Sportnet, TASR|21. jan 2024 o 19:17

Liptáci mali o 12 streleckých pokusov viac než Michalovčania.

Tipos extraliga - 38. kolo

Liptovský Mikuláš - Michalovce 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Góly: 20. Žilka (Nespala), 42. Nauš (Fekiač, Hraško) - 13. Daugavinš (Bodák), 19. Kabáč (Buc, Vašaš), 29. Santos (Buc, Daugavinš), 51. Acolatse (Heard)

Rozhodovali: Baluška, Crman - Orolin, Tichý, vylúčení: 4:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0

Diváci: 628

L. Mikuláš: Krasikov - Mezovský, Lalík, Žilka, Vasiljev, Fekiač, Jendroľ, Valigura, Nátny - Berry, Avcin, Quince – A. Nauš, Tošickij, Egle – Vojtech, Kriška, Tkáč – T. Nauš, Vankúš, Nespala

Michalovce: Škorvánek - Acolatse, Macejko, Bodák, Michalčin, Drgoň, Jasečko - Santos, Newton, Daugavinš - Heard, Solenský, Zabusovs - Paločko, Suja, A. Varga, Vašaš, Buc, Kabáč

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v nedeľňajšom zápase 38. kola Tipos extraligy na ľade MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:2.

Liptáci zaznamenali štvrtú prehru z uplynulých piatich stretnutí.

V úvodnej tretine domáci prestrieľali svojho súpera 14:4, no na góly viedli hostia. Dvojgólové vedenie pre Michalovce zabezpečili Kaspars Daugavinš a Michal Kabáč.

Do prestávky ešte znížil na 1:2 Jakub Žilka, no v polovici zápasu Dukla opäť odskočila na rozdiel dvoch gólov zásluhou Mathewa Santosa.

Duel ešte zdramatizoval v úvode záverečnej tretiny Aurel Nauš, ale aktivita Liptákov nevyvrcholila do vyrovnávajúceho zásahu.

V 51. minúte využil početnú výhodu hosťujúci obranca Sena Acolatse a poistil výhru Michaloviec.

Tabuľka Tipos extraligy

ONLINE PRENOS: Hk 32 Liptovský Mikuláš - HK Dukla Ingema Michalovce dnes (hokej, 38. kolo, Tipos extraliga, nedeľa, LIVE)

Tipos Extraliga (SR)  2023/2024
21.01.2024 o 17:00
38. kolo
Lipt. Mikuláš
2:4
(3:0, 0:1, 1:1)
60' minúta
Ukončený
Michalovce
Prehľad
Góly a asistencie: 13. Gaugadins (Bodák), 19. Kabáč (Vašaš), 20. Žilka, 42. Nauš (Fekiač, Hraško) – 29. Santos, 51. Acolatse (Lawton).
Aj veľmi sympatický záver domácich napokon nestačil na zisk cenných bodov do tabuľky a tak si Michalovce berú všetky 3 body. Určite išlo o napínavejšiu 60-minútovku ako sa čakalo, čo ale nepotešilo domácich fanúšikov je efektivita svojho tímu, ktorý ak chce pomýšlať na postup do play-off musí určite zabrať hlavne v presilových hrách. Ja Vám ďakujem za sledovanie tohto prenosu a určite sa na Vás budeme veľmi tešiť aj nabudúce! Dovidenia a prajem pekný večer.
Koniec zápasu.
59:45
Berry drží ešte puk, vyzerá to tak, že Liptáci už vyrovnať nestihnú!
59:12
Avtsin vyráža do pásma, zatiaľ čo sa jeho formácia rozostavuje, napokon domáci vyhadzujú puk.
58:36
Oddychový čas pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš.
58:29
Veľmi dobrý tlak domácich, Michalovčania si môžu na pár sekúnd oddýchnuť, keďže nemôžu vystriedať.
57:38
importantLiptáci odvolali brankára! Absolútny vabank domácich!
56:52
Žilka nastreľoval na Škorvánka, bolo tam husto, napokon sa im nepodarilo puk doraziť.
56:07
Mali sme šance na oboch stránach, obe strely však boli zblokované.
55:10
Domáci v plnom počte.
54:00
Prvá formácia sa konečne rozostavila a môže pohroziť, napokon neprišlo k strele a Liptáci strácajú pásmo.
53:10
Šanca na zdramatizovanie zápasu! Bodák tvrdo cross-chekoval Quinca a tak majú opäť šancu znížiť stav stretnutia!
51:37
Domáci sa dostávajú k puku a napádajú oveľa frekventovanejšie, atmosféra na ľade je veľmi búrlivá.
50:25
goalSHAWN ACOLATSE dáva gól! Na toto nebola odpoveď, určite najlepšia presilovka v zápase, Krasikov nič nevidel, takže hostia sa dostávajú k 2-gólovému rozdielu.
49:34
Pomerne solídna presilovka Zemplínčanov, dostali sa k 3 strelám, pričom vôbec nešlo o ľahké zákroky Krasikova.
48:52
Kriška fauloval, čím sa komplikuje situácia domácich, keďže budú hrať 2 minúty v oslabení.
48:38
importantObrovská príležitosť Santosa! Ten bol sám pred Krasikovom, vyzerá to že nakoniec minul bránu.
47:55
Líšky sú teraz pod veľkým tlakom a domáci ukazujú, že vedia byť veľmi nepríjemný počas presilovej hry.
46:13
Santos podrazil Liptovského hráča pred Škorvánkovou bránou a tak si domáci zahrajú presilovú hru.
45:05
Eglé vyskúšal po dľhšej dobe Škorvánka, ktorý si toho veľa nezachytal dlhšiu dobu.
44:02
Newton opäť s ďalšou šancou, pred bránou však bolo husto a puk doskackal k mantinelu.
43:00
Break Vašaša neskončil v bráne domácich! Išlo o prečíslenie 2 na 1, no výborný Krasikov dokázal zakročiť včas.
41:30
goalAUREL NAUŠ dáva gól! Nátny veľa nešpekuloval a poslal to na bránu, kde stál a tečoval práve Nauš. Druhý kontaktný gól domácich.
Asistencie: Fekiač, Hraško
40:58
Žilka si postrážil Psolenského, napokon sa Bodák aj tak dostal k strele, no Krasikova neprekonal.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Oproti poslednej minúty 1. tretiny sa tá posledná v druhej odohrala oveľa kľudnejšie, Michalovce zvládli využiť svoju 4-minútovú presilovú hru po faule Fekiača a tak sú bližšie k zisku 3 bodom. Dokážu sa však Liptáci vzchopiť na domácom ľade a zvládnuť posledné dejstvo zápasu lepšie? To sa dozvieme bližšie pri prvom buly poslednej treiny, ktoré by malo padnúť o 18:37.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:47
Liptáci ešte chcä vyskúšať ohroziť Škorvánka, no napokon to už nestihnú.
39:01
Aktívny fore-check na Macejka nestačil a puk sa nachádza v strednom pásme.
38:13
Domácim sa nedarí dostať puk na útočnú tretinu, Gaugadins bol na puku, no okamžite svoju chybu nahradil Valigura.
37:02
Zakázané uvoľnenie Michaloviec, hrá sa v strednom pásme, pričom Michalovce sa nikam neponáhľajú.
36:09
35:42
Gaugavins rozostavil svoju formáciu a konečne prišlo ku strele.
34:28
Suja nedokázal udržať puk a Michalovce hrajú o niečo horšiu presilovku ako tú predchádzajúcu.
33:22
Drgoň vypálil na Krasikova, ten však videl, čo sa pred ním deje a Michalovce už prišli o minútu presilovej hry.
32:09
Napokon si presilovku domáci veľmi neužijú, na trestnú lavicu pôjde Fekiač za hru vysokou hokejkou pri ktorej trafil Santosa. Po dlhej diskusií arbitrov nakoniec pôjde o 4 minútový trest pre Fekiača, keďže sa našla krv u Michalovského hráča.
31:22
Už sa domáci rozostavili, zatiaľ však nedošlo k strele, čo je veľmi častý nedostatok tohto tímu, čo vieme aj z predchádzajúcich zápasov, keďže ide o tím s 2. najhoršou efektivitou práve v presilových hrách.
30:16
Acolatse pôjde po radosti hostí na trestnú lavicu za podrazenie, čím dáva šancu domácim dostať sa do zápasu!
28:58
goalMATTHEW SANTOS dáva gól! Tak napokon sa to hosťom podarilo, štýlom tic-tac-toe sa rýchlo dokázali presadiť a obrana si po opakovanom pokuse hostí o podobnú situáciu nepomohla.
28:33
Hostia sú veľmi efektívny vo využívaní presiloviek, zatiaľ sa im však nedarí udržať sa v pásme.
27:48
Pozorné oko rozhodcov si všimlo 6 korčuliarov na strane Liptákov a tak prichádza prvá preislová hra zápasu.
27:37
Berry už nabíjal na prvý gól Točického, napokon puk minul
26:46
Matt Berry si musú upravovať prilbu, keďže došlo k zrážke s Bucom, čo vôbec nie je med lízať.
25:50
Suja s obrovskou šancou a Michalovce si už pýtajú gól, pretože už majú za úvodnú 5-minútovku minimálne 3 tutovky.
24:40
Veľmi pekná sťahovačka Gaugavinsa smerovala na Krasikova, ktorý nevedel úplne kde puk je, no mal ho nakoniec vo svojom moci.
23:39
Newton zabojoval spoza brány Liptákov, napokon sa nedokázal presadiť.
22:48
Zatiaľ sme v tomto zápase nevideli vylúčenie, tímy hrajú veľmi čisto a tak sa hra veľmi často nemusí prerušovať.
21:53
importantObrovská šanca Vojtecha! Ten si nakorčuľoval pred Škorvánkovov bránou, no ten vytiahol excelentný zákrok.
20:49
Vasilev stihol zachytiť puk a tak sa Hostia dostávajú do zakázaného uvoľnenia.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Veľmi divácky atraktívny záver prvej tretiny potvrdzuje kvality oboch tímov a už po 20 minútach vidíme silné derby medzi Východniarmi a Liptákmi. Obe strany ukázali aj svoje kvality po defenzívnej stránke, no najviac by trebalo pochváliť prácu útoku na oboch stranách, konkrétne výborne zvládnutie poslednej minúty tretiny 4. formácie Michaloviec a tej prvej pri Liptákoch. Keďže zápas sa ešte nekončí, veľmi sa tešíme na jeho ďalší priebeh, tak ho neváhajte sledovať s nami! Druhá tretina sa začne o 17:48.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:03
goalŠkorvánek je rýchlo na to prekonaný! ŽILKA dáva gól po výbornej clone od Vankúša a veľmi rýchly kontaktný gól domácich je tu!
18:37
goalŠtvrtá formácia Michaloviec zasahuje! Vašašov pass dokázal presne trafiť Kabáč, ktorý dáva gól!
18:00
Varga priletel do pásma Liptákov, napokon nemal komu prihrať a Michalovce strácajú pásmo s pukom.
16:55
Šanca Berryho, puk presvišťal okolo brány, k teču však nedošlo.
15:53
Žilka si prešiel 2 obrancov Michaloviec, napokon nezakončil a nepôjde o nebezpečnú situáciu.
14:48
Hostia z východu získali pásmo a môžu sa rozostaviť, vyzerá to, že ich otvárací gól nabudil.
14:02
Aktivita po góle Michaloviec pri práve hostiach pokračuje! Tentokrát chcel Krasikova prekvapiť Heard.
12:49
goalKASPARS GAUGAVINS dáva gól! Veľmi pekná práca Bodáka bola docenená pred bránkom stojacím strelcom tohto gólu, ktorý puk tečoval a Krasikov prakticky nemal šancu.
Asistencie: Bodák
12:27
Postavenie mimo hry domácich, buly sa vyskytne pri Michalovskej tretine.
11:32
Hostia majú zatiaľ problém dostať sa do útočného pásma, tentokrát sa o to pokúsil Heard.
10:35
Varga sa snažil pretlačiť cez Nauša, nedokázal však udrzať puk.
09:58
importantŠkorvánek fantasticky vychytal Križku a zachránil svoj celok pred inkasovaným gólom!
09:03
Berry získal pásmo a posúval puk Quincovi, kolotoč Liptákov sa môže pokračovať.
07:34
Vojtech s Valigurom drzo atakovali obranu Michaloviec, puk prešiel k mantinelu.
06:43
Daugadins nahodil puk do pásma, Liptovský obranca ho však rýchlo zobral a smeroval preč z pásma.
05:39
V úvodnej 5-minútovke sú domáci oveľa aktívnejší, tentokrát išlo o Quinca.
04:49
Santos mal na hokejke puk a dostal sa cez Liptácku obranu, napokon strela skončila na ochrannej sieti.
03:33
Vankúš clonil spred Škorvánka, opäť výborná aktivita domácich.
02:13
Avtsin nahral na Eglého, výborný Škorvánek však bol pozorný.
00:58
Obaja braknári majú za sebou prvé zákroky, nešlo však o nebezpečné pokusy.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Krasikov (Pajpach), Mezovský – Lalík, Žilka – Vasilyev, Fekiač, Jendroľ – Valigura, Nátny;- Berry, Avtsin, Quince – Nauš, Lahtinen – Egle – Vojtech, Kriška, Tkáč – Nauš, Vankúš, Nespala
Tréner: Juraj Faith

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Glosár) , Acolatse – Macejko, Bodák – Michalčin, Drgoň – Jasecko;- Santos – Newton – Daugavins, Heard – Solenský – Nauš, Paločko – Suja – Varga, Vašaš – Buc – Kabáč
Tréner: Peter Kudelka.
Po nevydarenom zápase s Humenným sa celku z LIptovského Mikuláša bude chcieť napraviť chuť a uchmatnúť si 3 body od ďalšieho východného súpera z Michaloviec, ktorý sa momentálne nachádza na 5. priečky Slovenskej Tipos Extraligy. Naopak Michalovce do tohto zápasu prichádzajú ako papierový favoriti. Podarí sa im však tento neľahký zápas úspešne zvládnuť, alebo ich Liptáci predsa len zaskočia? Sledujte tento prenos s nami a dozviete sa to práve s nami!
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.
Domov»Hokej»Slovensko»TIPOS extraliga»Michalovce si odnášajú z Mikuláša cenné body, Liptáci znovu neúspešne na domácom ľade