0:0, 0:3, 1:1
Rakúsko na MS v hokeji 2024
Rakúsko

Fotogaléria (17)
Peter Schneider, Dominique Heinrich a Benjamin Nissner oslavujú gól v zápase Nórsko - Rakúsko na MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|19. máj 2024 o 18:33

Hokejisti Rakúska dnes zdolali Nórsko na MS v hokeji 2024, pozrite si priebeh a konečný výsledok.

MS v hokeji 2024 - skupina A

Nórsko - Rakúsko 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)

Góly: 54. Engebråten (Zuccarello) – 29. Schneider (Heinrich, Rossi), 29. Zwerger (Schneider, Rossi), 34. Schneider (Rossi, Brunner)

Rozhodcovia: Björk (Švéd.), Tscherrig – Fuchs (obaja Švajč.), Yletyinen (Švéd.)

Vylúčení: 6:5 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Diváci: 16.565

Nórsko: Haukeland (Arntzen) – Johannesen, Solberg, Nørstebø (A), Hansen, Krogdahl, Kåsastul, Engebråten – Zuccarello, Thoresen (C), Brandsegg-Nygård – Martinsen, E. Salsten, Pettersen – Steen, Vikingstad, Berg-Paulsen (A) – Rønnild, H. Salsten, T. Olsen – E. Olsen

Rakúsko: Kickert (Madlener) – Heinrich (A), Nickl, Unterweger, Wolf, Strong, Maier, Stapelfeldt, Brunner – Wukovits, Nissner, M. Huber – Zwerger, Rossi, Schneider (A) – Ganahl (C), Baumgartner, Haudum – P. Huber, Rohrer, Thaler

Správu aktualizujeme

PRAHA. Rakúski hokejisti zvíťazili v nedeľňajšom zápase A-skupiny na MS v Prahe nad Nórskom 4:1.

Mužstvo Rogera Badera rozhodlo o triumfe v druhej tretine, keď zaznamenalo tri góly a zvýšilo svoje šance na postup do štvrťfinále.

Fotogaléria zo zápasu Nórsko - Rakúsko na MS v hokeji 2024 (skupina A)

Peter Schneider dosiahol dva presné zásahy a asistenciu, Marco Rossi mal bilanciu 0+3.

Rakúšania sa dostali v tabuľke na postupové štvrté miesto, majú síce rovnaký počet bodov (7) ako Fíni, ale so "Suomi" majú lepší vzájomný zápas.

V utorok o 12.20 h nastúpia vo svojom poslednom stretnutí v skupine proti Veľkej Británii, Fínov čakajú ešte dva zápasy (Dánsko, Švajčiarsko). Nóri sa o necelých 24 hodín neskôr stretnú v dôležitom strenutí v boji o záchranu s Britmi.

Pozrite si kompletný program šampionátu, výsledky a tabuľky.

Tabuľka skupiny A na MS v hokeji 2024

Z = zápasy, V = Výhry, VP = Výhry po predĺžení, PP = Prehry po predĺžení, P = Prehry, B = Body

Priebeh zápasu Nórsko - Rakúsko na MS v hokeji 2024

I. tretina:

Rakúšania boli v úvode aktívnejší a Baumgartner bol v tretej minúte blízko gólu, Haukeland podržal svoje mužstvo.

V presilovej hre zahrozil Nissner, ale na druhej strane mohol otvoriť skóre duelu Steen.

Aj severania pridali v ofenzíve, Thoresen však v početnej výhode netrafil puk a Eirika Östrema Salstena vychytal Kickert.

II. tretina:

V druhej časti sa obe mužstvá pozorne strážili a bol to prevažne boj o stredné pásmo.

Rakúšania potom dostali šancu v tretej presilovke a Schneider skóroval strelou z prvej. O 40 sekúnd neskôr zvýšil Zwerger na 2:0.

Zverencom Badera góly pomohli a od tohto momentu boli lepší. V 34. minúte počas signalizovaného vylúčenia Nórov pridal Schneider z rovnakej pozície druhý presný zásah.

III. tretina:

Nóri v úvode tretej nevyužili početnú výhodu 5 na 3 a po nej sa sa Mario Huber dostal do samostatného úniku, Haukeland však zasiahol betónom.

Rakúšania kontrolovali hru a Strong mohol upraviť už na 4:0, ale jeho zakončenie skončilo na žŕdke.

Nóri sa dočkali v 54. minúte po strele Engebratena. V závere Mario Huber poistil triumf zakončením do prázdnej brány.

Hlasy po zápase

Patrick Thoresen, kapitán a útočník Nórska: "Rozhodli presilovky Rakúšanov. My sme sa veľmi zamerali na súpera a nehrali sme svoj hokej. Musíme si zobrať pozítiva z tohto duelu a pripraviť sa na dôležitý duel proti Britom."

Marco Rossi, útočník Rakúska, v zápase 0+3: "Všetku podporu, ktorú sme doteraz počas turnaja mali, si veľmi vážime. Chceme fanúšikom niečo vrátiť a dúfam, že sme im víťazstvom urobili radosť. Po prvom góle sme mali momentum na svojej strane, takže bolo dôležité pokračovať. Strelili sme ďalší gól a ten bol pre nás kľúčový."

Domov»MS v hokeji 2024»Rakúsko živí šancu na štvrťfinále. Výhru proti Nórsku vybojovali v priebehu pár minút