NHL: Chára 0+2, Šatan s gólom

Hráči Bostonu zľava Glen Murray, Marc Savard a Zdeno Chára sa tešia z gólu do siete Philadelphie. (Autor: AP)
SITA|27. nov 2007 o 08:32

NEW YORK 27. novembra (SITA) - Dvaja Slováci bodovali v pondelkových zápasoch zámorskej NHL. Miroslav Šatan svojím šiestym gólom v sezóne vybojoval Islanders predĺženie v dueli s Dallasom. Obranca Bostonu ...

NEW YORK 27. novembra (SITA) - Dvaja Slováci bodovali v pondelkových zápasoch zámorskej NHL. Miroslav Šatan svojím šiestym gólom v sezóne vybojoval Islanders predĺženie v dueli s Dallasom. Obranca Bostonu Zdeno Chára sa zase dvomi asistenciami podieľal na výraznom víťazstve svojho tímu vo Philadelphii 6:3.

Najúspešnejším tímom v NHL je v súčasnosti Dallas. Odkedy sa postu generálneho manažéra ujal Brett Hull, hokejisti Stars ťahajú šnúru šiestich víťazstiev v rade. Tím z Texasu bral dva dni po sebe plný počet bodov v New Yorku, keď po nedeľňajšom víťazstve nad Rangers zdolal aj druhý tím z New Yorku - Islanders. Domáci síce na chvíľu viedli, no v tretej tretine iba vďaka Miroslavovi Šatanovi dostali zápas do predĺženia a zabezpečili si tak aspoň zisk jedného bodu. Hneď na začiatku nadstaveného času o víťazovi rozhodol Mike Modano.

Boston po troch neúspešných výsledkoch proti Philadelphii konečne naplno zabral. Bruins boli strelecky efektívni najmä do polovice zápasu, dokedy si stihli vypracovať štvorgólový náskok. Dvomi asistenciami prispel aj kapitán Zdeno Chára, ktorý v úvodnej časti hry podržal svoj tím, keď zastavil puk smerujúci do siete tesne pred bránkovou čiarou. Škvrnou zápasu bol zákrok domáceho Scotta Hartnella na obrancu Andrewa Alberta, ktorý pripomenul predchádzajúci incident so zranením hlavy Patricea Bergerona. Alberts opustil ľadovú plochu s totožnou diagnózou a predčasne pod sprchy musel aj Hartnell. Hráči Bostonu sa odvetných akcií zdržali. „Rozprávali sme sa o tom. Možno sme trochu pridali na dôraze, no dôležité boli dva body. Je na vedení ligy, aby takéto zákroky potrestalo,“ komentoval nešťastný okamih Zdeno Chára.

Najslabší tím ligy z Washingtonu po dvoch víťazstvách tentoraz nestačil na rozbehnuté Buffalo. „Šable“ už opäť pripomínajú tím z vlaňajšej sezóny a vyhrali piaty raz v rade.

"Olejári" z Edmontonu konečne vyhrali aj v riadnom hracom čase, čo sa im v novembri podarilo len druhý raz. Vďaka víťazstvu nad Columbusom sa priblížili k rivalom v Severozápadnej divízii, no aj tak im stále patrí posledná priečka.

Výsledky:

• New York Islanders - Dallas 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 30. Park (Martínek), 58. ŠATAN (M. Bergeron, Berard) - 32. Modano (Hagman, J. Jokinen), 47. Halpern (Zubov, Barnes), 61. Modano (Robidas, Zubov). Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0. Strely na bránku: 25:31. Brankári: DiPietro - Turco. Diváci: 8 161

• Philadelphia - Boston 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)

Góly: 30. Knuble (Lupul, M. Richards), 33. M. Richards (Briere, R. Jones), 45. Upshall (Carter, Kukkonen) - 5. G. Murray (Savard), 8. Savard (CHÁRA), 22. G. Murray (Savard), 28. Metropolit (Kobasew), 34. Schaefer (Alberts, Bochenski), 60. Kobasew (Savard, CHÁRA). Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: Eager na 5 min, Hartnell na 5 min + DKZ - Reich na 5 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:32. Brankári: Biron (24. Niittymäki) - Rask. Diváci: 19 457

• Washington - Buffalo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 21. Ovečkin (Eminger) - 11. Hecht (B. Campbell, Špaček), 29. Hecht (Paile), 32. Pominville (Hecht). Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: Erskine - Peters (obaja na 5 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:28. Brankári: Kölzig - Miller. Diváci: 11 204

• Edmonton - Columbus 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 4. Brodziak (Sanderson, Grebeškov), 50. Cogliano (Nilsson, Penner), 60. Hemský - 15. Hainsey (Peca, Výborný). Vylúčení: 7:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 20:37. Brankári: Roloson - Leclaire (26. Norrena). Diváci: 16 839

Domov»Hokej»NHL»NHL: Chára 0+2, Šatan s gólom