Sportnet, TASR|21. jan 2024 o 18:28 (aktualizované 21. jan 2024 o 18:55)

Gól v predĺžení prišiel v početnej výhode.

Tipos extraliga - 38. kolo

HK Poprad - Zvolen 2:1 pp. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 18. Calof (Bjalončík, Záborský), 62. Cardwell (Dmowski) – 6. Fekiač (Jakúbek).

Rozhodovali: Novák, Adamec – Valo, Vyšný, vylúčení: 3:4, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,

Diváci: 2211

Poprad: Vay – Betker, Cardwell, Kotvan, Brincko, Brejčák, Turan, Česánek – Dmowski, Coulter, Svitana – Záborský, Bjalončík, Calof – Steenbergen, Suchý, Kukuča – Melicher, Bodnár, Belluš - Straka

Zvolen: Kupsky – C. Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Čulík, Haborák – Kašlík, M. Hults, Kolenič – Zuzin, Marcinek, Hecl – Bondra, Fekič, Jakúbek – Csányi, Gábor, Mucha

POPRAD. Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľňajšom zápase 38. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 2:1 po predĺžení.

Popradčania zaznamenali štvrtý triumf v sérii a v tabuľke im patrí 2. miesto za Spišskou Novou Vsou.

Výhru "kamzíkov" zariadil v druhej minúte predĺženia kanadský obranca Jake Cardwell, pre ktorého to bol prvý gól v popradskom drese.

Zvolenčanov poslal do vedenia v 6. minúte Viktor Fekiač, no v 18. minúte vyrovnal Andrew Calof.

V prostrednej časti gól nepadol, v tretej tretine nedokázali Popradčania vyťažiť zo streleckej prevahy (10:4) a duel tak dospel až do predĺženia.

Po 53 sekundách fauloval hosťujúci Mitchell Hults a početnú výhodu využil Cardwell.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: HK Poprad - HKM Zvolen dnes (hokej, 38. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
21.01.2024 o 16:00
38. kolo
Poprad
2:1
(1:1, 0:0, 0:0, 1:0)
62' minúta
Ukončený
Zvolen
Prehľad
Góly a asistencie: 18. Calof (Bjalončík, Záborský), 62. Cardwell – 6. Fekiač (Jakúbek). Rozhodca: Novák, Adamec – Valo, Vyšný.
Domáci rozhodli dnešný zápas v predĺžení zásluhou Jacoba Cardwella. Sledovali sme dnes opatrný a vyrovnaný zápas. Ja sa lúčim a prajem ešte pekný večer.
Koniec zápasu.
61:21
goalPoprad dal gól! Domáci využívajú presilovú hru a vyhrávajú tak dnešný zápas! JACOB CARDWELL sa dostal k odrazenému puku a tvrdou strelou prepálil Kupskeho v bráne hostí.
61:06
Domáci sa okamžite usadili v útočnom páísme.
60:53
Vylúčenie v tíme HKM Zvolen:
Mitchell Hults – 2 min., hákovanie.
60:43
Kašlík chcel zakončiť z otočky, ale zablokoval Betker.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Po 60 minútach sa zápas nerozhodol. Bude následovať predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:02
Coulter prenechal puk Dmowskemu, ktorý chcel zakončiť, ale puk mu vypichol Mudrák.
58:02
Začali posledné dve minúty tretej tretiny.
57:33
Kupski teraz doslova vychytal Záborského! Následne zakončoval aj Coulter, ale brankár hostí drží svojích spoluhráčov v hre.
56:05
Vysoká hokejka Bondru. Vhadzovať sa bude v pásme Zvolena.
55:34
Kašlík si dobre potiahol puk a vypálil. Vay jeho pokus vyrazil ramenom.
54:55
Mudrák nahadzoval puk na domácu bránu. Jeho pokus zablokoval korčuľou Betker.
53:06
Následuje reklamná prestávka.
52:05
Záborský hľadal prihrávkou Bjalončíka, ale ten si puk nespracoval. Hrá sa veľmi opatrný hokej.
50:26
Zakázané uvoľnenie hostí.
49:44
Domáci sú v plnom počte.
48:52
Presilovú hry sú dnes utrpenie oboch mužstiev. Hostia sa bránia bez prbolémov.
47:44
Vylúčenie v tíme HK Poprad:
Peter Bjalončík – 2 min., podrazenie.
46:43
Hostia sa zatiaľ výborne bránia. Domáci sa nevedia usadiť v útočnom pásme.
45:50
Alec Rauhauser – 2 min., krosček.
45:23
Betkerova strela od modrej čiary nenarobila problémy Kupskemu. Brankár hostí puk chytil a prerušil hru.
44:10
Dmowski zostrelil pri mantineli Bondru. Hosťujúci útočník sa len ťažko zdvíha z ľadu. Vylučovať sa však nebude.
42:35
Začiatok tretej tretiny je opatrný z oboch strán.
41:22
Hostia v dobrej šanci. Hecl zakončoval z ľavého kruhu. Vay jeho pokus so šťastím vyrazil.
40:01
Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine sme gól nevideli. Druhá tretina nebola taká kvalitná ako ta prvá. Uvidíme čo ním prinesie tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:01
Začala posledná minúta druhej tretiny.
38:22
Betker nahadzoval puk na Kupskeho, ale jeho pokus bol zrazený.
37:09
Fekiaš pálil z veľkého uhlu a takmer prekvapil domáceho brankár. Domáci mali teraz veľké šťastie.
36:11
Bondra vybojoval puk a z ľavej strany sa rútil takmer sám na Vaya. Domáci brankár vytiahol veľmi dobrý zákrok a podržal tak svoje mužstvo.
35:27
Betker pokazil rozohrávku a tak puk len odovzdal hosťom.
34:12
Marskus Suchý si prehodil puk medzi korčule a strelou švihom ohrozil Kupskeho. Brankár hostí teraz predviedol dobrý zákrok a podržal tak svoje mužstvo.
33:41
Druhá tretina je veľmi kúskovaná. Za prvou zaostáva.
32:36
Dmowski hľadaô prihrávkou Záborského, ale výborne zakročil Mudrák a domácu akciu zastavil.
31:26
Gachulinec nahadzoval puk na domácu bránu a triafa tyč! Domáci brankár mal teraz veľké šťastie.
30:21
28:51
Blížime sa k polovici dnešného zápasu. Zápas je stále vyrovnaný.
27:49
27:45
Hults pálil od modrej čiary! Jeho pokus chytil Vay maskou. Rozhodca prerušil hru,
26:06
Hostia sa okamžite usadili v útočnom pásme.
25:49
Jacob Cardewell – 2 min., vrazenie na mantinel.
25:34
Kašlík zachytil rozohrávku domáceho tímu. Okamžite vystrelil, ale túto strelu si Vay postrážil.
24:51
Záborský našiel prihrávkou Bjalončíka, ale domáci útočník si puk zle spracoval a zakončiť nedokázal.
23:22
Gachulinec nahadzoval puk na bránu domácich. Vay jeho pokus vyrazil betónom.
22:06
21:13
Domáci sa zatiaľ výborne bránia. Hostia sa nevedia usadiť v útočnom pásme.
20:06
Tyler Steenbergen – 2 min., podrazenie.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou prvú tretinu. Sledujeme výborný hokej. Zatiaľ je stav nerzohodný 1:1. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:16
Daniel Gachulinec – 2 min., držanie.
18:00
goalPoprad dal gól! Domáci vyrovnávajú stav stretnutia! Pekná akcia domáceho tímu slávila úspech. Bjalončík našiel prihrávkou ANDREWA CALOFA, ktorý dobrou strelou prekonáva brankára hostí. Asistencie: P. Bjalončík, T. Záborský.
16:44
Domáci sú v posledných minútach aktívnejší.
15:28
Domáci v dobrej šanci. Calofove zakončenie Kupski nevidel. Puk tesne minul bránu hostí.
14:03
Jakúbek prihrával Bondrovi, ktorý z prvej zakončil, ale jeho pokus Vay vyrazil betónom.
12:55
Svitana prihrával Záborskému, ktorý z prvej vypálil, ale Kupski jeho pokus vyrazil ramenom.
11:10
Sledujeme zatiaľ veľmi dobrý a rychlý hokej.
10:00
09:02
Hráči Zvolena sú v plnom počte.
08:21
Ďalšia šanca hostí v oslabení! Gáborove zakončenie letelo mimo bránu.
07:33
importantVeľká šanca hostí! Bondra potiahol akciu a puk naservíroval FekiačoviDomáci brankár Vay predviedol parádny zákrok a puk chytil!
07:02
Peter Zuzin – 2 min., nedovolené bránenie.
06:11
05:25
goalZvolen dal gól! Hostia idú do vedenia. Domáci chybovali v rozohrávke. Martin Jakúbek vybojoval puk za bránou. Parádnou prihrávkou našiel pred bránou VIKTORA FEKIAČA a ten presnou strelou otvára skóre dnešného zápasu. Asistencie: M. Jakúbek.
03:55
Bondra sa snažil zakončť z ľavej strany. Výborne ho telom zablokoval Betker.
02:52
Mucha prihrával pred bránu na Koleniča, ale ten si jeho prihrávku nedokázal spracovať.
01:34
Záborský vyskúšal Kupskeho pozornosť strelou švihom. Brankár hostí puk vyrazil.
00:23
Brejčák pálil od modrej čiary. Jeho pokus Kupsky chytil lapačkou a prerušil hru.
00:01
Uvodné buly získali domáci hokejisti.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Poprad: Rabčan (Vay) – Betker, Cardwell, Kotvan, Brincko, Brejčák, Turan, Česánek – Dmowski, Coulter, Svitana – Záborský, Bjalončík, Calof – Steenbergen, Suchý, Kukuča – Milecher, Bodnár, Belluš
Tréner: Todd Bjorkstrand

HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – Hults, Mudrák, Rauhauser, Gachulinec, Sládok, Čulík, Haborák – Kašlík, Hults, Kolenič – Zuzin, Marcinek, Hecl – Bondra, Fekič, Jakúbek – Csányi, Gábor, Mucha
Tréner: Norbert Javorčík

Rozhodca: Novák, Adamec – Valo, Vyšný.
HK Poprad

Domáci hokejisti zvíťazili v poslednom ligovom kole na ľade bratislavského Slovanu 4:2. Na svojom konte majú 66 bodov a patrí ím fantastické druhé miesto. Dnes majú proti sebe náročného súpera zo Zvolena. Uvidíme ako si s ním poradia.

HKM Zvolen

Hostia dokázali získal v doterajšom priebehu sezóny 55 bodov a v priebežnej tabuľke im patrí šiesta pozícia zaručujúca priamy postup do Play off. Zvolen v poslednom kole vyhral na ľade Banskej Bystrice vysoko 7:3. Dnes sa očakáva výborný a vyrovnaný zápas.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»O víťazovi muselo rozhodnúť až predĺženie. Z bodu navyše sa napokon tešili Kamzíci