NHL: Brodeur na méte 500 víťazstiev, Chára s premiérovým gólom

Brankár New Jersey Martin Brodeur sa pridal k legendárnemu Patrickovi Royovi.
Brankár New Jersey Martin Brodeur sa pridal k legendárnemu Patrickovi Royovi. (Autor: AP)
TASR|18. nov 2007 o 07:19

New York 18. novembra (TASR) - V desiatich zápasoch NHL v noci na nedeľu sa spomedzi slovenských hokejistov bodovo presadil len Zdeno Chára. Bostonský ...

New York 18. novembra (TASR) - V desiatich zápasoch NHL v noci na nedeľu sa zo slovenských hokejistov bodovo presadil len Zdeno Chára.

Kapitán Bostonu strelil na ľade Montrealu svoj premiérový gól v tejto sezóne a na konto si pripísal aj jednu asistenciu, no nezabránil prehre medveďov 4:7. Slovenský obranca záver duelu napokon sledoval iba zo šatne, keď v 54. minúte dostal po faule lakťom na Alexeja Kovaľova a vyprovokovaní bitky s Guillaume Latendressem aj osobný trest. "Nebol to faul lakťom," povedal Chára, ktorý nazbieral v zápase okrem dvoch bodov aj 25 trestných minút. "Kovaľov sa zohol."

Na štvrtý pokus sa podarilo brankárovi New Jersey Martinovi Brodeurovi pokoriť hranicu 500 víťazstiev v NHL, keď v súboji na ľade Philadelphie (6:2) zneškodnil 26 striel domácich. Pred ním zdolal túto métu iba legendárny Patrick Roy (551). "Človek musí najmä hrať a mať šťastie na dobrý tím," povedal na margo míľnika Brodeur. V domácom drese sa nedarilo brankárovi Anterovi Niittymäkimu, ktorý za stavu 1:4 nastúpil iba na záverečnú tretinu, no v nej inkasoval dva góly z dvoch striel.

Na ľade Los Angeles sa tretím shutoutom v kariére blysol pri premiére v bránke Phoenixu Iľja Bryzgalov. Strelecké suchoty kojotov v NHL ukončil po 202:24 minútach Shane Doan, ktorý v presilovke rozhodol o triumfe hostí 1:0.

Toronto v dueli proti Ottawe (3:0) pretrhlo šnúru piatich prehier a Vesa Toskala zaznamenal prvý shutout v drese Maple Leafs. "Porazili sme zrejme najlepší tím ligy. Verím, že toto víťazstvo zvýši našu sebadôveru," tešil sa Toskala.

Detroit prestrieľal Chicago 42:17, no napokon podľahol 3:5, keď hostia tromi gólmi v oslabení vyrovnali klubový rekord. O triumfe Blackhawks rozhodol hetrikom v záverečnej tretine Patrick Sharp. "Bolo to zábavné," povedal Sharp. "Zápas sme mohli prehrať už po dvoch tretinách, ale Nikolaj Chabibulin nás udržal v hre."

Útočník Pittsburghu Jevgenij Malkin v dueli s New Yorkom Rangers (3:4 p) zaznamenal asistenciu a zabodoval v trinástom zápase za sebou.

• LOS ANGELES - PHOENIX 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)

Gól: 32. Doan. Brankári: LaBarbera - Bryzgalov, strely na bránku: 28:38, 15.659 divákov.

• TORONTO - OTTAWA 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 40. Tucker, 47. Sundin, 56. Tlustý. Brankári: Toskala - Gerber, strely na bránku: 18:24, 19.596 divákov.

• MONTREAL - BOSTON 7:4 (1:1, 3:2, 3:1)

Góly: 3. Koivu, 22. Kostopoulos, 25. Kosticyn, 38. Latendresse, 45. Hamrlík, 51. Komisárek, 55. Kovaľov - 4. a 52. Murray, 24. CHÁRA, 31. Sturm (CHÁRA). Brankári: Price - Thomas, strely na bránku: 52:36, 21.273 divákov.

Góly: 35. Richards, 41. Upshall - 11. Zubrus, 13. Rachůnek, 24. Eliáš, 39. Pandolfo, 43. Gionta, 44. Parise. Brankári: Biron (41. Niittymäki) - Brodeur, strely na bránku: 28:24, 19.621 divákov.

• CAROLINA - FLORIDA 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 10. a 43. Brind'Amour - 54. Horton. Brankári: Ward - Vokoun, strely na bránku: 33:28, 16.962 divákov.

• DETROIT - CHICAGO 3:5 (1:1, 2:1, 0:3)

Góly: 6. Rafalski, 34. Holmström, 40. Zetterberg - 2. a 33. Bourque, 45., 54. a 60. Sharp. Brankári: Hašek - Chabibulin, strely na bránku: 42:17, 20.066 divákov.

• PITTSBURGH - NEW YORK RANGERS 3:4 po predĺžení (2:0, 0:3, 1:0 - 0:1)

Góly: 6. Talbot, 9. Crosby, 55. Sýkora - 21. a 25. Rozsíval, 39. Girardi, 62. Strudwick. Brankári: Fleury - Lundqvist, strely na bránku: 23:26, 17.125 divákov.

• NASHVILLE - ST. LOUIS 2:3 po predĺžení a nájazdových rozstreloch (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. Radulov, 39. Tootoo - 33. a rozhodujúci nájazd Boyes, 38. Perron. Brankári: Mason - Toivonen, strely na bránku: 37:20, 15.246 divákov.

• EDMONTON - CALGARY 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)

Góly: 53. Cogliano - 33. Lombardi, 36. Nolan, 51. Conroy. Brankári: Garon - Kiprusoff, strely na bránku: 16:27, 16.839 divákov.

• SAN JOSE - ANAHEIM 1:2 po predĺžení a nájazdových rozstreloch (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 48. Mitchell - 16. Kunitz, rozhodujúci nájazd Perry. Brankári: Nabokov - Giguere, strely na bránku: 29:29, 17.496 divákov.

Domov»Hokej»NHL»NHL: Brodeur na méte 500 víťazstiev, Chára s premiérovým gólom