Tipos extraliga: Košice v úvodnom dueli zdolali Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice: ONLINE prenos z play off Tipos extraligy. (Autor: TASR)
Sportnet|23. mar 2022 o 12:00

Sledovali ste online prenos zo štvrťfinále play off Tipos extraligy: Michalovce - Košice.

MICHALOVCE. HK Dukla Ingema Michalovce a HC Košice dnes hrali 1. zápas štvrťfinále play off Tipos extraligy.

Z víťazstva 4:1 sa tešili hostia. V zápase sa blysol najmä kanadský útočník Allan McPherson, ktorý asistoval na víťazný gól a sám v závere skóroval.

Hokej ste sledovali online.

ONLINE PRENOS: HK Dukla Ingema Michalovce - HC Košice dnes (hokej, Tipos extraliga, štvrťfinále play off, 1. zápas, NAŽIVO, LIVE, streda)

Tipos Extraliga play-off Štvrťfinále 2021/2022
23.03.2022 o 18:00
Michalovce
1:4
(0:2, 1:0, 0:2)
60' minúta
Ukončený
Košice
Prehľad
Góly a asistencie: 35. Mašlonka (Przygodzki, Ross) – 8. Slovák (Paršin, Volgin), 19. Ihnačák (McPherson), 59. Volgin, 59. McPherson (Bartánus, Snuggerud). Rozhodca: Novák, Hronský – Durmis, Crman – Ország.
Košičania víťazia v prvom štvrťfinálovom stretnutí play-off proti Michalovciam 4:1. Oceliari ťažili z dvoch gólov v prvej tretine a z minimálnej nedisciplinovanosti.

Druhý duel je na programe zajtra o 18:00 zhodne na Zemplíne.
Vznikli ďalšie menšie šarvátky, čo sa nepáči najmä košickému koučovi. Zbytočné obrázky, ale aj také je hokejové play-off.
Koniec zápasu.
59:59
Už na konci stretnutia sa do seba pustili Snuggerud a Kukuča. Férový boj oboch borcov skôr nemá víťaza.
59:40
Duel sa dohráva v pásme Michaloviec, ktoré prehrávajú úvodný súboj série.
58:52
Ešte mierna nervozita v podaní Buca a Mihalika, s výsledkom to však už nič nezmení.
58:28
58:28
goalKošice dali gól!
Je definitívne rozhodnuté. Vošvrda znovu na striedačke, jeho spoluhráči si však tlak nevytvorili. Hostia jednoducho vykorčuľovali z vlastnej tretiny, aby na tri prihrávky skóroval z dvoch metrov do prázdnej brány. ALLAN MCPHERSON.

Asistencie: Marek Bartánus, Luc James Snuggerud.
58:05
58:05
Šedivý nešetril krokom, napádal Regendu, ktorý puk stratil. Zmocnil sa ho ALEXEJ VOLGIN, ktorý cez celé klzisko zvyšuje na 3:1!
57:55
importantVošvrda sa už po buly do brány nevrátil, šiesti korčuliari Michaloviec na ľade!
57:50
importantDeje sa tak až po icingu Košíc. Time out pre Michalovce.
57:28
Mení sa to až teraz, Košarišťan pozorný pri nahodení zo strednej vzdialenosti. Oddychový čas ešte neprichádza.
57:10
Sekunda po sekunde, za nami je ďalšia minúta. Michalovce sa nevedia dostať k puku na dlhší čas.
56:18
McPherson vybojoval buly pred Vošvrdom. Každá sekunda je v tomto prípade cenná.
55:54
importantTretia dobrá strelecká pozícia pre Galbavého v stretnutí, ani z tohto vyrovnanie nie je!
55:16
Mráz nenašiel Mihálika, defenzívne zahral na jednotku Slovák.
54:23
Hostia sa s tým už nepárajú. Nahadzujú puky na zadný mantinel súpera a rýchlo striedajú.
53:47
importantZ ničoho nič sa puk dostal ku Klhufkovi pred bránkoviskom Vošvrdu, Košiciam sa nedarí pridať poisťovací gól!
52:38
Regenda v dvoch tvrdých súbojoch, nevylučovalo sa od 26. minúty. Držiteľ olympijskej medaily následne hľadal spoluhráča pred bránou, jeho myšlienka zostala nepochopená.
52:02
Hnev na tvári Cameranesiho, ktorý sa snažil dokorčuľovať puk, avšak rozhodcovia odpískali icing.
51:30
Po dvoch minútach môžeme pokračovať. Veríme, že usporiadateľ je a bude v poriadku.
51:13
Uf, to sú nepríjemné pohľady. Vyzerá to tak, že jednému z usporiadateľov prišlo nevoľno. Po avizovaní striedačiek je hra prerušená.
50:47
Sledujeme boj o každý centimeter ľadu. Dnes to bude ešte tesné.
49:22
Ihnačák so Saucermanom zabojovali za vlastnou bránou, čím zmarili šancu protivníka.
47:59
Hra sa kúskuje, ofsajd hostí.
47:46
Icing prichádza aj z hokejok domácich borcov.
47:32
Zakázané uvoľnenie Košíc.
46:43
Cameranesi so zakončením, hoci ešte mohol počkať. Košarišťan na dvakrát posiela puk do bezpečia.
46:16
Na druhej strane sa neboja aj zaútočiť, Saucermanovo nahodenie ale efektívne nebolo.
45:50
Sledujeme veľkú taktickú bitku, akú prináša play-off. Košičania poctivo čakajú pred vlastnou modrou a odrážajú ataky súpera.
44:21
Ihnačák sa hnevá, bol však v ofsajde.
43:44
Puk opustil hraciu plochu, pred nami reklamná prestávka.
42:57
Košice sa dostávajú aspoň do stredného pásma, hoci nemajú puk pod kontrolou.
42:36
importantKonštrukcia brány zachránila Košice! Mudrák z uhla prekonal gólmana, ale domáci nie a nie skórovať.
41:42
Posunutá brána Michaloviec – tá istá, po ktorej posunutí bol vylúčený Košarišťan.
41:04
Sľubne mieril Faith, mladík ale nevyrovnáva na 2:2. Zatiaľ.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Michalovce sa vrátili do duelu gólom Mašlonku a pred záverečnou časťou prehrávajú len o jeden zásah.

Tretia tretina sa začne približne o 19:48.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:28
Puk sa ocitol mimo hracej plochy, rozhodcovia nariadili buly pred michalovskou modrou čiarou.
39:06
Klhufek sa predral do útoku po ľavej strane, urobil si miesto, avšak pálil len vedľa.
38:39
Doherty nahodil puk do priestoru troch žrdí, vhadzovanie po ľavici Košarišťana.
38:20
Košarišťanovi sa podarilo zachytiť puk za bránou, čím výrazne pomohol spoluhráčom pri rozohrávke.
37:57
Hrá sa ďalej, rozhodcovia prestávajú avizovať icing domácich.
37:18
importantAle pozor, Vošvrda drží svoj tím nad vodou, keď Milý neskóroval ani na dvakrát po chybe pri pravej žŕdke!
36:09
Emócie začínajú lomcovať aktérmi na trávniku. Domáci jednoznačne lepší v ostatných troch minútach.
35:57
V šanci aj Galbavý, ten si však musí počkať na prvý gól v drese Michaloviec.
35:50
importantŠtvrtá formácia Michaloviec blízko vyrovnaniu, Bucovi skazil radosť Košarišťan!
35:19
Odpovedať chcel skúsený Bartánus, ktorý ešte minulú sezónu pôsobil práve na Zemplíne. Vošvrda pohodlne zasiahol.
34:54
34:54
goalDukla Michalovce dala gól!
Zemplínčania chybu už konečne potrestali! Nikto z Košičanov nebránili vstup do vlastnej tretiny z ľavej strany, nasledovala strieľaná prihrávka do bránkoviska a hoci to nebolo hneď, tak MAREK MAŠLONKA z dorážky bekhendom znižuje na 1:2.

Asistencie: Martin Przygodzki, Nick Ross.
33:54
33:54
importantHosťujúci gólman zahral na nervy trénerom, spoluhráčom i fanúšikom. Košarišťanovi vypadol puk po strele až skončil na žŕdke, košická jednotka svoju chybu rýchlo napravila.
33:48
Chaos a bitky pred košickou svätyňou, Michalovce prišli konečne s väčším atakom a chuťou za gólom. Napriek tomu sa skóre nemení.
33:05
importantVýborná robota Košarišťana hokejkou! Videli sme prakticky prečíslenie traja na nikoho, Cameranesi s Kukučom vychytaní.
32:41
Galbavý a spol. toho mali dosť, aj preto puk iba poslali na Košarišťana.
32:00
Až teraz môžu Zemplínčania aspoň na malý moment upokojiť hru.
31:06
Celok z metropoly východu drží Michalovce v útočnom pásme, Košice vyše minúty mali puk na hokejkách.
30:30
Keränen zablokoval pokus súpera od modrej čiary.
29:33
29:17
Pýtalo si to prihrávku na Slováka v podaní Pereskokova, HC finálna fáza nevyšla.
28:35
Košice síce už minútu s piatimi hráčmi na ľade, napriek tomu sa nevedia dostať ďalej ako po modrú čiaru.
27:23
Hostia v plnom počte.
27:10
Pavlin už neudržal puk na modrej čiare, Dukla početnú výhodu nevyužije.
26:51
Puk za bránou Košarišťana, Košičania prvý raz pod dlhším tlakom.
26:18
importantMichalovčania sa trápia pri založení útokov aj myšlienok pri presilovke.
25:23
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Andrej Košarišťan – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).
23:55
Prienik od Kukuču, zase zakončenie z väčšej diaľky. Košarišťan zakročil bez problémov.
22:53
Oceliari sa jednoducho oslobodili a odchádzajú striedať.
22:35
Galambošova strela z väčšej vzdialenosti neputovala do priestorov brány.
22:13
Tentokrát sa hosťom nepodarilo nahodiť puk do útočného pásma. Zakázané uvoľnenie.
21:40
Tretia presilovka zatiaľ využitá nie je, Košice ale môžu pokračovať v útočnom snažení.
20:56
Domáci v plnom počte.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Košičania vyhrávajú v Michalovciach 2:0 po dvoch využitých presilovkách v podaní Slováka a Ihnačáka.

Druhá tretina sa začne približne o 18:54.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:29
Dobre naštartovaná power-play, delovku od modrej Vošvrda len vyrazil.
18:56
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Pavol Regenda – 2 min., hákovanie).
18:32
Avizovaný ďalší trest pre Michalovce!
18:05
18:05
Oceliari v dvojgólovom vedení! Smolná pozícia pre Vošvrdu, ktorému zostal puk medzi korčuľou a žŕdkou. Český gólman už nedokázal reagovať na dorážku BRIANA IHNAČÁKA.

Asistencie: Allan McPherson.
16:45
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Andrej Kukuča – 2 min., krosček).
16:00
Vylučovať sa pre náznak bitky nevylučovalo. Rozhodcovia zatiaľ šetria aktérov na hracej ploche.
15:06
Pokus Dohertyho končí v náručí Košarišťana, obranca Michaloviec sa okamžite púšťa do šarvátky.
14:21
Trochu hluchá fáza stretnutia na zimnom štadióne Michaloviec.
13:36
Viacero nepresností na oboch stranách, icing aj od Zemplínčanov.
12:42
12:00
Chovan servíroval finálnu prihrávku Klhufkovi na ľavý kruh, skvele sa defenzívne činil Bokroš.
11:04
Ross so zakončením z možno piatich metrov. Prvý obranca Michaloviec preveril pozornosť Košarišťana.
10:01
Saucerman pálil od modrej, tlak Košíc pokračuje. Za nami je úvodná desaťminútovka.
09:17
importantTrápenie sa pri rozohrávke, nepotrestal to Juraj Milý spred bránkoviska!
08:46
Vošvrda nebude riskovať a puk necháva pod svojou lapačkou.
07:33
Presilovka Košičanov akoby pokračovala, domáci majú problém vyjsť z vlastnej tretiny.
07:12
07:12
Druhá presilovka využitá! MAREK SLOVÁK sa dostal k puku z uhlu, mienil ešte prihrávať pred bránu, ale aj vďaka teču obrancu súpera prekonal Vošvrdu.

Asistencie: Denis Paršin, Alexej Volgin.
06:43
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Dávid Mudrák – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HC Košice (Patrik Rogoň – 2 min., hrubosť).
06:43
Chovan zostal ležať na ľade po narazení na mantinel, prišiel pri tom o prilbu.
06:13
Vyhrané buly Dukly, okamžitá strela a Košarišťan ukrýva puk vo svojom výstroji. Reklamná prestávka.
06:10
Rovnaká minca aj na opačnej strane, nepresne rozohrával Slovák.
05:44
Przygodzki si puk nahodil, ale už ho nedokorčuľoval. Icing.
05:13
Náznak aktivity aj od Michalovčanov, atak po pravej strane však úspešný nebol.
04:46
importantSaucerman sa ocitol v medzikruží, jeho rana do protipohybu sa v bráne neskončila!
03:55
03:33
Košičania naďalej s problémami roztočiť presilovkový kolotoč.
02:59
Hosťom sa nedarí usadiť v útočnom pásme, minúta z presilovky je len tak fuč.
01:55
Vylúčenie v tíme HK Dukla Ingema Michalovce (Roman Faith – 2 min., podrazenie).
01:12
Ofsajdové postavenie košického tímu.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Dukla Ingema Michalovce: Vošvrda (Vojvoda) – Ross, Doherty, Macejko, Pavlin, Mihalik, Bokroš, Mudrák – Erkinjuntti, Cameranesi, Regenda – Faith, Galamboš, Keränen – Mašlonka, Mráz, Galbavý – Przygodzki, Buc, Kukuča
Trenér: Tomasz Valtonen

HC Košice: Košarišťan (Balogáč) – Šedivý, Volgin, Saucerman, Snuggerud, Romančík, Deyl, Jacko – Klhufek, Chovan, Rogoň – McPherson, Ihnačák, Bartánus – Paršin, Slovák, Pereskokov – Jokeľ, Mrázik, Milý
Trenér: Daniel Michael Ceman

Rozhodca: Novák, Hronský – Durmis, Crman – Ország.

04.02.2022 – Michalovce 1:4 Košice
Čaká nás papierovo najvyrovnanejšia séria, proti sebe sa postavia štvrtý a piaty celok po 50-zápasovej základnej časti.

Štvrté Michalovce ju ukončili s 88 bodmi na konte a prekvapivo negatívnym skóre 136:140. Zemplínčania nemali ideálny finiš, z ostatných piatich stretnutí dve prehrali po riadnom hracom čase, z triumfu sa tešili trikrát. V ich prospech bude hrať domáce prostredie na úvod štvrťfinále – niekedy to však môže byť prílišná ťarcha. Navyše, derby favorita nepozná.

Košice idú do štvrťfinále z piateho miesta s 82 bodmi a skóre 155:132. Základnú časť ukončili štyrmi triumfmi po sebe, avšak aj v ich prípade platí, že naposledy hrali ešte 13. marca. Oceliari by radi prelomili prekliatie play-off, naposledy sa do semifinále pozreli ešte v ročníku 2015/16.
Vážení diváci, vitajte pri textovom online prenose z prvého zápasu štvrťfinálovej série TIPOS Extraligy medzi HK Dukla Ingema Michalovce a HC Košice.

Stretnutie sa začne o 18:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: Košice v úvodnom dueli zdolali Michalovce