NHL: Chára zlomil Strakovi prst na ruke

Chárova strela zlomila českému útočníkovi NY Rangers Martinovi Strakovi prst.
Chárova strela zlomila českému útočníkovi NY Rangers Martinovi Strakovi prst. (Autor: AP)
TASR|21. okt 2007 o 08:00

Boston 21. októbra (TASR) - O tom, že obor Zdeno Chára má jednu z najtvrdších striel v NHL, nemusí nikoho presviedčať. Určite to nebolo jeho zámerom ani ...

Boston 21. októbra (TASR) - O tom, že obor Zdeno Chára má jednu z najtvrdších striel v NHL, nemusí nikoho presviedčať. Určite to nebolo jeho zámerom ani v noci na nedeľu v zápase Bostonu proti NY Rangers, tak či onak, puk po príklepe slovenského hokejistu zlomil prst protihráčovi.

Obeťou tvrdej strely spoza kruhu bol český veterán Martin Straka, ktorý stál v bránkovisku a obetavo chránil svoju bránku od gólu. Cháru však nemusí mrzieť, že nedokázal namieriť popri Strakovi z výhodnej pozície do siete. V zápase príliš veľa ostrostrelcov nebolo, vlastne žiadny a po 60 minútach i následnej 5-minútovej nadstavbe svietilo skóre 0:0. V rozstrele neuspelo ani prvých päť hráčov, medzi nimi hviezdy ako Brendan Shanahan, Chris Drury a Jaromír Jágr. Strelecké trápenie ukončil a víťazstvo 1:0 pre Chárov Boston zabezpečil Phil Kessel.

Domov»Hokej»NHL»NHL: Chára zlomil Strakovi prst na ruke