Nino Niederreiter vynechá zopár týždňov, zranení sú aj Rakell a Perreault

Oh My Hockey|1. nov 2021 o 13:27

Dnes v noci prišla veľká noc Setha Jarvisa. Trinásty výber draftu 2020 sa dočkal debutu v NHL a hneď aj bodoval, zaknihoval asistenciu.

Všetko však niečo stojí. Jarvisov debut prišiel pre absenciu Nina Niederreitera. Klub oznámil, že ich útočník vynechá zopár týždňov pre zranenie členka.

„Včera nám povedali, že sa nevráti tak skoro, čo nie je dobré. Nie je to však zranenie, z ktorého by mal mať dlhodobejšiu ujmu. Jeho maródka pravdepodobne potrvá zopár týždňov,“ povedal tréner Rod Brind’Amour.

Švajčiarsky forvard strelil v prvých siedmich dueloch sezóny tri góly. Prispel k neporaziteľnosti Caroliny, ktorá vydržala aj v prvom zápase bez Niederreitera.

Zranenie trápi aj Richarda Rakella z Anaheimu. Ten utrpel nešpecifikované zranenie v hornej časti tela. Čas jeho rekonvalescencie nie je známy.

Ide o druhú absenciu v tíme za krátky čas, keďže Jakob Silfverberg musel byť zapísaný na covid protokol. Náhradou za Rakella bude Sam Carrick.

So zranením oka sa pasuje Mathieu Perreault z Montrealu Canadiens. 33-ročný veterán bude chýbať dva až tri týždne, s komplikáciami sa trápi už dlhší čas.

Sezónu začal v porovnaní s poslednými sezónami sľubne, tromi gólmi a asistenciou v úvodných ôsmich stretnutiach. V zostave ho nahradil Adam Brooks.

Nachádzate sa tu: