Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Obhajkyne Rusky začínajú s Brazíliou

SITA|Publikované 20. jún 2007 o 12:06

PARÍŽ 20. júna (SITA) - V Paríži v stredu na pravé poludnie vyžrebovali zloženie základných skupín na 18. svetovom šampionáte hádzanárok, ktorý sa od 2. do 16. decembra 2007 uskutoční vo Francúzsku (Beauvais, ...

PARÍŽ 20. júna (SITA) - V Paríži v stredu na pravé poludnie vyžrebovali zloženie základných skupín na 18. svetovom šampionáte hádzanárok, ktorý sa od 2. do 16. decembra 2007 uskutoční vo Francúzsku (Beauvais, Dijon, Lyon, Metz, Nantes, Nimes, Paríž, Pau, Plaisir, Saint Brieuc).

Dvadsaťštyri účastníkov rozdelili do šiestich skupín. Domáce Francúzky sa predstavia v A-skupine s Chorvátskom, Argentínou a Kazachstanom. Úradujúce svetové šampiónky Rusky budú hrať v B-skupine s Brazíliou, Macedónskom a Austráliou. Aktuálne majsterky Európy Nórky čaká v C-skupine Rakúsko, Angola a Dominikánska republika. V D-skupine sa stretnú družstvá Rumunska, Poľska, Číny a Tuniska, v E-skupine si zmerajú sily Maďarsko, Španielsko, Japonsko a Kongo, v F-skupine príde ku konfrontácii tímov Nemecka, Kórejskej republiky, Ukrajiny a Paraguaja.

Obhajca prvenstva Rusko a domáca reprezentácia krajiny galského kohúta mali účasť zabezpečenú automaticky. Nórsko, Nemecko a Maďarsko si priamu účasť zabezpečili zásluhou umiestnenia na ME 2006 vo Švédsku. Z európskej časti kvalifikácie postúpili Rakúsko, Chorvátsko, Španielsko, Macedónsko, Poľsko, Rumunsko a Ukrajina. Slovenky pod vedením Tomáša Kuťku na turnaji I. kvalifikačnej fázy v Mogileve obsadili 2. priečku a do play off sa nedostali.

Vo finále 17. MS pred dvoma rokmi v Petrohrade zvíťazili Rusky nad Rumunskom (28:23). Bronz získali Maďarky po výhre nad Dánskom (27:24).


Zloženie základných skupín na MS 2007 v hádzanej žien vo Francúzsku (2. - 16. decembra):

A-skupina: Francúzsko, Chorvátsko, Argentína, Kazachstan

B-skupina: Rusko, Brazília, Macedónsko, Austrália

C-skupina: Nórsko, Rakúsko, Angola, Dominikánska republika

D-skupina: Rumunsko, Poľsko, Čína, Tunisko

E-skupina: Maďarsko, Španielsko, Japonsko, Kongo

F-skupina: Nemecko, Kórejská republika, Ukrajina, Paraguaj


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.