Lyon vyhral Ligu majstrov. Aspoň medzi ženami

Futbalistky Olympique Lyon vyhrali Ligu majstrov piatykrát za sebou.
Futbalistky Olympique Lyon vyhrali Ligu majstrov piatykrát za sebou. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. aug 2020 o 23:25

Lyon ovládol súťaž piatykrát za sebou.

Liga majstrov žien - finále

WfL Wolfsburg - Olympique Lyon 1:3 (0:2)

Góly: 58. Poppová - 25. Le Sommerová, 44. Kumagaiová, 88. Gunnarsdottirová

SAN SEBASTIÁN. Európsky klubový futbal žien ovládol piatykrát za sebou a celkovo už siedmy raz v histórii Olympique Lyon.

V nedeľňajšom finále Ligy majstrov zvíťazil francúzsky tím nad WfL Wolsburg 3:1.

Rozhodla bývalá hráčka Wolfsburgu

V zápase hranom bez divákov v baskickom San Sebastiáne poslala Francúzky do vedenia v 25. minúte útočníčka Eugenie Le Sommerová, ešte pred prestávkou zvýšila náskok Japonka v drese lyonského klubu Saki Kumagaiová.

V druhom polčase zdramatizovala vývoj Alexandra Popová, no v 88. minúte o víťazovi definitívne rozhodla gólom Sara Bjork Gunnarsdottirová.

Zaujímavosťou je, že táto Islanďanka prišla do Lyonu na začiatku júla práve z Wolfsburgu.

Lyon vyrovnal rekord Realu

Vo finálovom dueli sa stretli dva celky, ktoré posledné desaťročie ovládajú ženský klubový futbal, od roku 2011 získal Lyon sedem a Wolfsburg dva tituly v Lige majstrov, len v roku 2015 dominoval v súťaži iný tím - nemecký Frankfurt.

Vzájomné finále bolo už štvrtým a Lyon v ňom víťazstvom upravil skóre na 3:1 vo svoj prospech.

Lyončanky triumfom vyrovnali rekord Realu Madrid v ére Alfreda Di Stéfana, ktorý v rokoch 1956-1960 vyhral päťkrát za sebou najprestížnejšiu súťaž európskych klubov medzi mužmi.

Mužský tím Olympique Lyon mal tiež úspešnú sezónu v Lige majstrov. Vypadol až v semifinále, keď nestačil na neskoršieho víťaza Bayern Mníchov.