MS v hokeji do 20 rokov 2021 - skupina A
Slovensko - Nemecko 3:4 pp (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)
Góly: 11. Mrázik (Golian), 24. Myklucha (Kolenič, Eliaš), 35. Mrázik (Nemec, Jellúš) - 6. Stützle (Elias, Gnyp), 29. Stützle (Gnyp, Bugl), 40. Elias (Gnyp, Peterka), 65. Zimmermann (Peterka, Stützle).
Rozhodovali: Menniti, Roeland - MacKey, Wyonzek (všetci Kan.), vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 1:3, oslabenia: 1:0.
Slovensko: Latkóczy - Mudrák, Golian, Bečár, Kňažko, Nemec, Stacha, Petrovický, Turan - Mrázik, Jellúš, Faith - Chromiak, Kašlík, Slafkovský - Myklucha, Sojka, Jedlička - Kolenič, Eliaš, Jendek
Nemecko: Bugl - Gnyp, Glötzl, Zimmermann, Münzenberger, Raabe - Chrobot, Dubé, Alberg - Peterka, Elias, Stützle - Volek, Henriquez-Morales, Schumacher
- ONLINE PRENOS: Slovensko - Nemecko (MS v hokeji do 20 rokov)
- MS v hokeji do 20 rokov 2021 - program, výsledky, tabuľky
- Všetky informácie o MS v hokeji do 20 rokov 2021
EDMONTON. Slovenská hokejová reprezentácia prehrala na majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov s nemeckými rovesníkmi 3:4 po predĺžení.
Zisk bodu jej však dal postupovú definitívu, v tabuľke jej patrí so ziskom štyroch bodov tretie miesto a už nemôže skončiť horšie ako na štvrtej priečke.
Dva góly slovenského tímu strelil Michal Mrázik, jeden Oleksii Myklukha. Slováci odohrajú svoj posledný zápas v skupine v stredu o 20.00 proti Fínsku.
MS v hokeji do 20 rokov 2021: Slovensko - Nemecko: fotogaléria
29.12.2020
Gól strelili z ofsajdu
V úvode sa hral opatrný hokej, oba tímy hrali pozorne vzadu, s hlavným cieľom neurobiť chybu. Tej prvej sa dopustili mladí Slováci.
V 6. min Latkóczy ešte zastavil individuálny prienik Stützleho, no akcia pokračovala a vyvrcholila strelou Gnypa, ktorú tečoval do slovenskej siete Elias, puk sa ešte obtrel o nohu Stützleho - 0:1.
Pri následnom vylúčení Mykluchu mohlo byť ešte horšie, no paradoxne prišla slovenská odpoveď. Mrázik sa z ofsajdu, ktorý rozhodcovia nepostrehli, dostal poza chrbty dvojice protihráčov a bekhendom prekonal Bugla.
Gól dodal Slovákom sebavedomie a Faith mal v 15. min veľkú možnosť poslať svoj tím do vedenia, zblízka trafil iba Bugla.
Hra sa otvorila, v 18. min aktívny Stützle namieril spomedzi kruhov do Latkóczyho, na druhej strane Chromiak z uhla opečiatkoval konštrukciu nemeckej bránky.
Slováci prišli o náskok
Na začiatku druhej tretiny Slováci ustáli nemecký nápor a v 24. min druhýkrát gólovo udreli. Kolenič vysunul do úniku Mykluchu, ktorý zamiešal pred Buglom s pukom a našiel medzeru medzi jeho betónmi - 2:1.
Slovenskej striedačke potom zatrnulo, keď súperov hráč kolenom zasiahol Kňažka a kapitán SR sa v bolestiach zvíjal na ľade. Duel napokon dohral.
Ďalšie minúty patrili pohyblivejším Nemcom. Latkóczy druhýkrát inkasoval v 29. min, keď si po drzej akcii Stützleho zrazil puk do vlastnej bránky Bečár.
Neskôr však tretia početná výhoda v rýchlom slede priniesla hráčom v modrých dresoch gólovú radosť, keď strelu Nemca šikovne tečoval Mrázik - 3:2.
Vzápätí Jendek nevyužil veľkú šancu na zvýšenie náskoku. To ho mohlo mrzieť, pretože po prísnom vylúčení Mrázika Nemci v presilovke vyrovnali po nahodení Gnypa a teči Eliasa.
Inkasovali v oslabení
Slováci mali veľké problémy držať na uzde najväčšiu hviezdu súperovho tímu Stützleho. Nemecký kapitán individuálne vynikal, hýril ofenzívnymi nápadmi a predstavoval neustálu hrozbu pre slovenskú bránku.
V úvode tretej tretiny ho fauloval Jendek a jeho tím sa musel opäť brániť v oslabení, ktoré s veľkou námahou prežil.
V 57. min mohol rozhodnúť Jedlička, po prihrávke Mykluchu trafil iba Buglov betón. Dve minúty pred koncom tretiny mal však jeho tím šťastie, keď ihneď po vyhratom vyhadzovaní v útočnom pásme trafil Stützle hornú žŕdku.
V predĺžení najprv zahodil šancu Faith a následne putoval na trestnú Myklucha, v nemeckej presilovke rozhodol o triumfe Zimmermann.
Hlasy po zápase
Michal Mrázik, strelec dvoch gólov SR: "Ak mám byť úprimný, chceli sme tri body, takže som trochu sklamaný. Mali sme hrať viac ako tím. Keď hráme proti očividnejšie lepšiemu súperovi, tak je to pre nás motivácia naviac.
Proti Kanade sme boli lepšie namotivovaní, tento zápas sme nezvládli hlavne v hlavách. Mali sme ísť do toho už od úvodu ráznejšie. Snažil som sa tímu pomôcť, ako som vedel, očakáva sa odo mňa, že mužstvo potiahnem. Teraz sa musíme skoncentrovať na ďalší zápas s Fínskom."
Samuel Kňažko, kapitán SR: "Po zápase s Kanadou nám stúplo sebavedomie, ale nedokázali sme to preniesť dnes na ľad. Chceli sme zvíťaziť, čo sa nám nepodarilo. Stützle ukázal, že má kvalitu, veď bol trojka draftu. Bránili sme ho však ako každého iného hráča na turnaji. Čo sa týka môjho zdravotného stavu, ešte sa na to zranenie pozrie doktor.
Uvidíme, či ma bude zajtra bolieť, verím, že budem v pohode a na ďalší zápas nastúpim. Proti Fínom musíme hrať lepšie v obrane a vyvarovať sa vylúčení, lebo majú dobrú presilovku. Musíme lepšie korčuľovať a snažiť sa ten zápas vyhrať."
Róbert Petrovický, tréner SR: "Svedomito sme sa na tento zápas pripravovali, chceli sme udržať nastolený trend, no ako sa stretnutie začalo, veci sa nevyvíjali našim smerom. Boli sme takí rozlietanejší. Tvrdo sme bojovali, tempo však rušili časté vylúčenia, hra bola rozkúskovaná, uberalo to energiu.
Oslabenia nás stáli veľa síl, najmä po tom, čo sme hrali zápas aj deň predtým. Chalani sa snažili, tvrdo pracovali. Prehra v predĺžení gólom v oslabení je ťažká, sme sklamaní, no musíme mať hlavy hore. Zajtra je nový deň, oddýchneme si a pripravíme sa na ďalší zápas."


















