Náskok proti Čechom neudržali, o medaily mladí Slováci nezabojujú

Momentka zo zápasu Slovensko - Česko na ZOH mládeže 2024.
Momentka zo zápasu Slovensko - Česko na ZOH mládeže 2024. (Autor: SOŠV/Andrej Galica)
Sportnet|28. jan 2024 o 09:05 (aktualizované 28. jan 2024 o 11:30)

V skupine obsadia konečné tretie miesto.

ZOH mládeže 2024 - hokej

Slovensko - Česko 2:3 (0:0, 0:0, 2:3)

Góly: 34. Kubát (Plančár), 45. Kovalčík (Macák) - 37. a 38. Katolický, 45. Tomek

Vylúčení: 3:3 na 1,5 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3830 divákov.

Slovensko: Dvořák - Goljer, Požgay, Bereš, Kovalčík, Syrný, Černák - Rausa, Ďurčo - Trebula, Stankoven, Kubát - Rezničák, Matta, Macák

/hrá sa 3 x 15 minút/

KANGWON. Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali aj svoj druhý zápas na IV. zimných olympijských hrách mládeže v juhokórejskom Kangwone.

Po prehre s USA 4:5 po nájazdoch odohrali vyrovnanú partiu aj s Českom, ktorému po góloch v záverečnej 15-minútovke podľahli 2:3. V A-skupine tak skončia na konečnom 3. mieste a nepostúpia do semifinále.

V 34. minúte sa mladí Slováci dostali do vedenia, keď Ďurčo prihrávkou spoza bránky našiel nekrytého Kubáta a ten otvoril skóre tradičného derby.

Slováci si potom vypracovali aj ďalšie šance, ale svoj náskok nezveľadili. Naopak, v priebehu dvoch minút Katolický dvoma gólmi otočil skóre.

V závere už hralo Slovensko vabank, 66 sekúnd pred treťou sirénou putoval na striedačku brankár Dvořák. Česi však získali puk a pridali tretí gól.

Iskierku nádeje vykresal 26 sekúnd pred koncom Kovalčík. Záverečná snaha slovenského tímu už gól nepriniesla, informoval web olympic.sk.

Slovenský hokejista Michal Plančár počas ZOH mládeže 2024.
Slovenský hokejista Michal Plančár počas ZOH mládeže 2024. (Autor: SOŠV/ Andrej Galica)

V akcií bol aj snoubordista Tadeáš Nedielka, ktorý obsadil 5. miesto v Big Air.

Nedielka postupom do finále prekvapil. V stredisku Welli Hilli mu nevyšiel prvý skok, za ktorý dostal známku 20,0 b. Tá sa však v konečnom zúčtovaní škrtala.

V druhom kole predviedol trik Backside-12-Weddle s rotáciou o 1260 stupňov a získal tretiu najvyššiu známku 73,25 bodu.

Do celkového poradia sa počítal aj tretí skok frontside-10-tailgrab s otočkami o 1080 stupňov, za ktorý mu rozhodcovia udelili 47,50 bodu. Celkovo získal známku 120,75 a od pódiového umiestnenia ho delilo 22,25 bodu.

"Splnil som plán, s ktorým som pricestoval na tieto ZOH mládeže. Chcel som skončiť v niektorej disciplíne do 10. miesta. Nádejnejšie som to videl v slopestyle, kde sa mi však nepodarila ani jedna jazda.

Mám radosť z 5. priečky v Big Air. Je to motivácia do ďalšieho tréningu. Teším sa, že som sa mohol na týchto hrách predstaviť.

Musím sa poďakovať Martinovi Józsovi, že vyjazdil pre Slovensko kvótu. Vďaka tomu som mohol štartovať na tomto podujatí," uviedol Nedielka.