Zdeno Chára a Vít Vaněček.
TASR, Sportnet|4. mar 2021 o 07:00

Pozrite si výsledky nočných zápasov NHL.

AKTUALIZOVANÉ o 8:34

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu natiahli víťaznú sériu v zámorskej NHL na štyri zápasy. V noci na štvrtok zvíťazili na ľade Bostonu 2:1 po nájazdoch aj vďaka asistencii slovenského útočníka Richarda Pánika.

S 30 bodmi sú Capitals na čele tabuľky Východnej divízie.

Pre Pánika to bol siedmy kanadský bod v prebiehajúcej sezóne, na konte má dva góly a päť asistencií.

Počas vyše 12-minútového pobytu na ľade si pripísal plusový bod a odpykal si dvojminútový trest. Jeho spoluhráč z obrany Zdeno Chára odohral takmer 17 minút, štatistiku si vylepšil pluskou.

Colorado si poradilo so San Jose 4:0. Hrdinom stretnutia bol fínsky krídelník Mikko Rantanen, ktorý zaznamenal dva góly a dve asistencie.

Na triumfe Avalanche mal výrazný podiel aj nemecký brankár Philipp Grubauer, ktorý zlikvidoval všetkých 26 striel hráčov domáceho tímu.

NHL - výsledky za dnes

Boston - Washington 1:2 sn (0:0, 0:0, 1:1, -0:0, 0:1)

Góly: 42. Pastrňák (Marchand) – 47. Eller (Pánik, Jensen), rozh. náj. J. Vrána

/obranca Zdeno Chára (Wahington) strávil na ľade 16:59 min., raz vystrelil na bránku a pripísal si jeden plusový bod/

/útočník Richard Pánik (Washington) strávil na ľade 12:18 min., pripísal si jednu asistenciu, jeden plusový bod a bol vylúčený na dve minúty/

/brankár Jaroslav Halák (Boston) bol náhradníkom, do zápasu nezasiahol/

Edmonton - Toronto 1:6 (0:1, 1:4, 0:1)

Góly: 34. Nugent-Hopkins (Draisaitl, K. Russell) – 10. Vesey (Boyd, Spezza), 23. Vesey (Spezza, Boyd), 25. Tavares (J. Thornton), 28. Michejev (Hyman, Engvall), 39. W. Nylander (Tavares, Rielly), 51. Hyman (Spezza, Brodie)

Anaheim - St. Louis 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 35. Comtois (Terry, Getzlaf), 60. Rakell (Zegras, Fowler) – 15. Sundqvist (Perron, Krug), 30. B. Schenn (Krug, Sundqvist), 54. Sanford (Kyrou, Hoffman)

Vegas - Minnesota 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 3. Tuch (Glass, Hague), 26. Marchessault (Tuch, W. Karlsson), 52. Mark Stone (Stephenson), 57. Stephenson (Mark Stone, Pacioretty), 58. W. Karlsson (Hague) – 30. M. Foligno (Cole, Soucy)

Los Angeles - Arizona 2:3 (0:0, 1:3, 1:0)

Góly: 31. Doughty (A. Kempe, Kopitar), 54. Vilardi (M. Anderson, Athanasiou) – 30. Keller (Oesterle, Ekman-Larsson), 33. Schmaltz (Garland, Chychrun), 33. Jo. Larsson

San Jose - Colorado 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Góly: 35. Rantanen (MacKinnon, Landeskog), 46. Girard (Rantanen, Landeskog), 49. Landeskog (Kadri, Rantanen), 55. Rantanen (Kadri, Landeskog)