Tipos extraliga: V 3. zápase finále Slovan Bratislava zdolal HK Nitra

HK Nitra vs. HC Slovan Bratislava: ONLINE prenos z finále play off Tipos extraligy (3. zápas). (Autor: TASR)
Sportnet|26. apr 2022 o 12:00 (aktualizované 26. apr 2022 o 21:00)

Sledovali ste s nami online prenos z finále play off Tipos extraligy: HK Nitra - HC Slovan Bratislava.

NITRA. HK Nitra a HC Slovan Bratislava dnes hrali tretí finálový zápas play off Tipos extraligy 2021/2022.

Slovan Bratislava zvíťazil vysoko 6:2 a ujal sa vedenia v sérii 2:1 na zápasy.

Hokej ste sledovali s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: HK Nitra - HC Slovan Bratislava dnes (hokej, Tipos extraliga, finále play off, 3. zápas, NAŽIVO, LIVE, utorok)

Tipos Extraliga play-off Finále 2021/2022
26.04.2022 o 18:00
Nitra
2:6
(0:2, 1:4, 1:0)
60' minúta
Ukončený
HC Slovan
Prehľad
Góly a asistencie: 38. Varga (Baláž, Švarný), 52. Rockwood (Buček, Nemec) – 13. Haščák (MacKenzie, Takáč), 17. Gašpar, 23. Bezák (Belluš, Sersen), 26. MacKenzie (Harris), 28. Rapuzzi (MacKenzie, Takáč), 39. Haščák (Yogan, Rapuzzi). Rozhodca: Stano, Štefik – Durmis, Kacej.
Slovan dnešný zápas zvládol s prehľadom, v Nitre dominoval a zvíťazil 6:2. V sérii sa ujal vedenia 2:1. Zajtra sa hrá v Nitre znova, úvodné buly je na programe o 18:00.
Koniec zápasu.
59:01
Kytnár sa vrátil z trestnej lavice a išiel s pukom na bránu, no potom ho zabudol za sebou a nevystrelil.
57:25
Holešinský strieľal spoza Maiera, nie máry pokus, no Nitra dlhšie pásmo neudržala.
56:51
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2 min., sekanie).
55:33
Slovanisti sa usadili v útočnom pásme, Haščák nestrieľal, prihral pred bránu Harrisovi, ktorý sa z otočky nepresadil.
54:37
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Švarný – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
53:48
Ďalšia koncovka domácich. Zblízka zakončil z prvej Varga, Windsor sklepol betóny a úspešne zasiahol.
52:53
Opäť si to Nitrania pekne prihrávali krížom cez pásmo, no Holešinského strela minula cieľ.
51:49
goalNitra dala gól!
Nitra v presilovke 5 na 3 pekne vykombinovala obranu Slovana, Nemec prihral na druhú stranu Bučekovi, ten pred bránou našiel ADAMA ROCKWOODA a jeho koncovku si Windsor zrazil do brány.
Asistencie: Samuel Buček, Šimon Nemec
51:22
Slovan opäť posiela puk cez všetky čiary.
51:16
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Beňo – 2 min., vrazenie na mantinel).
50:24
MacKenzie zastavil Nitranov a oslobodil svoj tím.
49:50
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min., sekanie).
49:49
Buček v šanci, no čo mu inokedy padá, dnes nepadlo.
49:22
Rapuzzi hýril aktivitou a svojim dôrazom sa dostal až ku koncovke, aj keď to spočiatku tak nevyzeralo, že by sa mohol dostať k puku.
48:48
importantHarris vytvoril dobrú pozíciu Takáčovi, keď sa belasí dostali do prečíslenia, Takáč však z prvej netrafil bránu.
48:29
Windsor doslova skočil po puku a opäť prerušil hru.
48:24
Švarného strelu ukryl Windsor v lapačke. Hráči sa do seba pustili, ale zaobíde sa to bez vylúčenia.
47:23
Buček bol v príležitosti po prihrávke Buncisa, puk ale prešiel po ľade mimo ľavej žrde. Nitra zvýšila aktivitu, snaží sa aspoň skorigovať skóre.
46:15
Gachulincova rana od mantinelu donútila O´Connora k zákroku, ale nejednalo sa o nič vážne.
45:50
Holešinský si vytváral pozíciu na zakončenie, no v poslednej chvíli nechal puk za sebou a Slovan sa oslobodil.
45:29
Slovan dostal puk do stredného pásma.
45:01
Rockwood vrátil puk Krivošíkovi, jeho strelu Windsor vyrazil.
44:10
Raskob dostal prihrávku na pravý kruh, kde mal veľmi veľa priestoru, no ani z tejto pozície netrafil bránu.
43:37
Holešinský vrátil puk Raskobovi, nitriansky obranca netrafil bránu.
43:09
Tvrdoň váhal, potom chcel ešte prihrať Hrnkovi, puk prešiel cez bránkovisko a skončil mimo brány.
42:24
Nemec strieľal, Krivošík dorážal, ale puk mu úplne nesadol. Windsor zasiahol pri ľavej žŕdke a Slovan puk odpálil.
41:57
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2+2 min, nebezpečná hra vysokou hokejkou).

Bodák má na tvári krv, odchádza na krátke ošetrenie do šatne.
40:43
Chybu v defenzíve urobili aj Slovanisti, Varga zakončoval spoza brány po ľade, chybu nepotrestal.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine to vyzerá na vybavený zápas. Slovan úplne dominuje, trestá veľké chyby Nitry a po 40 minútach vyhráva 6:1.
Tretia tretina sa začne o 19:49.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
Buček uvoľnil Buncisa, ten si stiahol puk, no strelu mu zblokoval hráč pred ním.
38:04
goalSlovan Bratislava dal gól!
Slovan odpovedal za 27 sekúnd. Až štyria hráči Nitry sa nahrnuli bojovať o puk pri mantineli, vybojoval ho Rapuzzi a následne Yogan prihrával pred bránu, kde bol MARCEL HAŠČÁK úplne sám, O´Connora sa mohol spýtať, kam to chce. Zavesil do pravého horného rohu.
Asistencie: Andrew Yogan, William Rapuzzi
37:37
Presilovka Nitre nevyšla, ale vynahradila si to o čosi neskôr. Dobrú individuálnu akciu predviedol Baláž, preštrikoval sa pomedzi hráčov a tým pripravil pozíciu pre RÓBERTA VARGU, ktorý sa ocitol sám pred bránou a prekonal O´Connora.
Asistencie: Jozef Baláž, Ivan Švarný
36:08
importantV oslabení sa Slovanisti dostali do prečíslenia 3 na 1, prihrávka smerovala do druhej vlny, no brániaci hráč Nitry ju zblokoval a Slovan nezakončil.
35:32
Nemec pálil, prestrelil bránku Slovana, chvíľu nato sa hostia oslobodili.
35:00
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Kytnár – 2 min., podrazenie).
34:25
Takáč dostal prihrávku ešte na modrú, vrútil sa do pásma s pukom a ohrozil O´Connora. bekhendom.
33:43
Valach preniesol hru na opačnú stranu klziska, kde bol Maier, trúfol si na kľučku, dostal sa až do zakončenia, O´Connor zasiahol.
32:18
importantŠotek vrátil puk Sukeľovi, belasí boli v prečíslení, Sukeľ zakončil do O´Connorovej lapačky.
31:40
Holešinský nabil Mezeiovi, jeho strela neprešla, zastavil ju Rapuzzi.
31:15
O´Connor si poradil so zakončením Yogana. Nasleduje reklamná prestávka.
30:33
Buček bol voľný, ale nedostal dobrú prihrávku, puk aspoň tečoval na zadný mantinel.
29:47
Nemec trafil iba Maiera, puk je opäť na hokejkách hosťujúcich hokejistov.
28:17
Švarný sa snažil niečo s výsledkom urobiť, hru ale prerušil Windsorov zákrok.
27:33
Nitrianska defenzíva bola opäť rozhodená, hráči nestíhali korčuľovať a dostupovať k Slovanistom a tí strieľajú už svoj piaty gól. Takáč nabil na strelu z prvej MacKenziemu, jeho pokus tečoval za chrbát O´Connora WILLIAM RAPUZZI.
Asistencie: Matthew MacKenzie, Samuel Takáč
26:37
Zdá sa, že Slovan zvláda dnešný zápas ukážkovo a s veľkou pohodou. Do konca tretej tretiny je však ešte veľmi veľa času, uvidíme, čoho sa dnes ešte dočkáme.
25:05
changeStriedanie v tíme HK Nitra: z ihriska odchádza Honzík, prichádza O´Connor.
25:05
Slovan využíva aj druhú presilovku v zápase a vyhráva v Nitre 4:2. Harris prihral z pravého kruhu na modrú MATTHEWOVI MACKENZIEMU a jeho strela sa zastavila až v bránke, puk preplachtil popri ľavej žŕdke. Honzík mal aj zakrytý výhľad.
Asistencia: Brant Harris
24:47
Harris nastreľoval puk pred bránu cielene na teč, Rapuzzi sa však puku nedotkol, ten končí na zadnom mantineli.
24:21
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Bodák – 2 min., sekanie).
23:17
importantYogan vnikol do rozhodenej nitrianskej obrany, po jeho kľučkách zastal puk tesne pred bránkovou čiarou!
22:47
Slovan vyhráva 3:0! Sersen potiahol puk z vlastnej tretiny, prihral ho Bellušovi, ktorý korčuľoval na pravej strane a vyčkával na vhodný moment prihrávky. Prihral do druhej vlny ADAMOVI BEZÁKOVI, ktorý využil brániaceho hráča a spoza neho vystrelil k pravej žŕdke, puk skončil v sieti.
Asistencie: Martin Belluš, Michal Sersen
22:02
Baláž sa kľučkami zbavil brániacich hráčov a dostal sa až do zakončenia po ľade, tesne však minul.
21:19
Vitaloš oba nastrelil puk na zadný mantinel, Windsor puk na chvíľu prikryl lebo sa nepríjemne odrazil, no potom rozohral.
20:43
MacKenzieho nastrelenie tiež zlikvidoval nitriansky gólman. Do druhej tretiny vstúpil aktívnejšie Slovan.
20:17
Harris sa dostal úplne voľný k strele z ľavej strany, Honzík puk zastavil pravým betónom.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V Nitra Aréne je skóre po prvej tretine v neprospech domáceho tímu, ktorý prehráva 0:2. Presilovku využil Haščák, druhý gól hostí strelil Gašpar.
Druhá tretina sa začne o 18:55.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:57
Buncis si spracoval Krivošíkovi prihrávku vzduchom a stihol ešte pred klaksónom ohroziť Windsora. Ten zasiahol betónmi.
19:43
Honzík zachytil strelu Gašpara z uhla a musel prerušiť hru.
19:03
Dlho sa hrá bez prerušenia, zo strany na stranu.
17:42
Nemcovu prihrávku zastavil Sukeľ, no Kytnár bol potom zastavený a do protiútoku prešiel Buček, lenže netrafil bránu.
16:39
Takáč prihrával RASTISLAVOVI GAŠPAROVI medzi kruhy, nitrianska defenzíva bola úplne dezorientovaná, akoby prestala hrať a Gašpar to využil, prestrelil prekvapeného Honzíka.
15:49
Chalupova strela z otočky preverila pozornosť Honzíka, ten vyrazil puk na zadný mantinel.
14:56
Varga pálil z odrazeného puku, puk bol tečovaný na ochrannú sieť. Buly pred Windsorom.
13:38
Nitra to hneď roztočila pred hosťujúcou bránou, ale šance nepremenila.
12:35
MARCEL HAŠČÁK to v tejto presilovke skúšal viackrát, a teraz po prihrávke MacKenzieho mu to už vyšlo. Trafil skulinku pri bližšej žŕdke, medzi betón a vyrážačku Honzíka.
11:39
MacKenzie naznačil strelu, no prihral Haščákovi do jeho typickej pozície na ľavom kruhu, Haščák z prvej trafil Honzíka.
11:13
importantDomáci vyviezli puk, Baláž vystrelil mimo brány, no odrazený puk si Windsor takmer zrazil za bránkovú čiaru.
10:54
Vylúčenie v tíme HK Nitra (Mezei – 2 min., napadnutie).
10:38
Z pravej strany sa k strele dostal Belluš, ale Honzík si pritiahol puk k sebe.
10:15
Chalupovu strelu zblokoval Raskob a vyráža dopredu.
09:47
Sukeľova ľahká strela príklepom, bezproblémový zákrok pre Honzíka.
09:20
Šotek posiela puk o mantinel iba na zakázané uvoľnenie.
08:31
importantBaláž predviedol dlhé sólo, ktoré zakončil bekhendom do pripraveného Windsora.
07:40
importantVýborná rýchla akcia Nitry s koncovkou Krivošíka, no zaskvel sa Windsor, ktorý jeho strelu vytlačil betónom.
07:03
Raisova strela z prvej letela mimo, Nitra je aktívnejšia, no zatiaľ nestrieľa presne.
06:09
Raskob rozohral na Vargu, ten ešte prihral na os Drábekovi. Nitriansky útočník netrafil bránu.
05:13
Buček sa obtočil okolo Haščáka a vystrelil, o ňom pálil ešte aj Bodák a Krivošík clonil. Windsor zasiahol.
04:10
Sám hráč medzi kruhmi, Tvrdoň dostal prihrávku, ale nemieril presne.
03:37
Tvrdoň sa chystal zakončovať spoza brány, výborne ho ale odtlačil Golian.
02:14
Rais zbúral Chalupu pri mantineli, bolo to tvrdé, ale čisté.
00:56
Bodák prihrával do dobrej príležitosti Tvrdoňovi, puk z jeho hokejky tesne minul bránu.
00:16
Takáč získal puk v strednom pásme a vošiel do útočného, lenže tam sa zabudol Gašpar – ofsajd.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK Nitra: Honzík (O´Connor) – Nemec, Mezei, Raskob, Švarný, Bodák, Vitaloš, Rais – Krivošík, Buncis, Buček – Sýkora, Rockwood, Holešinský – Bajtek, Hrnka, Tvrdoň – Varga, Baláž, Drábek – Múčka

HC Slovan Bratislava: Windsor (Peters) – Golian, MacKenzie, Gachulinec, Sersen, Valach, Maier, Beňo – Haščák, Rapuzzi, Yogan – Gašpar, Harris, Takáč – Chalupa, Kytnár, Sukeľ – Belluš, Bezák, Šotek

Rozhodca: Stano, Štefik – Durmis, Kacej.
V Nitra aréne sa v utorok odohrá tretí zápas finále Kaufland Play off Tipos extraligy, pred ktorým je stav série vyrovnaný 1:1.
Slovan vstúpil do finálovej série úspešnejšie a v gólovej prestrelke v prvom zápase zvíťazil 6:4. Po presvedčivých štyridsiatich minútach Slovan vyhrával už 5:2, Nitra však zdramatizovala záver stretnutia po dvoch góloch Bučeka. Corgoňom sa pri powerplay vyrovnať nepodarilo, navyše sa 66 sekúnd pred koncom trafil do prázdnej bránky Takáč a spečatil stav prvého stretnutia.
Druhý zápas bol diametrálne odlišný ako ten prvý najmä z pohľadu počtu gólov. V prvej tretine diváci síce videli v sieti Corgoňov puk až dvakrát. Avšak pre zásah puku vysokou hokejkou a v druhom prípade pre dosiahnutie gólu rukavicou oba zásahy neboli uznané po porade s videorozhodcom. Na regulárny gól diváci čakali až do 52. minúty, kedy Buncis zužitkoval Bučekovu milimetrovú prihrávku na os klziska a strelou bez prípravy prekonal Windsora. Slovan síce 13 sekúnd pred koncom vyrovnal, avšak o víťazovi stretnutia na radosť mnohopočetnej skupiny fanúšikov spod Zobora rozhodol v predĺžení po 12. minútach Raskob.
Či si Slovan vráti požičané alebo Nitra využije výhodu domáceho prostredia sa dozviete aj z nášho prenosu.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Tipos extraliga: V 3. zápase finále Slovan Bratislava zdolal HK Nitra