Hamšík prihrával na gól, Neapol však prekvapujúco stratil ďalšie body

Brankár Neapolu Pepe Reina boxuje loptu v zápase proti Sassuolu.
Brankár Neapolu Pepe Reina boxuje loptu v zápase proti Sassuolu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. nov 2016 o 19:00

SSC na domácom trávniku len remizoval so Sassuolom 1:1. O víťazstvo prišiel v 82. minúte.

NEAPOL Futbalisti SSC Neapol so slovenským kapitánom Marekom Hamšíkom iba remizovali v pondelňajšej dohrávke 14. kola talianskej Serie A so Sassuolom 1:1.

Skóre stretnutia otvoril v 42. minúte po peknej individuálnej akcii Lorenzo Insigne. Na gól mu prihrával práve Marek Hamšík.

Hostia zo Sassuola vyrovnali v 82. minúte zásluhou Gregoirea Defrela.

Neapol figuruje až na siedmom mieste ligovej tabuľky, na sériového majstra a lídra Juventus Turín stráca osem bodov.

Sassuolo okupuje šestnástu priečku.

Fotogaléria zo zápasu Neapolu so Sassuolom: fotogaléria

29.11.2016

SERIE A - 14. kolo:

SSC Neapol - US Sassuolo Calcio 1:1 (1:0)

(1:0, 0:1)
90+3 minúta
Ukončený
Sassuolo
Prehľad
Góly: 42. L. Insigne – 82. Defrel. ŽK: 10. Strinić (NEA), 15. Allan (NEA), 66. D. Mertens (NEA) – 13. Peluso (SAS), 37. L. Mazzitelli (SAS), 48. Ricci (SAS), 70. Ragusa (SAS).
Neapol nebol v druhom polčase až tak na koni, a preto sa dokázali hostia zapojiť viac do hry. Ich rýchle kontry a zaujímavé akcie priniesli ovocie v 82. minúte, kedy prišiel ukážkový volej Defrela na 1:1. Po tomto momente zavelili domáci do totálneho útoku, ktorý priniesol v posledných sekundách Callejónovu strelu do žrde. Neapol stratil dôležité body, a tak sa odmietol dotiahnuť späť medzi prvé tímy. Aktuálne je na 7. pozície, má 25 bodov a na Juventus stráca 8 bodov. Sassuolo okupuje 16. miesto a nad zostupovou čiarou má 7-bodový náskok.

Ďakujem vám za pozornosť.
90+3
Koniec zápasu.
90+3
Rohový kop nepriniesol nič, tento zápas víťaza nespozná.
90+3
importantCallejón trafil vzdialenejšiu tyčku!
90+2
Callejónov center vyboxoval Consigli ďaleko od vlastnej svätyne a dal svojím spoluhráčom pár sekúnd na sformovanie sa.
90+2
Hamšíkov prienik do šestnástky bol zablokovaný na rohový kop pre SSC.
90+1
importantHlavný arbiter pridal nad rámec riadneho hracieho času ešte tri minúty!
90
Zablokovaný center doskákal k Pepemu Reinovi, ktorý dlhým odkopom našiel hostí.
90
importantConsigli zachránil Sassuolo fantastickým spôsobom na bránkovej čiare. Na druhú stranu už upaľujú jeho spoluhráči.
88
Mertensova prihrávka do šestnástky priniesla odkop, ale domáci hrajú na polovici aj naďalej.
88
Sassuolo sa rozhodlo, že všetko úsilie vrhne do obrany. Bod z Neapolu je cenný.
87
Partenopei určite zavelia do útoku a v posledných minútach budeme svedkami drtivého náporu.
86
changeStriedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Lorenzo Insigne, prichádza Emanuele Giaccherini.
84
Momentálne hrajú s guľatým čudom domáci, ktorí chcú zobrať všetky tri body.
84
Domáci si však gól pýtali dlhšie, pretože Sassuolo ich v posledných minútach prehrávalo a malo herne navrch.
82
goalU.S. Sassuolo Calcio dalo gól!
Hosťom sa podarilo umlčať domovský stánok SSC! GREGOIRE DEFREL trafil loptu parádnym spôsobom volejom a nedal Reinovu žiadnu šancu! Posledných desať minút sa tak bude hrať „odznova“!
81
Ďalšia rýchla kontra domácich skončila Insigneho nepodareným zakončením.
80
Zverencom Maurizia Sarriho sa príliš nedarí prevziať taktovku zápasu do svojich rúk, pretože Sassuolu sa darí celkom dobre kombinovať.
78
changeStriedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Jorginho, prichádza Amadou Diawara.
77
Neroverdi cítia, že zisk bodu nie je ďaleko, a tak sa snažia hrať aktívne. V druhom polčase sú Neapolu veľmi dobrým súperom a v niektorých fázach boli dokonca lepší.
75
importantJeden útok vystriedal druhý. Insigne posunul Hamšíkovi, ktorého prudkú prihrávku vyrazil pozorný brankár!
74
SSC Neapol sa snaží ísť na obranu súpera rôznymi cestami. Jednou z nich bolo vysunutie Insigneho Hamšíkov, ale prvý menovaný stál v ofsajde.
71
changeStriedanie v tíme U.S. Sassuolo Calcio: z ihriska odchádza Simone Missiroli, prichádza Grégoire Defrel.
71
Neapol by chcel poistiť vedenie ešte jedným gólom, pretože každá akcia Sassuola môže znamenať zvrat a stratu bodov.
70
yellowCardĎalším hráčom so žltou odmenou je hosťujúci Antonino Ragusa.
69
importantMertensovu prudkú strelu dokázal Consigli vyraziť!
68
importantObrovská príležitosť domácich! José Callejón pálil ku vzdialenejšej žrdi, napokon z toho bola dobrá prihrávka na Insigneho, ktorý netrafil priestor brány!
67
Avšak domácim netrvalo dlho a dostali sa k lopte, ktorú si posúvajú v hĺbke vlastnej polovice.
66
yellowCardDries Mertens zbadal po pár sekundách pobytu na trávniku žltú kartu za zbytočný faul na útočnej polovici, ktorým zastavil Acerbiho.
65
Maurizio Sarri poslal do hry veľmi šikovného a pracovného Driesa Mertensa, ktorý ešte pridá silu do ofenzívy Partenopei.
64
changeStriedanie v tíme SSC Neapol: z ihriska odchádza Manolo Gabbiadini, prichádza Dries Mertens.
64
importantRagusa hlavičkou po centri z pravej strany opečiatkoval brvno Reinovej bránky!
61
Sassuolo si posúva loptu v strede trávnika. Smerom dopredu je to veľmi ťažké, pretože domáci sú smerom dozadu veľmi dobrí.
60
changeStriedanie v tíme U.S. Sassuolo Calcio: z ihriska odchádza Luca Mazzitelli, prichádza Lorenzo Pellegrini.
58
Neapol začína s postupným útokom od svojej bránky. Uvidíme, či sa zverencom Maurizia Sarriho podarí čosi vymyslieť.
57
Hrá sa zo strany na stranu a vo veľmi dobrom tempe. Aktuálny pohľad na futbal musí baviť každého diváka, pretože sledujeme veľmi dobré predstavenie.
56
Jorginhov pas za obranu skončil v gólmanovom náručí.
54
Neapol si prihráva loptu v strede ihriska a snaží sa roztiahnuť obranu súpera tak, ako sa mu to podarilo v predchádzajúcich prípadoch.
53
importantPo druhom pokuse sa dopredu vyrútili hostia. Na konci expresnej akcie vychytal Gabbiadiniho fantastickým spôsobom Andrea Consigli!
53
Peluso sa k hlavičke nedostal, roh sa opakuje.
52
Missiroli prihral do vápna rozbehnutému Ragusovi, ktorý nestihol zakončiť, ale nasleduje aspoň roh.
51
Domáci si po rýchlej kontre vypracovali rohový kop, ktorý rozohrali nakrátko, no lopta skončila v zázemí a nasledovať bude Consigliho odkop.
48
yellowCardRicci dohral v strede ihriska Insigneho za hranicou únosnosti a môže byť rád za žltú kartu.
47
importantHamšík si prevzal loptu v strede ihriska a upaľoval smerom k bráne, podarilo sa mu vystreliť, ale trafil iba do obrancu.
46
Hosťom sa ihneď po výkope podarilo dostať dopredu. Aktuálne hostia už stoja na vlastnej polovici, kde bránia Neapol.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas priniesol jasný priebeh, ale iba jeden gól. Neapol naplnil očakávania a staral sa o tempo hry. Veľká aktivita vyústila iba v jeden gól, ktorý dosiahol v 42. minúte Insigne, ktorý parádne trafil loptu pod brvno. Sassuolo nepredviedlo vôbec nič, ale dokázalo držať Neapol na dištanc od bránky, čo sa podarilo až na jeden moment.

Druhé dejstvo začne približne 20:07.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Napokon sme videli ešte aj rýchlu kontru domácich, Gabbiadini na Insigneho prihrať nedokázal.
45+2
Ešte sledujeme poslednú snahu hostí, ktorí hrajú v čierno-zelených pruhovaných dresoch.
45+1
Začalo sa dvojminútové nadstavenie, ktoré môžeme pripísať najmä žltým kartám a striedaniu.
45
Začala sa posledná minúta prvej polovice. Callejón fauloval vo súperovej šestnástke.
44
Hostia chceli prekvapiť obranu súpera ihneď po rozohrávke, ale Strinić kontroloval smer lopty do zázemia.
42
42
goalNeapol dal gól!
To sa však nestane, pretože LORENZO INSIGNE otvoril skóre parádnou ranou zo strednej vzdialenosti! Hráč Neapolu sa netrafil do bránky ani raz v doterajšom priebehu, no teraz to naozaj stálo za to a posúva domácich do dôležitého vedenia!
41
Sassuolo sa s rozohrávkou z vlastnej polovice nikam neponáhľalo. V tomto momente 16. tím tabuľky Serie A by rád išiel do šatne za nerozhodného stavu.
39
Insigne napálil loptu priamo do múru. Z tribún sa ozval aj piskot, pretože išlo o žalostnú exekúciu.
38
changeStriedanie v tíme U.S. Sassuolo Calcio: z ihriska odchádza Matteo Politano, prichádza Federico Ricci.
38
Rozohráva priameho kopu sa odkladá, pretože Politano nie je schopný pokračovať v zápase.
37
yellowCardMazzitelli zbadal žltú kartu za faul na prenikajúceho Mareka Hamšíka. Tomu chýbalo do šestnástky pár centimetrov, no aj tak majú domáci parádnu šancu na gól.
35
Hamšík trafil pred sebou stojaceho spoluhráča Gabbiadiniho, od ktorého lopta putovala do zázemia.
34
importantObrovská príležitosť domácich skončila nevyužitá! Po dobrom centri netrafil hlavou loptu osamotený Callejón!
33
Zverenci Maurizia Sarriho sú omnoho lepší, čo potvrdzujú predvádzanou hrou, ale tá zatiaľ gól nepriniesla.
32
Gabbiadini dal rýchlo Hamšíkovi, ten z prvej Callejónovi, ale jeho prihrávku na prvého menovaného zrazil stopér hostí priamo na Consigliho.
31
Strinić tentoraz zvolil veľmi vysoký center, ktorý dopadol za všetkých hráčov a zariadil iba odkop od bránky Sassuola.
30
Hysajov prudký center z pravej strany prinesie rohový kop Neapolu.
29
Po odkope hosťujúceho gólmana dostali priestor na rozohrávku domáci hráči.
27
Pepe Reina loptu vyrazil priamo na Insigneho a založil rýchlu kontru, ale na jej konci sa nedokázali Partenopei presadiť.
26
Sassuolo si po rýchlej kontre vypracovalo rohový kop, o ktorý sa postará Matteo Politano.
25
Neapol mal k dispozícii rohový kop, ale tím, ktorého kapitán je Slovák Marek Hamšík nedokázal ponúknutú šancu využiť.
23
importantLorenzo Insigne sa oprel do lopty z 25 metrov a nejednalo sa o zúfalý pokus, ba naopak! Lopta nebezpečne presvišťala ponad bránku!
20
Hysaj bol chvíľu na zemi, ale hráč spod Vezuvu je schopný pokračovať ďalej v hre.
19
Domáci pokračujú v aktívnom hernom prejave. Allanovu ranu zablokovali hostia, ktorí aj týmto spôsobom bránia veľký tlak.
18
Lorenzo Insigne zbadal, že Consigli je von z brány, no jeho snaha otvoriť skóre týmto spôsobom skončila nepresne.
17
Akciu Neapolu vzápätí zastavil ofsajdový verdikt postranného rozhodcu, ktorý zbadal v postavení mimo hry Gabbiadiniho.
16
Po Callejónovej tvrdej strele sa musel mať Consigli na pozore, ale napokon dokázal nebezpečný pokus zlikvidovať.
15
yellowCardAllan prepadol v súboji, a tak musel použiť taktický faul. Za ťahanie dresu nemohol zbadať nič iné ako žlté varovanie.
14
V týchto chvíľach sledujeme zápas, ktorý je často prerušovaný a navyše sme videli aj dve žlté karty.
13
yellowCardFederico Peluso zbadal žltú kartu za tvrdý faul na Josého Callejóna.
12
Štandardka hostí skončila v rukaviciach pozorného Reinu, ktorý s centrom nemal žiadne problémy.
11
Hra je prerušená, pretože faulovaný Matteo Politano potrebuje lekárske ošetrenie.
10
yellowCardŽltú kartu dostáva Ivan Strinić (SSC Neapol).
8
Rýchle prečíslenie hostí v podaní Gazzolu, ten je však zastavený. Hostia získavajú aspoň vhadzovanie na polovici Neapola.
7
Neapol si v úvode zápasu robí doslova čo chce, obrana hostí má síce problémy, ale zatiaľ ostáva pevná.
6
Ďalší center domácich v podaní Jorginha, obrana Sassuola zatiaľ pracuje veľmi dobre.
5
Prvá vážnejšia akcia domáceho kapitána Mareka Hamšíka, ktorý poslal do šestnástky Sassuola mäkkučký center, no nenašiel nikoho zo spoluhráčov.
4
Neapol má po faule v strede poľa výhodu štandardnej situácie, je to však príliš ďaleko na priame ohrozenie Consigliho bránky.
3
Hostia sa po prvý raz v zápase dostali do kontaktu s loptou, príliš dlho im to však nevydržalo.
2
Callejónova nepresná rozohrávka končí v náruči Consigliho, ktorý si tak pripisuje prvý dnešný zákrok.
1
Úvodná rozohrávka zápasu patrí domácim futbalistom Neapolu.
1
Úvodné zostavy:

SSC Neapol: Reina – Hysaj, Chiricheş, Koulibaly, Strinić – Allan, Jorginho, Hamšík (C) – Callejón, Gabbiadini, L. Insigne.
Náhradníci: Rafael Cabral, Sepe – Giaccherini, Ch. Maggio, D. Mertens, Maksimović, Piotr Zieliński, Rog, Ghoulam, Diawara, Tonelli, El Kaddouri.

U.S. Sassuolo Calcio: Consigli – Gazzola, Cannavaro, Acerbi, Peluso – L. Mazzitelli, Magnanelli (C), Missiroli – Politano, Matri, Ragusa.
Náhradníci: Pomini, Pegolo – Antei, Pellegrini, Iemmello, Defrel, Pierini, Lirola, Terranova, Ricci, Dell'Orco, Adjapong..
1
Stretnutie sa práve začalo.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.
Domov»Futbal»Taliansko»Hamšík prihrával na gól, Neapol však prekvapujúco stratil ďalšie body