Zdeno Chára (vľavo) a Pat Maroon vo vzájomnom súboji počas zápasu Tampa Bay Lightning - Boston Bruins. (Autor: Chris O'Meara SITA/AP)
TASR|13. dec 2019 o 06:59

Kapitán Bruins si zahral proti krajanovi Černákovi.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins prehrali piaty zápas v NHL za sebou. V noci na piatok podľahli na ľade Tampy Bay 2:3.

Hrdinom domácich bol dvojgólový kapitán Steven Stamkos.

Brankár Bostonu Jaroslav Halák na striedačke kryl chrbát Tukkovi Raskovi. Erik Černák odohral 18:50 minút, no nebodoval.

Štyridsaťdvaročný Chára strávil na ľade 17:20 minúty a pripísal si aj päťminútový trest za bitku. Už po 27 sekundách zápasu zhodili rukavice s Patrickom Maroonom.

Pre kapitána Bostonu to bol druhý pästný súboj za dva dni, keď "si to rozdal" aj v noci na štvrtok s Tomom Wilsonom v dueli s Washingtonom.

Detroit Red Wings sa dočkal víťazstva po dvanástich prehrách, keď doma zdolal Winnipeg Jets 5:2. Dvoma zásahmi sa na triumfe podieľal Robby Fabbri, ktorý pridal aj asistenciu.

Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali v San Jose 6:3. Hostia otočili priebežný stav v tretej tretine, keď v priebehu necelých desiatich minút strelili štyri góly - po dva Mika Zibanejad a Artemij Panarin, ktorý dosiahol v zápase hetrik.

NHL 2019/2020 - základná časť - 13. december:

Buffalo - Nashville 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)

Góly: 15. Vesey (Ristolainen), 25. Eichel (S. Reinhart, C. Miller), 35. Eichel (Jokiharju, Dahlin), 49. Olofsson (Montour, S. Reinhart) – 1. Duchene (Turris), 16. Sissons (Ellis), 37. Johansen (F. Forsberg, Järnkrok)

Florida - NY Islanders 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Góly: 30. Hoffman (Pysyk, Connolly) – 21. D. Toews (Eberle, Lee), 25. Barzal (Eberle, Jo. Bailey), 60. Lee

Pittsburgh - Columbus 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 64. Rust (Letang, Guentzel)

Tampa - Boston 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly: 33. Stamkos (Kučerov), 45. B. Point (Kučerov, Hedman), 56. Stamkos – 5. Bergeron (Marchand, McAvoy), 57. J. Moore (Bjork)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral vyše 17 minút, jedenkrát vystrelil na bránu súpera, prehral jedno vhadzovanie a odsedel si jeden päťminútový trest. Brankár Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol. Obranca Erik Černák (Tampa) odohral takmer 19 minút, uštedril dva bodyčeky a trikrát vystrelil na bránu súpera./

Detroit - Winnipeg 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Góly: 8. Helm, 14. Fabbri (Zadina, Hronek), 24. Fabbri (Zadina), 40. Zadina (Hronek, Fabbri), 59. Hronek (Helm, J. Bernier) – 28. Connor (Beaulieu, Scheifele), 33. Connor (Laine, Scheifele)

Minnesota - Edmonton 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)

Góly: 13. Greenway (Soucy, Kunin), 20. Zucker (E. Staal, Zuccarello), 24. M. Foligno (Hartman, V. Rask), 28. Donato (Soucy), 56. E. Staal (Suter, Zucker), 57. Kunin (Greenway, J. Eriksson Ek) – 8. Klefbom (Gagner, Neal), 22. Draisaitl (McDavid, Klefbom), 51. Haas (A. Larsson), 53. McDavid (Bear, Nurse), 60. Neal (Kassian, Nugent-Hopkins)

St. Louis - Vegas 4:2 (1:2, 3:0, 0:0)

Góly: 5. MacEachern (J. de La Rose, Sundqvist), 22. Sundqvist (Pietrangelo), 35. Schwartz (B. Schenn, Faulk), 36. Thomas (Parayko, R. O'Reilly) – 6. Pacioretty (Mark Stone, Stephenson), 13. Carrier (Reaves, Schmidt)

Arizona - Chicago 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)

Góly: 3. Grabner (Richardson, Hinostroza), 6. Keller (Oesterle, Hinostroza), 16. Richardson (Chychrun, Hinostroza), 29. Schmaltz (Dvorak), 58. Keller (Dvorak, Söderberg) – 27. J. Toews (D. Kubalík, Gilbert), 53. D. Strome (DeBrincat, E. Gustafsson)

Calgary - Toronto 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 17. Hamonic (Monahan, Giordano), 41. J. Gaudreau (Backlund), 42. Frolík (Rieder), 43. J. Gaudreau (Hamonic, Monahan) – 9. Tavares (Marner, Barrie), 35. Marner (Tavares, Ceci)

Anaheim - LA Kings 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 46. D. Grant (Silfverberg, Comtois) – 19. Luff (Toffoli, Roy), 25. J. Carter (Doughty, Toffoli)

Vancouver - Carolina 1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 61. E. Pettersson (Boeser)

San Jose - NY Rangers 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)

Góly: 10. Hertl, 32. Couture (Meier), 45. Dillon (Labanc, J. Thornton) – 26. Fast (Chytil, McKegg), 28. Panarin (R. Strome, Skjei), 49. Zibanejad (DeAngelo, Panarin), 54. Zibanejad (Kreider, Fast), 57. Panarin (Chytil, Kreider), 58. Panarin

Domov»Hokej»NHL»Chára sa opäť pobil a už v prvej minúte zápasu. Boston prehral piatykrát za sebou