Vegas deklasovalo Colorado, dalo mu sedem gólov

Vegas nedalo šancu Coloradu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. okt 2017 o 06:01

Chicago s Richardom Pánikom podľahlo Nashvillu.

BRATISLAVA. Hokejisti Vegas Golden Knights opäť potvrdili skvelú formu vo svojej prvej sezóne v najprestížnejšej svetovej hokejovej profilige NHL.

V noci na sobotu deklasovali Colorado 7:0 a zaznamenali tak piatu výhru v sérii. Zaujímavosťou môže byť, že všetkých sedem gólov dalo rozličných sedem hráčov.

Hráč Colorada nie je prekvapený

Gólostroj Vegas sa rozbehol až v 29. min, keď skóroval David Perron.

"Páčil sa mi náš začiatok, prvých desať minút sme hrali perfektne, potom sa to trochu vyrovnalo. Pred druhou tretinou sme mali trochu obavy a chceli sme sa presadiť, je vždy dobré dať prvý gól. Po tom sme ich prevalcovali," zhodnotil Perron.

Dva body za presný zásah a asistenciu si pripísal najproduktívnejší hráč Vegas James Neal. "Nie som veľmi prekvapený. Myslím, že si v expanzívnom drafte vybrali veľa kvalitných hráčov," uznal kvalitu súpera útočník Avalanche Erik Johnson.

"Chceme každému dokázať, že sa mýli. Som hrdý na naše výkony. Hráme tímovo, staráme sa jeden o druhého a skutočne nás nezaujíma, kto dá gól a kto asistuje. Úspešný tím sa nevyznačuje tím, že má len silné individuality. Vyznačuje sa skvelou tímovou prácou," povedal strelec šiesteho gólu Erik Haula pre portál NHL.com.

V tabuľke Západnej konfeencie je Vegas na treťom mieste.

Pánik nastúpil s Kaneom

Hokejisti Chicaga prehrali v noci na sobotu v zámorskej NHL na domácom ľade s Nashvillom 1:2.

Slovák Richard Pánik nastúpil tentoraz v druhom útoku Blackhawks po boku Patricka Kanea a Nicka Schmaltza, odohral 13:41 min., zaznamenal mínusový bod, rozdal tri bodyčeky a odsedel si dvojminútový trest za seknutie.

Blackhawks pokračujú v nepresvedčivých výkonoch, zapísali si už štvrtú prehru v piatich zápasoch.

Pánik nebodoval. Najlepšie momentky z neúspešného zápasu Chicaga (fotogaléria): fotogaléria

28.10.2017

V ďalšom nočnom súboji Winnipeg prehral na ľade Columbusu 1:2 po predĺžení, víťazný gól domácich strelil v 63. minúte Josh Anderson.

Do zostavy Jets sa vrátil slovenský útočník Marko Daňo, vo štvrtej formácii odohral 8:40 min. a pripísal si jeden strelecký pokus.

NHL - sobota:

Vegas - Colorado 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

Góly: 29. Perron, 33. O. Lindberg, 36. Eakin (Neal, Perron), 39. Neal (C. Miller, Eakin), 46. Marchessault (Sbisa, Schmidt), 48. Haula (Marchessault, Schmidt), 54. Carrier (Hunt)

Columbus - Winnipeg 2:1 pp (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Góly: 51. Atkinson (S. Jones), 63. J. Anderson - 5. B. Tanev

/Marko Daňo (Winnipeg) 8:40 min, 1 strela na bránku, 2 "hity"/

New Jersey - Ottawa 5:4 sn (1:2, 2:0, 1:2 - 0:0, 2:1)

Góly: 19. J. Hayes (Zacha, Santini), 31. Henrique (Butcher, Bratt), 39. Gibbons (Zacha, J. Hayes), 55. Severson (Hall, Stafford), rozhod. sam. nájazd premenil: Bratt - 8. Hoffman (DiDomenico, Pageau), 18. Oduya (E. Karlsson, Z. Smith), 59. Mark Stone, 60. DiDomenico (Brassard)

Carolina - St. Louis 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 36. Skinner (Williams) - 35. Jaškin (Sundqvist, Pääjärvi), 51. B. Schenn (Schwartz, Tarasenko)

Chicago - Nashville 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 20. Anisimov - 21. Järnkrok, 32. C. Smith (P. K. Subban, Fiala)

/Richard Pánik (Chicago) 13:41 min, -1, 2 trestné minúty, 3 "hity"/

Calgary - Dallas 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Góly: 31. J. Gaudreau (Ferland, Monahan) - 37. J. Klingberg (Spezza, Janmark), 53. Radulov (D. Shore, J. Klingberg)