Kelemen sa po prvýkrát pobil. Dostal až 17 trestných minút

Záber z bitky medzi Milošom Kelemenom a Brandonom Tanevom.
Záber z bitky medzi Milošom Kelemenom a Brandonom Tanevom. (Autor: TASR/AP)
Oh my Hockey|7. apr 2023 o 06:31 (aktualizované 7. apr 2023 o 07:27)

Erik Černák nehral pre zranenie.

NEW YORK. Tomáš Tatar si v noci zo štvrtka na piatok rozšíril osobné štatistiky. Strelil svoj 18. gól v sezóne a ďaleko nemal ani od devätnásteho.

Jeho prvý presný zásah rozhodcovia neuznali. Tatar v ôsmej minúte strelil otvárací gól, no rozhodcovia ho po trénerskej výzve odvolali pre ofsajd.

V poriadku bol až moment z 22. minúty. Slovenský forvard predviedol ukážkovú bojovnosť, od mantinelu sa dostal s pukom až pred bránu a presne zakončil.

"Diabli" vyhrali presvedčivo 8:1. Po dva góly strelili Meier i štvorbodový Hughes, ktorý zaznamenal 200. bod v kariére.

Tatar v tomto dueli odohral rovných štrnásť minút. Na súperovu bránku vyslal tri strely, pripísal si plusový bod.

Martin Fehérváry odohral 18 minút a 41 sekúnd pri prehre Washingtonu 2:6 na ľade Montrealu. Pripísal si mínusku, päť blokov a bodyček.

Jaroslav Halák neuspel v súboji proti bývalému tímu. St. Louis Blues zdolali New York Rangers 3:2 po predĺžení. Slovenský brankár pochytal 19 striel. Proti "bluesmanom" ešte nikdy nevyhral.

Steven Stamkos odohral 1000. zápas v NHL, no "blesky" v ňom prehrali proti New Yorku Islanders vysoko 1:6. Sčasti za to môže aj rozsiahla maródka, nehral ani Erik Černák, ktorého zdravotný stav je posudzovaný na dennej báze.

Miloš Kelemen sa dostal do akcie v ďalšom zápase Arizony. Pri prehre 2:4 odohral 8 minút a 56 sekúnd, v tretej tretine sa pobil s Brandonom Tanevom. Za tento incident dostal dvojminútový trest za hrubosť a päťminútový za bitku.

Ďalší desaťminútový trest za nešportové správanie mu rozhodcovia udelili, pretože sa bil napriek tomu, že mu súper stiahol dres.

NHL - základná časť - 7. apríl:

Boston - Toronto 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 52. Coyle (Carlo), 63. Pastrňák (Orlov, Coyle) – 32. Lafferty (Aston-Reese)

Brankári: Swayman 31/32 - Samsonov 31/33

Detroit - Buffalo 6:7 sn (2:3, 2:1, 2:2 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Czarnik (Berggren, Walman), 16. Larkin (Raymond, Seider), 37. Chiasson (Larkin, Raymond), 37. Edvinsson, 49. Berggren (Luff), 59. Perron (Seider, Raymond) – 5. Ta. Thompson (Cozens, Power), 18. Jokiharju (Tuch, Mittelstadt), 20. Cozens (Krebs, Power), 22. Girgensons (Okposo, Power), 44. Greenway (Mittelstadt, Jokiharju), 45. Cozens (Ta. Thompson, Dahlin), rozh. náj. Tuch

Brankári: Husso 30/36 - Levi 26/32

Florida - Ottawa 7:2 (2:0, 5:1, 0:1)

Góly: 8. Montour (M. Tkachuk, M. Staal), 15. Barkov (M. Tkachuk, Montour), 22. Barkov (Reinhart, Forsling), 28. Reinhart (Montour, Barkov), 30. Luostarinen (Ekblad, Montour), 36. Cousins (Ekblad, Gudas), 37. Forsling – 25. Giroux (Batherson), 57. Greig (P. Brown, Brännström)

Brankári: Lyon 56/58 - Meriläinen 9/12, Sogaard 14/18

Montreal - Washington 6:2 (0:1, 4:0, 2:1)

Góly: 24. Suzuki (Edmundson, Matheson), 28. Armia (Matheson, Evans), 30. Gallagher (Drouin), 32. Armia (Matheson, Suzuki), 57. Armia (Harvey-Pinard), 60. Hoffman (Evans) – 6. D. Strome (Jensen, Ovečkin), 55. Bäckström (D. Strome, Carlson)

Brankári: Montembeault 24/26 - Kuemper 26/31

/Martin Fehérváry (Washington) odohral 18 minút a 41 sekúnd, pripísal si mínusku, päť blokov a bodyček/

New Jersey - Columbus 8:1 (1:0, 3:1, 4:0)

Góly: 12. J. Hughes, 22. Tatar, 23. J. Hughes (Meier, Hischier), 37. Meier (J. Hughes, Bratt), 43. Haula (Marino), 45. Meier (Marino, J. Hughes), 47. Severson (Haula), 50. Graves (M. McLeod) – 32. Luoto (Kuraly, E. Robinson)

Brankári: Vaněček 16/17 - Hutchinson 19/24, Gillies 9/12

/Tomáš Tatar (New Jersey) odohral 14 minút, strelil gól, pridal plusku a tri strely na bránu/

Pittsburgh - Minnesota 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 16. Letang (Dumoulin, Guentzel), 31. Rakell (Letang, Guentzel), 43. Zucker (Malkin, Rakell), 54. Carter (D. O'Connor, Dumoulin) – 48. M. Johansson (Zuccarello, Boldy)

Brankári: Jarry 27/28 - Fleury 27/31

NY Islanders - Tampa Bay 6:1 (0:0, 4:1, 2:0)

Góly: 24. Pelech (Fasching, Pageau), 30. Nelson (Bolduc), 31. Palmieri (Nelson, Pulock), 40. Pulock (Engvall, Nelson), 56. Holmström (Horvat, Parise), 60. Horvat (Dobson) – 37. Kučerov (Point)

Brankári: Sorokin 30/31 - Elliott 36/42

Nashville - Carolina 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 8. Jankowski (Stastney), 11. McCarron (Jankowski, McDonagh), 58. Fabbro (Stastney)

Brankári: Saros 33/33 - Andersen 20/22

St. Louis - NY Rangers 3:2 pp (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 28. Toropčenko, 51. T. Pitlick (Krug), 62. Kapanen (B. Schenn, Faulk) – 42. Tarasenko (Zibanejad, Fox), 58. Trocheck (Tarasenko, Panarin)

Brankári: Binnington 22/24 - Halák 19/22

Dallas - Philadelphia 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

Góly: 20. J. Robertson (Seguin, Pavelski), 22. Pavelski (Ja. Benn, Heiskanen), 29. C. Miller (W. Johnston, Dadonov), 31. J. Robertson (Pavelski) – 34. Hayes (Tippett, Ristolainen)

Brankári: Oettinger 24/25 - Hart 26/30

Vancouver - Chicago 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 17. Kuzmenko (E. Pettersson, A. Hirose), 24. Kravcov (Garland, A. Hirose), 60. Miller (Boeser, Myers)

Brankári: Demko 33/33 - Stalock 26/28

Vegas - Los Angeles 5:2 (4:0, 1:2, 0:0)

Góly: 3. P. Kessel (Barbašev), 4. Barbašev (Stephenson), 7. Stephenson (P. Kessel, Whitecloud), 12. N. Roy (Eichel, Pietrangelo), 22. Marchessault – 32. Kopitar (Kempe, Doughty), 35. Gavrikov

Brankári: Brossoit 30/32 - Korpisalo 10/15, Copley 22/22

San Jose - Colorado 2:6 (1:1, 1:4, 0:1)

Góly: 16. E. Karlsson (Labanc, Peterson), 29. Lorentz (E. Karlsson, MacDonald) – 17. Rantanen (MacKinnon, Girard), 23. Rantanen (Rodrigues, MacKinnon), 28. MacKinnon (Girard, Rantanen), 29. Rantanen (MacKinnon, D. Toews), 36. Meyers (Nieto), 44. Meyers (Newhook, Nieto)

Brankári: Kähkönen 15/19, Reimer 10/12 - Georgijev 21/23

Seattle - Arizona 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 20. McCann (Eberle, Beniers), 21. Dunn, 26. Eberle (McCann), 44. Beniers (Eberle, McCann) - 32. Hayton (Maccelli, Crouse), 60. Dauphin (Keller)

Brankári: Grubauer 27/29 - Vejmelka 29/33

/Miloš Kelemen (Arizona) odohral 8 minút a 56 sekúnd, od rozhodcov dostal 17 trestných minút, raz vystrelil a raz bodyčekoval/