamenal svoj prvý gól v KHL.

Odpoveď hostí však prišla okamžite, skóre druhej tretiny uzavrel Andronov.

V úvode tretej tretiny sa do bekhendu oprel Kaprizov a prekvapenému Štěpánkovi zapadol puk pod hornú žrď. Ten istý hráč bol úspešný aj o tri minúty neskôr, keď šikovne tečoval strelu Grigorenka a poistil výhru CSKA.

Kaprizov bol aj naďalej pri streleckej chuti, v 51. minúte zavŕšil hetrik a stanovil konečné skóre zápasu na 4:1 v prospech favorita.

Hlasy po zápase

Vladimír Országh (tréner Slovana): "Chlapci na ľade bojovali a nechali tam všetko. V tretej tretine nám dochádzali sily a bol viditeľný rozdiel v kvalite. S výkonom som spokojný, čo ocenili aj ľudia po zápase."

Adam Liška, útočník Slovana: "Dve tretiny sme boli vyrovnaní súperi CSKA. Potom však hostia zaradili vyšší stupeň a my sme nestíhali korčuliarsky."

Igor Nikitin (tréner CSKA): "Začali sme zle, ale v tretej časti sme sa vrátili k našej hre. Vtedy sme plnili to, čo sme si predsavzali a získali dva body."

Jegor Baranov (útočník Slovana, premiérový gól v KHL): "Z premiérového zásahu v lige som sa tešil, ale vydržalo mi to len dve striedania, kým sme nedostali vyrovnávajúci gól. Teším sa, že som dal gól do siete CSKA Moskva, keďže som jeho odchovanec. Náskok sme si dlho neudržali, pretože prišla strata koncentrácie. Musíme sa naplno sústrediť celých 60 minút."

Výsledky zvyšných pondelkových zápasov KHL 2018/2019:

Avtomobilist Jekaterinburg - Torpedo Nižnij Novgorod 6:5 (1:1, 4:3, 1:1)

Góly: 19. a 40. Gračov, 21. Višnevskij, 30. Sexton, 32. Kazionov, 51. Dawes - 16. Aľajev, 21. Volčenkov, 22. Urakov, 29. Galuzin, 56. Paršin

Traktor Čeľabinsk - Neftechimik Nižnekamsk 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 2. Kravcov - 19. a 29. Chajrullin, 33. Zdunov

Dinamo Minsk - Lokomotiv Jaroslavľ 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)

Góly: 29. S. Kronwall, 32. Korškov, 34. Kozun

SKA Petrohrad - Severstaľ Čerepovec 4:1 (3:1, 1:0, 0:0)

Góly: 4. Zubarev, 9. Daciuk, 14. Koskiranta, 31. Barabanov - 3. Megalinskij

HK Soči - Viťaz Podoľsk 3:2 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 - 1:0)

Góly: 36. Rykov, 59. Šmeľov (BAKOŠ), 62. BAKOŠ - 23. A. Nikulin, 35. Rendulič

Spartak Moskva - Dinamo Moskva 1:5 (0:1, 1:3, 0:1)

Góly: 34. Zubov - 20. I. Nikulin, 23. V. Michajlov, 28. Kagarlickij, 39. Šipačov, 48. Zackrisson

Július Hudáček (Spartak) chytal do 39. min

Dinamo Riga - Jokerit Helsinki 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 2. Maione, 23. Džeriňš, 59. Darziňš - 35. Grant

Online prenos: HC Slovan Bratislava - CSKA Moskva (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
11.02.2019 o 18:30
Slovan
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)
60' minúta
Ukončený
CSKA Moskva
Prehľad
Góly a asistencie: 37. Baranov (Chipchura, Švarný) – 38. Andronov (Kaprizov, Scott), 42. Kaprizov (Grigorenko, Vey), 45. Kaprizov (Grigorenko, M. Robinson), 51. Kaprizov (Vey). Rozhodca: Kuľov, Vasiliev – Ivanov, Lazarev. Diváci: 6.788.
Je dobojované, vojaci nič neponechali na náhodu a predviedli v záverečnej tretine prítomným divákom, prečo sú lídrom celej KHL. Tromi gólmi rozhodli o svojom víťazstve a pekný hetrik zaznamenal Kaprizov. Umenie vojakov, ktoré predviedli, sme videli aj pri presilovke, ktorú využili po dvoch sekundách hry. Publikum ich právom do šatne vyprevadilo potleskom. Najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: Kirill Kaprizov a Jegor Baranov. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 3:16, celkom 20:35. Dobrú noc z Bratislavy priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak.
Koniec zápasu.
59:53
Šalunov z medzikružia netrafil priestor domácej bránky, Slovan pôjde do akcie v závere tretiny.
59:08
Kaprizov a jeho efektná strela z pravého kruhu, opäť bol v akcii Štěpánek, ktorý zabránil prieniku puku do svojej bránky.
58:45
Spontánny potlesk v Aréne Ondreja Nepelu pre hráčov oboch družín.
58:15
Andronov vystrelil z ľavého kruhu, aj tento puk Štěpánek zneškodnil, teraz však cez svoju hokejku poslal puk späť do hry.
56:43
Štěpánek v ľahu na ľade na bruchu likviduje ďalší puk z hokejky hostí, Jakub sa teraz veru na svojom pracovisku nenudí.
56:31
importantAk som dobre videl číslo hráča na chrbte, tak to bol Nesterov, ktorý sa prezentoval krásnym príklepom od modrej, Štěpánek vytiahol ďalší pekný zákrok a puk zlikvidoval.
54:48
Domáci v plnom počte, Slovan toto svoje oslabenie ubránil bez ujmy.
54:19
importantGrigorenko a jeho efektné zakončenie príklepom z pravého kruhu, Štěpánek v pokľaku pri ľavej žrdi puk zneškodnil a opäť tak podržal tím pri Dunaji.
53:37
Domácim sa podarilo poslať puk aspoň do stredného pásma a získať tak nejaké tie sekundy zo svojho oslabenia.
53:01
Liška vystrelil z ľavej strany od kruhu a Slovan aj počas oslabenia vyrobil útočnú akciu. Johansson puk schoval vo svojom výstroji.
52:48
Po dlhom signalizovanom vylúčení a power play hostí arbitri posielajú za nedovolené bránenie na trestnú Grmana.
51:32
Karnauchov zakončil z medzikružia po ľade, Štěpánek puk poslal vpravo k mantinelu, kde oň zvádzajú boje oba tábory.
50:06
50:06
goalCSKA Moska dala gól!
Puk z buly smeroval pred Štěpánka, ktorý vyrobil chybu, puk vyrazil vľavo a tam nakorčuľoval a pohotovo zakončil KIRILL KAPRIZOV. CSKA využilo presilovku za dve sekundy. Asistencia: Linden Vey.
50:04
Sersen za seknutie dve minúty, presilovka pre CSKA.
49:05
Vey z ľavého kruhu netrafil priestor domácej klietky, potom strela Kaprizova cez hokejku domáceho hráča končí na ochrannej sieti.
48:06
importantŠvarný a jeho pekná strela od modrej z ľavej strany, Johansson natiahol svoju ľavú ruku a puk schoval do lapačky.
47:28
Slovan pokazil prechod do útočného pásma a opäť zakázané uvoľnenie.
46:47
Blažijevskij od modrej z ľavej strany, Štěpánek puk poslal pred seba a belasí pôjdu do akcie.
46:44
Zakázané uvoľnenie belasých, opäť sa ten kolotoč presťahuje pred Štěpánka.
44:42
44:42
goalCSKA Moskva dala gól!
Grigorenko vystrelil spoza pravého kruhu, KIRILL KAPRIZOV sa motal pred bránkou a puk zasiahol tak krásne, že ho zatočil za chrbát Štěpánka. Asistencie: Michail Grigorenko a Mat Robinson.
44:14
Ďalší nahodený puk v podaní hostí Štěpánek kryje vo svojej lapačke, od modrej to vykonal Kaprizov.
43:32
Dnes maximálne spravodlivá štvorica v pruhovaných dresoch, ktorú Bratislava za celú KHL ešte nevidela. Úmyselný ofsajd, vhadzovať sa bude pred Johanssonom.
43:24
Opäť v akcii Štěpánek. Jakub teraz v pokľaku likviduje puk hostí z pravej strany, no hravo, nemal s tým väčšie problémy.
42:57
Štěpánek s reklamným pukom hostí problémy nemal, schoval ho do lapačky, a vhadzovať budeme po jeho pravici.
42:40
Po strele Sersena puk cez ochranné sklo skončil na sieti, vhadzovať budeme v strednom pásme.
42:05
Puk mimo hracej plochy, vhadzovať budeme po pravej ruke Štěpánka.
41:19
41:19
KIRILL KAPRIZOV z ostrého uhla z ľavej strany z kruhu z otočky vystrelil a puk upratal pod brvno domácej bránky. Asistencie: Michail Grigorenko a Linden Vey.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:11.
V druhej tretine sme videli opäť pekný hokej a belasí stále držia s favoritom zápasu krok. Slovan nedokázal uspieť v presilovke, no po peknej akcii predsa len sme zaknihovali gól do siete súpera, v tejto sezóne vôbec prvý a jeho autorom bol mladík Baranov. Hostia zakrátko vyrovnali po peknej akcii, keď si defenzíva belasých zobrala sekundy voľna a táto strata koncentrácie ich stála vedenie. Pred záverečným dejstvom je tak všetko otvorené. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 11:12.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Z pravého kruhu zakončil peknou strelou Grman, Johansson v pokľaku puk zneškodnil vo svojom výstroji.
37:51
37:51
Kaprizov spoza bránky poslal puk na vnútornú stranu pravého kruhu, kde zakončil z prvej SERGEJ ANDRONOV a puk skončil v sieti domácich. Asistencie: Kirill Kaprizov a Greg Scott.
37:28
Zakázané uvoľnenie hostí, predtým potiahol puk vpred Slepyšev, defenzíva domácich však ohroziť Štěpánka vo svojej bránke nedovolila.
36:43
36:43
goalSlovan Bratislava dal gól!
Diagonálna prihrávka z pravého kruhu na ten ľavý, kde na vnútornej strane kruhu pohotovo zakončil z prvej JEGOR BARANOV. Asistencie: Kyle Chipchura a Ivan Švarný.
35:58
Hostia v plnom počte, aj toto svoje oslabenie vojaci dokázali prežiť bez ujmy a vcelku hravo.
35:14
Vojaci sa snažili o akciu a potiahnuť puk do pásma belasých, vyrobili však ofsajd.
34:39
Puk za bránkou Štěpánka, Slovan držal súpera v pásme, efektný palebný priestor si však vypracovať nedokázal.
33:58
Kalinin dostal dve minúty za seknutie, opäť presilovka pre belasých.
33:58
importantDva strelecké pokusy v podaní Sersena, ten prvý Johansson cez betón poslal na pravú stranu k mantinelu, ten druhý puk vyrazil pred seba a ozvala sa píšťalka hlavného skôr, ako mal brankár puk pod kontrolou, nuž, Slovan mohol v dorážke zakončiť do odkrytej časti bránky.
32:42
Strelu Slobodu vyrazil Johansson na kruh, kde sa k efektnej dorážke nedostal Buc, tribúny si len tak povzdychli.
31:05
importantRobinson zakončil z otočky na pravej strane pred bránkoviskom, Štěpánek puk poslal za bránku, Robinson následne našiel voľného za kruhmi Grigorenka, ktorý pálil príklepom z prvej, Štěpánek v rozkľaku puk poslal späť do hry a podržal tím domácich, nuž a Michail po tretíkrát utrel nos.
30:20
Opäť smutný Grigorenko po streleckom pokuse, teraz z pravej strany od kruhu, puk končí v moci Štěpánka.
30:15
Opäť prerušenie hry, po zakázanom uvoľnení domácich vhadzujeme po ľavej ruke Štěpánka.
29:56
importantGrigorenko so svojim príklepom z ľavého kruhu neuspel a so zvesenou hlavou putoval na striedačku, Štěpánek a jeho rukavica boli proti.
29:10
Slovan to pokazil na modrej, čiarový fúkol do píšťalky a vhadzujeme v strednom pásme.
28:53
Nepresnou prihrávkou po modrej do stredného pásma sa hostia sami pripravili o útočné pásmo.
28:16
Naumenkov to skúsil od modrej švihom, Štěpánek puk schoval vo svojej lapačke a zmenu skóre nepripustil.
27:27
importantJánošík si vypýtal puk do voľného priestoru na ľavej strane, dostal diagonálnu prihrávku od kruhu, potiahol puk vpred a zakončil z vnútornej strany kruhu, Johansson puk oblúčikom poslal za svoju bránku.
25:34
Hostia v plnom počte, najlepšia defenzíva KHL aj teraz odolala.
24:51
Klok a jeho pekný príklep spoza ľavého kruhu, Johansson roztiahol betóny a tým ľavým poslal puk na druhú stranu klziska, jeho spoluhráči vzápätí von z pásma.
23:47
Puk za bránkou Štěpánka, takto to k úspechu veru nepovedie.
23:34
Pašnin poslal puk na tribúny a za zdržovanie hry trest dve minúty, tretia presilovka pre belasých v dnešnom predstavení.
21:32
Chipchura vystrelil spoza kruhov a spoza obrancu, Johansson puk cez hruď vyrazil pred seba, belasí zvádzajú boj o puk v pásme vojakov.
21:10
Hostia v plnom počte, Slovan ani vo svojej delenej presilovke uspieť nedokázal.
20:14
Slovan pokračuje v hre presilovkou, vojaci však puk poslali von z pásma cez všetky čiary.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 19:21.
V prvej tretine sme videli vyrovnaný hokej a Slovan neraz zožal potlesk tribún. Kto čakal raketový nástup do zápasu v podaní hostí, mýlil sa. Slovan hral dvakrát presilovú hru, v tej druhej bude pokračovať aj na začiatku druhej tretiny, pomer striel medzi žrde v tej prvej 6:7.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:39
Druhý puk počas presilovky pri Štěpánkovi, CSKA bráni na výbornú už modrú čiaru.
19:10
Sekerka a dvojka pre Mamina, v závere tretiny si belasí zahrajú presilovú hru.
18:23
Zakázané uvoľnenie aj na strane domácich, teraz budeme vhadzovať po ľavej ruke Štěpánka.
17:03
Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa opäť sťahuje do pásma CSKA.
16:39
Liška po pravej strane puk priviezol k bránkovisku, no napokon sme videli zakončenie v podaní Sukeľa, ktorého puk bol poslaný na ochrannú sieť.
15:31
Prihrávka rukou v strednom pásme a aj vhadzovať budeme v strednom pásme pri obrannej modrej vojakov.
14:43
Štěpánek zlikvidoval puk hostí z pravej strany, predtým sme videli pekný strelecký pokus domácich na druhej strane klziska, rovnako na pravej strane, Johansson puk cez lapačku rozohral na hokejky svojim spolubojovníkom.
13:47
importantBailey pokazil prihrávku, do akcie sa dostal Šalunov, ktorý vystrelil pohotovo z vnútornej strany pravého kruhu, puk po ľade Štěpánek cez betón poslal na druhú stranu klziska.
11:39
Slovan hrá s favoritom vyrovnanú partiu, CSKA teraz pokazil svoju akciu zakázaným uvoľnením, hra sa sťahuje pred Johanssona.
09:03
Belasí sa previnili proti pravidlám ofsajdom, čiarový im akciu musel zastaviť.
08:47
Hostia v plnom počte, Slovan účet večera otvoriť nedokázal.
08:28
Slovan zamkol vojakov v pásme a kombinoval s pukom na hokejkách, napokon akciu zakončil strelou od modrej z pravej strany Jánošík, puk defenzíva hostí poslala na ochrannú sieť.
07:18
Vojaci poslali pozdrav k Štěpánkovi a Slovan stráca sekundy zo svojej presilovky.
06:47
Kalinin poslal na mantinel Buca a inkasuje dvojku za vrazenie, presilovka pre belasých.
06:14
Andronov od modrej nahodil puk na bránku domácich, Štěpánek aj tento puk schoval vo svojej rukavici a rozohrávať nemohol, uvidíme vhadzovanie po pravici Štěpánka.
05:02
Štěpánek na dvakrát zlikvidoval dobiedzanie súpera a puk belasí dostali pod svoju kontrolu, Slovan pôjde do akcie.
04:45
Slepyšev a jeho strela z uhla z ľavého kruhu, Štěpánek puk poslal pred seba, vojaci naďalej pri puku.
04:00
Bailey sa ukázal strelou z pravého kruhu, Johansson mal dobrý výhľad a aj tento puk domácich zlikvidoval.
03:37
Červený a či Taffe preveril pozornosť Johanssona strelou z medzikružia, gólman hostí puk schoval v rozkľaku cez betóny vo svojej rukavici.
02:36
Mamin vystrelil švihom od mantinelu z ľavej strany od kruhu, Štěpánek puk bezpečne schoval vo svojej lapačke.
02:30
Slovan akciu po pravej strane pokazil a vyrobil zakázané uvoľnenie, vhadzujeme pred Štěpánkom.
01:30
Obojstranne opatrný začiatok a oba tímy boli už na výlete v tom ktorom pásme, jediný nahodený puk medzi tri žrde Štěpánek cez lapačku rozohral na hokejky svojim spoluhráčom.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Oba tímy už máme na hracej ploche, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude prichystané k úvodnému buly duelu.
Príjemný podvečer vám želám z Arény Ondreja Nepelu z Bratislavy. Na ľadovej ploche prebieha rozkorčuľovanie oboch tímov, domáci v belasom, hostia v bielo-červenej kombinácii farieb. V bránke Slovana sa predstaví Čech Jakub Štepánek, v bránke vojakov Švéd Lars Johansson.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava:

Štěpánek (Vojvoda) – Sersen (C), Jánošík, Klok, Grman, Bačik, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukeľ, Liška – Červený (A), Taffe (A), Chipchura – Bailey, Buc, Sloboda – Baranov

CSKA Moskva:

Johansson (Tretiak) – Blažijevskij, Nesterov (A), Robinson, Pašnin, Marčenko, Naumenkov, Romanov – Grigorenko, Vey, Kaprizov – Kalinin, Andronov (C), Scott (A) – Telegin, Šalunov, Slepyšev – Tolčinskij, Karnauchov, Mamin

Rozhodca:

Kuľov, Vasiliev – Ivanov, Lazarev.
Hokejisti HC Slovan odohrajú v aktuálnej sezóne na domácom ľade už len dva zápasy, v tom predposlednom v pondelok večer budú hostiť najlepší tím súťaže, vojakov z Moskvy. V aktuálnej sezóne sa súperi stretli už dvakrát. V prvom meraní síl hranom vo Viedni belasí podľahli vojakom 0:9, v tom druhom v Moskve sa zrodilo víťazstvo domácich v pomere 4:0. Belasí tak najlepšej defenzíve v súťaži zatiaľ nevsietili, bude tomu inak v pondelok večer v Aréne Ondreja Nepelu?

CSKA Moskva – načrime do histórie klubu. Klub CSKA Moskva vznikol v roku 1946. Historický prvý zápas v hokejovej lige ZSSR sa odohral 22.12.1946 a jeho účastníkmi boli práve CSKA spolu s Dinamom Moskva. V histórii ruských najvyšších súťaží klub zaknihoval 32 majstrovských titulov, 11 krát obsadil druhé miesto a 1 krát sa mu ušla „bronzová“ medaila. 12 krát vyhrali hráči CSKA ruský hokejový pohár. Na medzinárodnej scéne zaznamenali úspechy v podobe 20 víťazstiev pohára Európskych majstrov a v roku 1972 vyhrali aj Interkontinentálny pohár.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku, hneď v prvom ročníku hráči v play-off obsadili konečné pekné 5. miesto, keď v Konferenčnom semifinále nestačili na mestského rivala Dinamo Moskva. V ďalších troch ročníkoch obsadili postupne 13. , 19. a 16. miesto. V piatej sezóne CSKA postúpil do play-off, vyradil v jej prvom kole hráčov HC Lev po sérii 4:0 na zápasy, no potom sériou 1:4 na zápasy podľahol opäť mestskému konkurentovi a celkovému víťazovi Gagarinovho pohára, Dinamu Moskva a napokon obsadil pekné 6. miesto. V šiestej sezóne nastúpil CSKA v úvode play-off proti SKA Petrohrad, a keďže nevyhral ani jeden zápas, séria skončila 0:4 čo znamenalo v záverečnom účtovaní celkové 14. miesto. V siedmej sezóne CSKA zostal tesne pred bránami finále, v prvom kole play-off vyradil hravo HK Soči po sérii 4:0 na zápasy. V konferenčnom semifinále ho čakal súper z iného súdka, Jokerit Helsinki musel zložiť poklonu, CSKA postúpil ďalej po sérii 4:1 na zápasy. Na rad prišlo finále Západnej konferencie, v ktorom CSKA podľahol neskoršiemu víťazovi Gagarinovho pohára, SKA Petrohrad postupoval do finále po dramatickej sérii 4:3 na zápasy a CSKA v konečnom účtovaní obsadil krásne 3. miesto. V ôsmej sezóne to už bolo finále play-off. CSKA na ceste do finále zdolal bratislavský Slovan a séria skončila 4:0 na zápasy. Na rad prišlo Torpedo Nižnij Novgorod a CSKA ťahal za kratší koniec len v jednom zápaserezultát? 4:1 na zápasy a postup do konferenčného finále. Kto čakal drámu s chlapcami z Petrohradu, hlboko sa mýlil. CSKA urobil s vojakmi zo severu krátky proces a do finále KHL postúpil jednoznačne po sérii 4:0 na zápasy. No a vo finále Alexander Radulov a spol. museli zložiť poklonu družine okolo Sergeja Moziakina, Magnitogorsk zdvihol nad hlavu Gagarinov pohár po sérii 4:3 na zápasy. V deviatej CSKA vyhral základnú časť a do play-off postupoval z prvého miesta. V prvom kole si do odniesol Jokerit, ktorý nezvíťazil ani v jednom meraní síl. Nasledovalo konferenčné semifinále a vojaci v ňom podľahli hráčom Lokomotivu Jaroslavľ v sérii 2:4 na zápasy a obsadili tak konečné pekné 5. miesto. V uplynulej sezóne sa CSKA prebojoval až do finále. V prvom kole zvíťazil jasne 4:0 na zápasy nad miestnym rivalom Spartakom. V druhom kole vojaci vystavili stopku pre Jokerit po sérii 4:2 na zápasy. Vo finále konferencie CSKA zvíťazil nad SKA Petrohrad a séria napokon skončila v pomere 4:2. Vo finále Gagarinovho pohára sa CSKA stretol s AK Bars Kazaň a vojaci dokázali zvíťaziť len v jednom zápase a tak zo zisku trofeje sa tešil súper z Kazane. CSKA zaknihoval striebornú pozíciu v hodnotení klubov.

V súčasnosti červeno-modrý dres klubu obliekajú hráči z Ruskej federácie, káder dopĺňajú traja hráči z Kanady, dvaja zo Švédska a v jednom hráčovi má zastúpenie Dánsko. CSKA hráva svoje domáce zápasy v aréne s názvom CSKA Arena, ktorá pojme 12.100 divákov. Hlavným trénerom mužstva je domáci lodivod Igor Valerievič Nikitin.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub CSKA Moskva a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.

Domov»Hokej»KHL»Slovan sa proti lídrovi KHL zo začiatku držal, napokon však prehral o tri góly