NHL: Gáborík a Chára hviezdami zápasov

Slovák Marián Gáborík z Minnesoty Wild (vľavo) nadvihuje puk nad brankárom Dallasu Stars Martym Turcom a strieľa gól v zápase zámorskej NHL 3. januára 2007 v St. Paule. (Autor: TASR)
TASR|4. jan 2008 o 08:00

New York 4. januára (TASR) - Traja slovenskí hokejisti sa presadili v rušnej 10-zápasovej noci na piatok v NHL. Padalo veľa gólov, vo veľkej väčšine zvíťazili ...

New York 4. januára (TASR) - Traja slovenskí hokejisti sa presadili v rušnej 10-zápasovej noci na piatok v NHL. Padalo veľa gólov, vo veľkej väčšine zvíťazili domáce tímy a v dvoch prípadoch najmä zásluhou podtatranskej hokejovej školy.

Ako prvý v noci dohral Boston a kapitán Zdeno Chára ho priviedol k triumfu 2:0. Slovenský zadák bol konštruktérom prvého zásahu a k asistencii pridal aj gól v presilovke. Všetci ho však chválili najmä za to, že ustrážil Rusa Alexandra Ovečkina, druhého kanoniera NHL, ktorý ťahal šnúru 7 produktívnych zápasov. "Všetci videli, čo pre nás ďZď urobil tam vzadu. Toto je náš zámer, preto mu vždy dávame na starosť tieto typy hráčov," rozplýval sa pred zámorskými reportérmi tréner medveďov Claude Julien. Chára však skromne odvrátil pozornosť od seba a poukázal na fakt, že Ovečkina preberali aj ďalší hráči Bostonu, keďže talentovaný mladík si preťahoval "šichty a na ľade strávil vyše 26 minút: "Zostával tam naozaj dlho, ale my sme náš systém kvôli nemu príliš nemenili. Ja som si robotu robil tak 45 sekúnd a keď on zostal, našiel sa za mňa náhradník."

V St. Paul sa stretli dva tímy vyhlásených defenzívnych systémov, ale tie sa podobne ako vo vzájomnom zápase na Vianoce veľmi skoro rozpadli. Odpichla to v 10. minúte slovenská dvojica. Pavol Demitra v oslabení prihral Mariánovi Gáboríkovi a strelecká hviezda domácej Minnesoty otvorila skóre. Demitra onedlho zvýšil na 2:0 a skóre utešene narastalo. Prilepšil si ešte Gáborík asistenciou a najmä víťazným gólom po samostatnej akcii. "Zvyčajne nehrávam v oslabeniach a o to lepšie som sa tam teraz cítil. Dúfam, že teraz dostanem na to ešte viac príležitostí," vyznal sa po zápase Gáborík, ktorého tešil aj revanš za decembrovú prehru 3:8 v Dallase: "Myslím, že sme vtedy dostali príučku, že zápas sa hrá 60 minút. A mám pocit, že odvtedy hráme tak, ako sa má."

Výsledky:

Boston - Washington 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - Zdeno Chára (Boston) 1+1, vyhlásili ho za 2. hviezdu zápasu

New York Islanders - Florida 3:4 po predĺžení (0:0, 2:3, 1:0 - 0:1)

Pittsburgh - Toronto 6:2 (0:1, 2:0, 4:1)

Montreal - Tampa Bay 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

Nashville - Edmonton 5:2 (3:1, 1:0, 1:1)

Minnesota - Dallas 6:3 (4:1, 1:2, 1:0), Marián Gáborík 2+1, vyhlásili ho za 1. hviezdu zápasu, Pavol Demitra (obaja Minnesota) 1+1

Phoenix - Chicago 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)

Vancouver - New York Rangers 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

San Jose - Calgary 2:3 po predĺžení (1:2, 1:0, 0:0 - 0:1)

Los Angeles - Columbus 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Domov»Hokej»NHL»NHL: Gáborík a Chára hviezdami zápasov