Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Menej zápasov a dočasné bubliny v NHL? Liga chce prerozdeliť divízie

Hráči Tampa Bay Lightning. (Autor: AP/Jason Franson - The Canadian Press)
TASR|11. nov 2020 o 11:48

NHL možno čakajú veľké zmeny.

NEW YORK. Vedenie zámorskej hokejovej NHL zvažuje, že v nasledujúcej sezóne v dôsledku pandémie koronavírusu zredukuje program základnej časti a zavedie dočasné "bubliny".

Ligový komisár Gary Bettman takisto naznačil, že súčasné cestovné obmedzenia pre Kanadu a povinné karantény pri ceste do niektorých štátov USA by mohli vyriešiť prerozdelením divízií.

Budú kanadské tímy vo vlastnej divízii?

Zámorské médiá v uplynulých dňoch informovali, že sedem kanadských klubov by mohlo vytvoriť jednu samostatnú divíziu a ostatné tímy sídliace v mestách USA by vytvorili divízie na základe geografického kľúča.

"Cestovné obmedzenia, ktoré sú veľkou neznámou, nás možno donútia dočasne preskupiť divízie podľa geografického kľúča.

Nebude totiž dávať zmysel, aby niektoré tímy cestovali z Floridy do Kalifornie," uviedol podľa agentúry AP Bettman, ktorý navrhuje aj zredukovať program sezóny.

Tímy by hrali častejšie v rámci svojej divízie, menej konfrontácií by bolo s klubmi z iných konferencií či divízií.

Bettman: Sondujeme možnosti

Vedenie NHL stále pracuje s verziou, že nový ročník odštartuje 1. januára 2021. Na detailoch ligoví predstavitelia naďalej pracujú so zástupcami hráčskej asociácie NHLPA.

Minulá sezóna vyvrcholila na neutrálnych štadiónoch v Toronte a Edmontone, no Bettman vylúčil, že by využil "bubliny" pre celú nasledujúcu sezónu.

"O tom by som už hráčov nikdy nepožiadal. Sondujeme možnosti hrať na domovských štadiónoch. Buď bez divákov, alebo v tých mestách, kde to umožní epidemiologická situácia, aj s divákmi. Každá aréna sa bude posudzovať zvlášť," povedal komisár NHL podľa ESPN.com.

Liga môže zvoliť aj hybridný model

"Zvažujeme však aj alternatívu s dočasnými bublinami. Prídete do nej, hráte 10-12 dní bez toho, že by ste museli niekam cestovať. Potom sa vrátite späť, týždeň ste doma, aby mohli stráviť čas s rodinou. Samozrejme, budeme mať testovací protokol a ďalšie potrebné hygienické opatrenia."

Liga môže zvoliť aj hybridný model s niektorými tímami hrajúcimi v bubline a s niektorými doma, pričom kluby budú podľa situácie do bubliny vchádzať a odchádzať, dodal Bettman.

Akýkoľvek plán sa nakoniec zavedie, s určitosťou vznikne v spolupráci s hráčskou asociáciou. Nie je pritom vylúčené, že úvod ročníka bude vyzerať inak ako jeho záver - v závislosti od aktuálnej epidemiologickej situácie.

Súvisiace články