Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Ohlasy médií na triumf Nemecka na MS mužov

SITA|Publikované 5. feb 2007 o 11:07

KOLÍN NAD RÝNOM 5. februára (SITA) - Ohlasy médií na finálové víťazstvo hádzanárov Nemecka nad Poľskom (29:24) na jubilejných XX. majstrovstvách sveta:

KOLÍN NAD RÝNOM 5. februára (SITA) - Ohlasy médií na finálové víťazstvo hádzanárov Nemecka nad Poľskom (29:24) na jubilejných XX. majstrovstvách sveta a tiež na bronzový súboj Dánska s Francúzskom (34:27):


SID (Nem.): "Čertovský chlapík! Henning Fritz podopierajúc sa o barly a s pápežskou korunou na hlave dirigoval oslavy svojich spoluhráčov, ktorí s nalepenými fúzikmi a la Heiner Brand privádzali Kölnarenu do tranzu. Napriek Fritzovmu zraneniu vo finále Nemci prepísali históriu a za 17 fantastických dní im zlato patrí právom. Tréner Brand si splnil sen a vyrovnal sa svojmu veľkému futbalovému idolu Franzovi Beckenbauerovi. Ako prvý hádzanár v histórii sa z titulu tešil ako hráč (1978) a teraz aj ako tréner. Tím "Cisára" Branda zdolal vo finále Poľsko 29:24."


DPA (Nem.): "Pol roka po úspechu futbalistov zavládol v krajine opäť radostný ošiaľ. Fanúšikovia v celom Nemecku oslavovali finálové víťazstvo hádzanárov na MS ohňostrojmi a čierno-červeno-zlatými zástavami."


Bild (Nem.): "Majstri sveta! Ďakujeme chlapci, milujeme vás! Kriminálna zápletka, ktorej šťastný koniec pre Nemecko sa otriasal za stavu 22:21."


Kicker (Nem.): "A je dokonané! Po víťazstve 29:24 nad Poľskom sa nemeckým hádzanárom aj napriek zraneniu brankára Henninga Fritza splnil zlatý sen a po rokoch 1938, 1978 sa stali po tretí raz majstrami sveta. Trénerovi Heinerovi Brandovi sa podarilo to, čo ešte nikomu pred ním: 29 rokov po tom, ako získal zlato na MS ako hráč, triumfoval aj ako tréner."


Przeglad Sportowy (Poľ.): "Aj striebro má zlatý lesk! Ešte nedávno bolo také čosi len nesplniteľným snom. V nedeľu sa to však stalo skutočnosťou. Poliaci získali prvý raz v histórii striebro na MS. Hostitelia im vo finále vrátili prehru zo základnej skupiny. Pod výkon poľského tímu sa podpísala únava a zdravotné problémy kľúčových hráčov po dlhom turnaji a doping nemeckého mužstva v podobe 20 000 fanúšikov."


Sport Katowice (Poľ.): "Ďakujeme! Nemci dosiahli svoje, majú titul a postupujú na olympijské hry. Nám finále celkom nevyšlo, ale aj tak môžeme byť hrdí na hráčov v bielo-červenom. Sme druhý tím sveta a to je najväčší úspech v histórii poľskej hádzanej."


Libération (Fr.): "Francúzi sa stali obeťou vlastnej laxnosti. Šampionát začínali s nálepkou najväčšieho favorita a končili vypískaní fanúšikmi v Kölnarene po hanebnej prehre s Dánskom.“


L´Equipe (Fr.): "Semifinálové sklamanie bolo priveľké a družstvo ho v súboji o 3. miesto nevedelo prekonať. V závere majstrovstiev bolo z francúzskej strany až príliš falošných tónov. Zato Nemci ukázali, čo vie urobiť fantastické publikum s ich hrou. Lepší turnaj si ako organizátori nemohli želať.“


As (Šp.): "Nemci si svoje majstrovstvá sveta nakoniec vyhrali. Nikto im pritom nepomáhal, iba takmer všetci rozhodcovia. Ani vo finále to nevyzeralo tak, že sú nestranní. V tomto športe sme si však už zvykli.“


Sport (Šp.): "Poliaci svoju historickú šancu nevyužili. Na konci finálového zápasu sa už pridali k divákom v Kölnarene, oslavujúcim nemecký triumf.“


Jyllands-Posten (Dán.): "Majstrovstvá sveta sa skončili domácou eufóriou. Finále možno nebolo v podaní Nemcov úplne fantastické, ale skvelý brankár a frenetické povzbudzovanie publika priviedli domácich hádzanárov k tretiemu titulu.“


B. T. (Dán.): "Týmto Nemcom asi nikto neveril a predsa to dokázali. Obrovskou vôľou a s troškou pomoci od rozhodcov sa krok za krokom posúvali k titulu. Klobúk dolu.“


Nemzeti Sport (Maď.): "Nemecko tretíkrát majstrom sveta, keď vo finále po viacerých skvelých individuálnych výkonoch vyhralo nad Poľskom 29:24. Poliaci mali šancu na zvrat, keď znížili na 21:22, ale nevyužili ju. Ďalšia sa im už nenaskytla..."


Sport (ČR): "Nemci krepčiaci v eufórii. Vytúženého titulu v domácom prostredí sa napokon dočkali. Vo vypredanej Kölnarene zdolali Poľsko 29:24 a po tretí raz v histórii sa predrali na hádzanársky vrchol."

Súvisiace články