Fotka zo zápasu Michalovce - Nové Zámky.
Fotka zo zápasu Michalovce - Nové Zámky. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|19. jan 2024 o 19:47 (aktualizované 19. jan 2024 o 19:58)

Domáci favorit sa zmohol len na jeden gól.

Tipos extraliga - 37. kolo

Michalovce - Nové Zámky 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 36. Newton (Heard, Daugavinš) - 26. Michnáč (Prokeš), 57. Roy (Hatala), 59. Števuliak (Ondrušek, T. Mikúš), 60. Ondrušek

Rozhodovali: T. Orolin, Snášel - Ordzovenský, Knižka, vylúčení: 7:6 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 2616

Michalovce: Glosár - Macejko, Acolatse, Suja, Bodák, Jasečko, Drgoň - Daugavinš, Heard, Santos - Puliš, Newton, Paločko - Zabusovs, Buc, Valach - Kabáč, Solenský, Vašaš

Nové Zámky: Kantor - Hatala, Lee, Ligas, Mamčics, Novajovský, Kozák - Loggins, Roy, Johnson - Michnáč, Prokeš, T. Mikúš - Števuliak, Ondrušek, Stupka - Kováč, Barto, Šišovský

MICHALOVCE. Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v piatkovom zápase 37. kola Tipos extraligy na ľade HK Dukla Ingema Michalovce 4:1.

Bol to pre nich tretí triumf z uplynulých štyroch zápasov, po ktorom si bodovo polepšili, no naďalej sú na predposlednom 11. mieste. Michalovce prehrali tri z uplynulých piatich zápasov.

Fotogaléria zo zápasu Michalovce - Nové Zámky (Tipos extraliga, 37. kolo)

V prvej tretine dominovali defenzívy a diváci čakali na prvý gól do 26. minúty. V nej sa hostia usadili v útočnom pásme počas presilovky a prihrávku Prokeša využil na presnú strelu bez prípravy Michnáč - 0:1.

Aj domáci skórovali v presilovke, keď v 35. minúte Newton vyťažil z prihrávky Daugavinša - 1:1. Početná výhoda zohrala kľúčovú rolu aj pri rozhodujúcom góle.

Novozámčania si v 57. minúte vytvorili tlak a Roy dorazil puk sekundu po návrate Paločka z trestnej lavice - 1:2.

Domáci sa pokúsili vyrovnať počas hry bez brankára, no Števuliak poistil ich triumf gólom do prázdnej bránky.

Do tej sa následne vrátil Glosár, ktorého sekundu pred koncom prekonal Ondrušek - 1:4.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Dukla Ingema Michalovce - HC Mikron Nové Zámky dnes (hokej, 37. kolo, Tipos extraliga, piatok, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
19.01.2024 o 17:30
37. kolo
Michalovce
1:4
(0:0, 1:1, 0:3)
60' minúta
Ukončený
Nové Zámky
Prehľad
Góly a asistencie: 36. Newton (Daugavinš) – 26. Michnáč (Prokeš), 57. Roy (Hatala), 59. Števuliak (Ondrušek, Mikúš), 60. Ondrušek. Rozhodca: Orolin, Snášel – Ordzovenský, Knižka.
Hostia z Nových Zámkov vyhrávajú dnešný zápas 4:1. Sledovali sme veľmi dobrý a vyrovnaný zápas. Ja sa lúčim a prajem pekný večer.
Koniec zápasu.
59:59
goalHC Nové Zámky dali gól! Hostia pridávajú ešte štvrtý gól so sirénou. RICHARD ONDRUŠEK získal puk a presnou strelou prekonáva Glosára.
59:02
Začala posledná minúta tretej tretiny.
58:58
goalHC Nové Zámky dali gól! Hostia pridávajú tretí gól do prázdnej brány a dnešný zápas už vyhrajú. PATRIK ŠTEVULIAK dostal prihrávku do jazdy a pre neho už nebol problém dostať puk do brány. Asistencie: R. Ondrušek, T. Mikúš.
58:48
importantDomáci hrajú v šestici!
58:02
Začali posledné dve minúty riadnej hracej doby.
57:22
Hostia si veľmi dobre bránia modrú čiaru. Majú na dosah veľmi cenné víťazstvo.
56:21
goalHC Nové Zámky dali gól! Hostia využívajú presilovú hru a idú do vedenia! MARC-OLIVIER ROY sa dostal k odrazenému puku po Hatalovej strele a švihom prekonáva Glosára v domácej bráne. Asistencie: A. Hatala.
55:01
Začala posledná 5 minútovka riadnej hracej doby.
54:20
Vylúčenie v tíme HK DUKLA Ingema Michalovce:
Matúš Paločko – 2 min., podrazenie.
54:12
Daugavinš výborne pálil. Kantor jeho pokus vyrazil.
53:34
Vylúčenie v tíme HC MIKRON Nové Zámky:
Peter Novajovský – 2 min., podrazenie.
52:10
Šišovského strela z pravého kruhu minula domácu bránu.
51:25
Hrá sa už opatrne. Nikto nechce spraviť rozhodujúcu chybu.
50:04
Prokeš sa výborne zbavil protihráča. Zakončil švihom, ale jeho pokus chytá Glosár.
49:19
Marek Valach – 2 min., hrubosť.
49:19
Peter Novajovský – 2 min., napadnutie.
48:41
Mamčics si nerozumel s Logginsom. Píska sa icing hostí.
47:25
Lee teraz pomohol Kantorovi. Santos mohol zakončiť do prázdnej brány, ale obranca hostí puk zachytil korčulou.
46:03
Marek Valach pálil z ľavého krídla. Kantor jeho pokus chytá a prerušuje hru.
45:22
Prokeš zakončoval. Glosár jeho pokus vyrazil. Dorážal Michnáč, ale jeho strela letela mimo brány.
44:26
Hostia si vytvorili tlak. Michnáč pálil z osi ihriska. Jeho pokus zablokoval Newton.
43:11
Daugavinš vo veľkej šanci našiel prihrávkou Vašaša, ale ten netrafil odkrytú bránu hostí.
42:05
Buc nabil Valachovi, ktorý z prvej vypálil. Kantor vyráža betónom.
41:05
Mikúš zakončoval z ľavej strany. Jeho pokus chytá Glosár a prerušuje hru.
40:12
importantHostia vo veľkej šanci! Troy Loggins triafa tyč Glosárovej brány!
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine máme stav nerozhodný 1:1. Hostia sa dostali do vedenia zásluhov Michnáča. Za domácich vyrovnal Newton.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:55
Vašaš ušiel v oslabení do brejku a sám pred Kantorom neuspel. Následne ešte dorážal Suja, ale ani jeho pokus nebol úspešný.
38:32
Johnson trafil puk zo vzduchu. Jeho zakončenie len tesne minulo domácu bránu.
37:41
Roy sa natlačil pred Glosára. Veľa nechýbalo a hostia išli do vedenia. Domáci brankár teraz podržal svoje mužstvo.
37:19
Michal Kabáč – 2 min., napadnutie.
37:01
Hatala pálil od modrej čiary, ale jeho pokus bol tečovaný na ochrannú sieť.
35:46
goalDukla Michalovce dala gól! Domáci využívajú presilovú hru a vyrovnávajú stav zápasu! Kaspars Daugavinš naservíroval prihrávku MAXWELLOVI NEWTONOVI, ktorý strelou z prvej dopravil puk za Kantora. Asistencie: K. Daugavinš.
34:36
Roberts Mamčics – 2 min., nedovolené bránenie.
34:25
Vašaš nabral rýchlosť na ľavom krídle. Jeho strelu švihom však Kantor kryje a prerušuje hru.
33:31
Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary a idú striedať.
32:55
Mamčics pálil od modrej čiary. Jeho pokus Glosár chytá a prerušuje hru.
31:47
Patriks Zabusovs – 2 min., držanie.
31:38
Zabusovs prihral Vašašovi, ktorý z prvej vypálil, ale parádny zákrok predviedol Kantor a podržal svoje mužstvo.
30:20
Domáci sa v útoku trápia. Daugavinš zakončoval, ale jeho pokus zablokoval Hatala.
29:55
Icing hostí.
28:44
Santos sa natlačil pred Kantora. Hosťujúci brankár v poslednej chvíli zasiahol a nedovolil domácemu útočníkovi skórovať.
27:11
Stupka obkorčuloval bránu a chcel puk zasunúť za Glosára. Domáci brankár sa stihol presunúť a zabránil gólu v jeho bráne.
26:31
Hostia hrajú dnes veľmi sympaticky. Domácim sú vyrovnaným súperom.
25:30
goalHC Nové Zámky dali gól! Hostia využívajú presilovú hru a idú do vedenia! Radek Prokeš sa výborne zbavil Acolatseho. Prihrávkou našiel ALBERTA MICHNÁČA a ten strelou z prvej prepálil Glosára v domácej bráne. Asistencie: R. Prokeš.
25:19
Acolatse vyhadzuje puk cez všetky čiary a ide striedať.
24:22
Števuliak tečoval strelu Leeho, ale Glosár pohotovo zasiahol betonom. Tlak hostí pokračuje.
23:37
Mathew Santos – 2 min., nedovolené bránenie.
23:33
Šišovský zakončoval z tesnej blízkosti, ale s jeho pokusom nemal Glosár problém.
22:17
Stupka sa tlačil pred Glosára, ale výborne ho telom odstavil Bodák.
21:42
Domáci sú v plnom počte.
21:05
Troy Loggins pálil z prvej, ale jeho pokus míňa domácu bránu.
20:33
Macejko vyhadzuje puk cez všetky čiary.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V prvej tretine sme gól nevideli. Sledujeme dobrý a svižný hokej. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:42
Hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
19:31
Hostia sú v plnom počte.
19:08
Santos výborne strieľal z osi ihriska. Kantor jeho pokus chytá lapačkou a prerušuje hru.
19:01
Začala posledná minúta prvej tretiny.
18:12
Hostia sa bránia veľmi dobre. Opäť vyhadzujú puk cez všetky čiary.
17:31
Marc-Olivier Roy – 2 min., hákovanie.
16:15
15:24
Daugavinš zakončoval z ľavého krídla. Kantor chytá jeho pokus lapačkou.
14:55
Daugavinš si nespracoval puk a tak sa hostia oslobodzujú vyhodením puku cez všetky čiary.
14:15
Peter Šišovský – 2 min., hrubosť.
14:11
Hostia si nerozumeli v rozohrávke. Píska sa icing.
13:05
Stupka sa dostával do šance z ľavej strany. Jeho pokus Glosár chytá a prerušuje hru.
12:27
Sledujeme zatiaľ vyrovnané stretnutie.
11:07
Domáci dosiahli gól. Konkrétne Filip Vašaš, ale neplatí kvôli ofsajdu.
10:44
Mamčics pálil od modrej čiary. Následne dorazil Ligas, ale Glosár obidva pokusy vyrazil.
09:02
Števuliak dostal výbornú prihrávku pred bránu. Jeho zakončenie veľmi dobre vyrazil ramenom Glosár.
08:23
Jasečko vyslal tvrdú strelu od modrej čiary. Hatala jeho pokus zblokoval.
07:02
Daugavinš pálil z ľavého kruhu. Kantor jeho pokus vyrazil.
06:19
importantDomáci mali dve veľké šance! Najprv Solenský zakončoval a následne aj Kabáč, ale ani jeden pokus nebol úspešný.
05:33
Sledujeme teraz veľa nepresností v rozohrávke na oboch stranách.
04:09
Troy Loggins – 2 min., hrubosť.
04:09
Sena Acolatse – 2 min., krosček.
04:02
Domáci v prečíslení! Heard hľadal prihrávkou pred bránou Daugavinša, ale ten nedokázal dopraviť puk do opustenej brány.
03:14
Kozák pálil od modrej čiary. Jeho pokus však nebol presný.
02:31
Hugo Kováč získal puk v útočnej tretine. Chcel zakončiť, ale jeho pokus zablokoval Acolatse.
01:10
Newton nahadzoval puk pred bránu, ale Paločko jeho prihrávku nezachytil.
00:01
Úvodné buly získali domáci hokejisti.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK DUKLA Ingema Michalovce: Glosár (Škorvánek) – Acolatse, Macejko, Bodák, Suja, Drgoň, Jasečko – Santos, Heard, Daugavinš – Paločko, Newton, Puliš – Valach, Buc, Zabusovs – Vašaš, Solenský, Kabáč
Tréner: Peter Kúdelka

HC MIKRON Nové Zámky: Kantor (Mičík) – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský – Johnson, Roy, Loggins – T. Mikúš, Prokeš, Michnáč . Stupka, Ondrušek, Števuliak – Šišovský, Barto, Kováč
Tréner: Karri Kivi

Rozhodca: Orolin, Snášel – Ordzovenský, Knižka.
HK DUKLA Ingema Michalovce

Domáci hokejisti získali v doterajšom priebehu sezóny 58 bodov a majú pozitívne skóre 119.91. Michalovciam patrí v priebežnej tabuľke štvrtá pozícia. Hráči Dukly ťahali sériu 12 zápasov bez porázky. Z posledných šiestich zápasov však prehrali až tri. Uvidíme ako sa im dnes bude dariť.

HC MIKRON Nové Zámky

Hostia mali výborný vstup do sezóny. Boli dokonca na čele celej súťaže. Potom však prišiel strmý pád. Nové Zámky dokázali nazbierať v doterajšom priebehu sezóny 42 bodov a majú negatívne skóre 100:113. V tomto zápase sú outsiderom a ich bodový zápis sa neočakáva.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Nečakané zakopnutie Michaloviec, na domácom ľade nestačili na predposledný tím