Raheem Sterling prekonáva Martina Dúbravku.
Raheem Sterling prekonáva Martina Dúbravku. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|8. júl 2020 o 19:00

Newcastle utrpel hanebný debakel.

LONDÝN. Futbalisti Manchester City si upevnili druhú priečku v tabuľke anglickej Premier League. V stredajšom dueli 34. kola deklasovali doma Newcastle United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom 5:0.

City viedli už po dvadsiatich minútach o dva góly, keď Dúbravku po takmer identických akciách prekonali strelami k ľavej žrdi Gabriel Jesus a Riyad Mahrez.

Po necelej hodine hry si dal vlastný gól Matt Ritchie, v 65. minúte zvýšil David Silva z priameho kopu na 4:0 a jasný triumf favorita spečatil v nadstavenom čase Raheem Sterling.

Dúbravka inkasoval päť gólov druhýkrát v sezóne, predtým sa mu to stalo 29. septembra v siedmom kole pri prehre na ihrisku Leicestru 0:5.

Newcastle klesol na trináste miesto tabuľky.

Martin Dúbravka v zápase ManCity - Newcastle: fotogaléria

8.7.2020

V ďalšom zápase majstrovský Liverpool zvíťazil na ihrisku Brightonu 3:1.

Liverpoolčania, ktorí si zabezpečili titul už pred dvoma týždňami, viedli v 8. minúte po góloch Mohameda Salaha a Jordana Hendersona 2:0.

Domácim sa pred prestávkou podarilo znížiť zásluhou Leandra Trossarda, no záverečné slovo mal Salah, ktorý svojím druhým gólom v zápase v 76. minúte spečatil triumf hostí.

Liverpool má na čele tabuľky 23-bodový náskok pred Citizens, Brighton je pästnásty.

Premier League - 34. kolo

• Manchester City - Newcastle United 5:0 (2:0)

Góly: 10. Jesus, 21. Mahrez, 58. Ritchie (vl.), 65. D. Silva, 90.+1 Sterling

/M Dúbravka chytal za hostí celý zápas/

• Sheffield United - Wolverhampton 1:0 (0:0)

Gól: 90.+4 Egan

• West Ham United - Burnley 0:1 (0:1)

Gól: 38. Rodriguez

• Brighton - Liverpool FC 1:3 (1:2)

Góly: 45. Trossard - 6. Salah, 8. Henderson, 76. Salah

ONLINE PRENOS: Manchester City - Newcastle United (futbal, LIVE, NAŽIVO, Premier League, dnes, streda, Martin Dúbravka)

Anglická Premier League  2019/2020
08.07.2020 o 19:00
Manchester City
5:0
(2:0, 3:0)
90+3 minúta
Ukončený
Newcastle
Prehľad
Góly: 10. Jesus, 21. Mahrez, 58. Ritchie (vla.), 66. D. Silva, 90+1. Sterling. Rozhodca: Madley – West, Garratt.
Druhé dejstvo na Etihad Stadium ešte ponúklo presné zásahy. Do streleckej listiny sa v tomto zápase zapisovali len domáci, v druhom polčase sa menoslov hráčov rozrástol o Davida Silvu a Sterlinga, za hostí si nešťastného vlastenca dal Ritchie. Brankár Dúbravka tak až pätkrát lovil loptu zo svojej siete, ale pripísal si aj pár veľmi dobrých zákrokov, žial dnes Manchester City nad Newcastlom United jasne dominovalo.

Ďakujem za pozornosť, prajem ešte pekný zvyšok večera!
90+3
Koniec zápasu.
90+1
90+1
goalManchester City dal gól!
Tak predsa len v závere zápasu ešte padol jeden presný zásah! David Silva si ku gólu pripíše aj asistenciu, jeho prihrávka v pokutovom území našla RAHEEMA STERLINGA a ten upravuje presnou strelou na 5:0!
90
V druhom polčase sa nadstavujú 3 minúty!
89
Riadny hrací čas prvého polčasu sa čoskoro naplní. Uvidíme, koľko sa ešte bude nadstavovať.
88
Pomaly sa City presúva na polovicu súpera, ešte zrejme uvidíme niečo zaujímavé zo strany domácich.
86
Zatiaľ sa však domáci smerom dopredu nehrnú, len si vymieňajú loptu na svojej polovici ihriska.
85
City aj naďalej drží loptu na svojich kopačkách. Uvidíme, či sa ešte dočkáme nejakého zaujímavého momentu.
84
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Emil Krafth, prichádza Jošinori Muto.
84
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Matt Ritchie, prichádza Christian Atsu.
82
Newcastle nevyšiel prechod na polovicu súpera, ale hostia ešte pri lopte zostávajú.
81
Zakrátko sa k strele do strednej vzdialenosti dostal Doyle, ale len preveril pozornosť brankára Dúbravku.
80
Walker posielal loptu pred pokutové územie súpera, ale nikto z jeho spoluhráčov sa do zakončenia neprebil.
79
Pomaly sa dostávame do záverečnej časti prvého polčasu. City pohodlne drží náskok 4:0 a smeruje k zisku troch bodov.
78
Kevin De Bruyne sa dostal do ofsajdu, takže útok domácich je zastavený. Newcastle si tak môže vydýchnuť, znova čelil veľkému náporu.
77
Ritchie zatavuje útok hostí len za cenu faulu. Domáci môžu pokračovať vo svojom ťažení na útočnej polovici.
76
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Riyad Mahrez, prichádza Thomas Doyle.
74
importantA práve teraz musel náš brankár vytiahnúť oveľa náročnejší zákrok, David Silva si robil záslusk na svoj druhý gól v tomto zápase, ale Dúbrovka ho zblízka dokázal vychytať!
73
Individuálne sa snažil presadiť domáci Mahrez, ale pri lopte bol skorej Martin Dúbravka. Pre slovenského brankára to nie je najlepšie stretnutie, ale za góly nemohol a veľa dobrých zákrokov na svojom konte určite má.
70
Tento útok domácich zastavil hosťujúci Schar len za cenu nedovoleného zákroku. City tak môže pokračovať vo svojej aktivite.
69
Štvrtý gól domácich už určite znamená definitívu v tomto zápase. Hrá sa tak o konečnú podobu skóre, verme teda, že ešte niečo zaujímavého neuvidíme.
68
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Jonjo Shelvey, prichádza Matthew Longstaff.
67
changeStriedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Valentino Lazaro, prichádza Javier Manquillo.
Striedanie v tíme Newcastle United: z ihriska odchádza Joelinton, prichádza Dwight Gayle.
66
66
Žiaľ, Martin Dúbravka musí aj po štvrtýkrát loviť loptu zo svojej siete! Domáci futbalistia vyťažili zo svojej aktívnej hry ďalší presný zásah, keď sa rozohrávky priameho kopu pred pokutovým územím ujal DAVID SILVA a prádnou strelou do horného rohu brány upravuje stav zápasu na 4:0!
65
Tesne pred pokutovým územím bol nedovolene zastavený domáci Sterling, City tak získava priamy kop z veľmi dobrej pozície.
64
Aj sa tak deje, obraz hry sa prakticky počas celého stretnutia nemení. City hrá veľmi aktívne smerom dopredu a dostáva súpera pod veľký tlak.
63
Tréner domácich pošiela ešte do hry ofenzívne ladených hráčov, zrejme ešte chce, aby jeho celok aj naďalej hral aktívne a prípadne pridal ďalší presný zásah.
62
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Philip Foden, prichádza Bernardo Silva.
Striedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Gabriel Jesus, prichádza Raheem Sterling.
61
Hra sa teraz musela prerušiť, Joelinton ostal ležať na zemi a vypýtal si ošetrenie. Zrejme bude však hosťujúci futbalista v poriadku a v zápase bude môcť pokračovať.
60
Hodina zo stretnutia na Etihad Stadium je už minulosťou. Manchester City vyhráva 3:0 a vzhľadom na dianie na ihrisku sa zdá byť o všetkom rozhodnuté. Snáď sa však ešte budeme mať na čo pozerať.
58
58
Je tu tretí gól tohto stretnutia a pre hostí veľmi nešťastný, pretože si ho strelili sami! Jesus si prebral loptu a prenikol do pokutového územia, následne sa už dostával k strele a MATT RITCHIE nešťastne zasiahol loptu a od jeho tela sa odrazila do siete – 3:0!
57
Ritchie sa pokúsil o strelu zo strednej vzdialenosti, jeho prudký pokus zblokovala obrana súpera do bezpečia.
55
Newcastle zvolil rozohrávku nakrátko a následne sa snaží operovať na polovici súpera. Hostia potrebujú čo najskôr streliť kontaktný gól, ak chcú z tohto zápasu ešte niečo vyťažiť.
54
Hostia získavajú priamy kop na súperovej polovici, Walker zahral rukou. Uvidíme, či príde k ohrozeniu Edersonovej brány.
53
De Bruyne ťahal ďalší útok domáceho celku, ale nikto z jeho spoluhráčov sa potom k lopte nedostal. Obrana Newcastle je teraz v jednom ohni.
52
Po rohovom kope doputovala lopta k brankárovi Dúbravkovi, ktorý ju rozohráva na svojich spoluhráčov.
51
Inidivudálne sa teraz snažil presadiť David Silva, ktorý spoza pokutového územia vyslal nebezpečnú strelu, ktorú obrana hostí zblokovala na rohový kop.
50
Prvýkrát v druhom polčase skúšal zaútočiť Newcastle, ale hostia loptu zbytočne strácajú a to otvára priestor domácemu celku.
49
Zakrátko a však už Foden do zakončenia dostal, jeho pokus tesne míňa priestor Dúbravkovej brány.
48
Nový muž na ihrisku Gündoğan centroval do pokutového územia hostí, Otamendi sa však už do zakončenia nedostal.
47
Druhý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop mali hostia. Domáci tréner spravil hneď dve zmeny zostavy, tréner hostí zatiaľ nestriedal.
46
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza João Cancelo, prichádza Kyle Walker.
46
changeStriedanie v tíme Manchester City: z ihriska odchádza Rodri, prichádza Ilkay Gündoğan.
46
Začal sa druhý polčas.
Obe mužstvá sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Úvodné dejstvo na Etihad Stadium je už minulosťou. Domáci vstúpili do zápasu aktívne, počas prvého polčasu takmer stále diktovali tempo a po góloch Jesusa a Mahreza vyhrávajú 2:0! Hostia toho veľa v útoku nepredviedli a majú čo do druhého polčasu zlepšovať, veľmi dobre si počínal pri viacerých útočných ťaženiach súpera Dúbravka, ale dvakrát už loptu zo svojej siete lovil.

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 20:04.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
V prvom polčase sa nadstavujú 2 minúty!
45
City získalo už svoj piaty roh v prvom polčase, ale nič zaujímavého to neponúklo.
44
Čoskoro sa naplní riadny hrací čas prvého polčasu, čakáme na údaj o nadstavenom čase.
43
Newcastle to teraz upokojuje, ale v prechode do útoku sa mu nedarí. Uvidíme, čo ešte ponúknu posledné chvíle úvodného dejstva.
42
V závere prvého polčasu stále trvá tlak domáceho celku, ale zakončenie od De Bruyneho nebolo presné. Newcastle ešte do prestávky čakajú ťažké chvíle.
41
41
importantVeľa nechýbalo a Foden mohol navýšiť vedenie domácich! Jeho strela napokon smeruje len tesne vedľa Dúbravkovej brány!
40
Približne päť minút zostáva do konca prvého polčasu. City pohodlne vyhráva 2:0, dočkáme sa do prestávky ešte presného zásahu?
39
De Bruyne zastavil útok súpera len faulom a tak hostia zahrávali priamy kop. Ritchieho center však dopadol len k súperovi a ten upratal loptu do bezpečia.
38
Teraz sa už Newcastle presúva s loptou na kopačkách do útoku, po dlhšej dobe sa tak domáci budú musieť brániť.
37
Po rozohrávke rohového kopu ešte City operovalo pred pokutovým územím, ale hostia už prípadné nebezpečenstvo zažehnali.
36
Teraz sa už domáci futbalista dostal do zakončenia, výsledok je rohový kop pre Manchester City.
35
Mahrez si nabiehal pred pokutové územie, ale do zakončenia sa už neprebil. Dúbravka rozohráva loptu na svojich spoluhráčov.
34
Opäť sledujeme aktivitu domácich na polovici súpera, hostia sa tak musia brániť. Ak to takto pôjde ďalej, môže to byť pre Newcastle aj debakel.
33
Po aktivite hosťujúceho Shelveya sme ešte sledovali rohový kop Newcastlu, ale ten nič zaujímavého neponúkol a bude to odkop od Edersonovej brány.
32
Centrovaná lopta z priameho kopu sa dostala na Ritchieho, jeho slabšie zakončenie však pohodlne pokryl brankár Ederson, ktorý zatiaľ nemá tak veľa roboty ako Dúbravka.
31
Domáci Stones len za cenu faulu prerušil útok hostí, Newcatle získava priamy kop a to z celkom zaujímavej pozície.
30
Polhodina zo stretnutia na Etihad Stadium je už minulosťou. Domáci jasne dominujú na ihrisku a vyhrávajú 2:0!
29
Do ďalšieho zakončenia sa tlačil Jesus, ale autor otváracieho zásahu sa teraz ocitol v ofsajde. Hostia rozohrávajú loptu na svojej polovici ihriska.
28
Dlhú nakonutú loptu pred svoju bránu si prebral do rukavíc Dúbravka, snaží sa ihneď poslať svojich spoluhráčov smerom dopredu.
27
Po veľmi dlhej dobe zaútočil aj Newcastle, ale zo strany hostí sme strelu nevideli. City sa tak znova presúva na útočnú polovicu.
26
Tento útok zo strany domácich nebol úspešný, nasledovať bude len odkop od Dúbravkovej brány.
25
Dianie v prvom polčase už pokračuje ďalej. City je opäť pri lopte a presúva sa na polovicu svojho dnešného súpera.
23
Hlavný rozhodca dáva pokyn na krátku občerstvovaciu prestávku. Oba tímy si tak nakrátko vydýchnu a vypočujú si aj pokyny svojich trénerov.
22
City aj naďalej pokračuje vo svojej aktivite a ak to pôjde takto ďalej, tak hostia môžu schytať aj poriadny debakel.
21
21
O desať minút neskôr po úvodnom góle pridávajú domáci aj druhý presný zásah! De Bruyne adresoval výbornú prihrávku do pokutového územia, loptu si spracoval RIYAD MAHREZ a skóruje presne k tyčke – 2:0!
19
Manchester City už dlhšiu dobu kombinuje na útočnej polovici, opäť sú hostia pod veľkým tlakom a len odkopávajú lopty do bezpečia.
18
Hosťujúci Bentaleb tvrdo fauloval, ale zatiaľ hlavný rozhodca žiadny kartový trest neudelil. City môže pokračovať vo svojej aktivite.
17
Spoza pokutového územia pálil Foden, ale nemieril presne a lopta išla mim priestor hosťujúcej brány. Dúbravka uvedie loptu späť do hry svojim výkopom.
16
Na obraze hry sa teda nič nemení, aj naďalej sa viacej do útoku tlačia domáci futbalisti, ale hostia teraz veľmi dobre bránia svoje územie a súpera do žiadnych šancí nepúšťajú.
15
Sledovali sme individuálnu akciu domáceho Jesusa, ale v tomto prípade sa do zakončenia nedostal. Newcastle si tak na malú chvíľu môže vydýchnuť.
14
Zinčenko sa pokúsil o dlhý pas za obranu súpera, ale táto lopta nenašla nikoho z jeho spoluhráčov.
13
Konečne sa o slovo prihlásili aj hostia, na útočnej polovici zahrávali priamy kop, ale Ritchie ho nerozohral najlepšie a lopta sa vracia na kopačky domácich.
12
Proti centrovanej lopte musel ísť Dúbravka, napokon všetko včas vyriešil. Hostia sú po góle ešte trocha rozhodení, potrebujú sa čo najskôr skonsolidovať.
11
Uvidíme, ako tento gól ovpylvní zvyšok prvého polčasu. City sa aj naďalej snaží hrať aktívne, výborne zachystilo úvod stretnutia.
10
10
Je tu otvárací gól tohto stretnutia! Tlak domáceho celku rezultuje v zaslúžený gól, David Silva poslal presnú prihrávku pred bránu súpera a
GABRIEL JESUS pohodlne dopravil loptu do siete – 1:0!
9
Toto bol prvý útočný výpad hostí, Joelinton si to chystal na strelu, ale napokon sa do zakončenia nedostal.
8
Zinčenko opäť vysielal prihrávku smerom k súperovej bráne, ale Foden sa už do zakončenia nedostal. Tlak domáceho City sa stále stupňuje.
7
Teraz už slovenský reprezentačný brankár musel zasahovať, ale pripisuje si ľahký zákrok. Uvidíme, kedy sa smerom dopredu prepracujú aj hostia, zatiaľ sa len bránia.
6
Pred bránu hosťujúceho celku centroval Zinčenko, ale loptu pred Dúbravkom dostala do bezepčia obrana. Newcastle ešte stále čelí tlaku súpera.
5
Domáci sa opäť snažia pokračovať vo svojej aktivite, ale hostia výborne bránia svoje územie. Zrejme takýto obraz hry uvidíme v tomto stretnutí častejšie.
4
Martin Dúbravka si pripisuje svoj prvý zákrok v tomto zápase. Domáci Mahrez sa skúsil presadiť individuálne, následne zakončoval spoza pokutového územia, ale len do miest, kde stál pripravený náš reprezentačný brankár.
3
Zakrátko sa domáci opäť pokúšali prejsť do útoku, ich snahu zastavil nedovolene Shelvey. City tak aj naďalej zostáva pri lopta a pokúša sa zaútočiť.
2
City sa ihneď snažilo o rýchly útočný výpad na polovicu súpera, ale Newcastle výborne atakoval domácu rozohrávku a lopta končí pri brankárovi Edersonovi.
1
Prvý polčas tohto stretnutia je už v plnom prúde, výkop patril domácim futbalistom, ktorí hrajú v modrých dresoch, hostia nastupujú v čiernych.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa tak čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný športový večer všetkým fanúšikom futbalu! Dnes sú na programe zápasy 34. kola anglickej Premier League, Etihad Stadium bude hostiť stretnutie domáceho Manchesteru City a Newacstle United. V bráne hostí samozrejme nechýba slovenský reprezentant Martin Dúbravka. Verme, že uvidíme kvalitné stretnutie, zatiaľ si prezrite zostavy oboch celkov, tesne pred úvodným výkopom sa znova prihlásime.
Úvodné zostavy:

Manchester City: Ederson – Cancelo, Stones, Otamendi, Zinčenko – De Bruyne, Rodri, D. Silva (C) – Mahrez, Jesus, Foden

Náhradníci: Bravo – Walker, Laporte, García, Gündoğan, B. Silva, Fernandinho, Doyle, Sterling

Newcastle United: Dúbravka – Yedlin, Krafth, Schär, F. Fernández, Rose – Lazaro, Shelvey (C), bin Tálib, Ritchie – Joelinton

Náhradníci: Darlow – Manquillo, M. Longstaff, Almirón, Atsu, Young, Allan, Gayle, Muto

Rozhodca: Madley – West, Garratt
Vítam všetkých fanúšikom futbalu pri online prenose z 34. kola anglickej Premier League. Od 19:00 je na programe stretnutie medzi Manchester City a Newcastle United.

Anglická Premier League ponúkne ešte z tohtoročnej edície päť kôl, o titule je však už v predstihu rozhodnuté. Na všetky otázky však ešte nie je zodpovedané. Etihad Stadium ponúkne zaujímavé stretnutie tímov z opačných častí tabuľky.

Manchester City:
Domáci už napokon Liverpool v boji o titul nedobehli a budú sa tak musieť uspokojiť s druhým miestom, ktoré však ešte definitívne vo vrecku nemajú. Síce nedávno dokázali Liverpool zdolať vysoko 4:0, ale v poslednom kole podľahli na pôde Southamptonu 1:0.

Newcastle United:
Hostia aj s našim reprezentačným brankárom Martinom Dúbravkom majú momentálne na svojom konte 43 bodov a to stačí na predbežné 12. miesto. Po prestávke sa Newcastlu darí, zrejme ešte hostia zabojuú u čo najlepšie konečné umiestnenie.

Ako dopadne toto stretnutie? Sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka zažil jeden z najhorších zápasov v Premier League, Liverpool opäť uspel