Alexander Steen (uprostred) zo St. Louis Blues pred brankárom Edmontonu Oilers Mikko Komskinenom. (Autor: Dilip Vishwanat TASR/AP)
SITA|20. mar 2019 o 06:30

Pozrite si výsledky zápasov NHL.

Správu aktualizujeme.

NEW YORK. Slovenský útočník Tomáš Tatar sa asistenciou podieľal na víťazstve hokejistov Montrealu na ľade Philadelphie 3:1 v utorkovom zápase NHL. Tatar si zapísal 29. asistenciu a celkovo 51. bod sezóny.

Montreal má v tabuľke Východnej konferencie 83 bodov a na 1 bod sa priblížil Columbusu, ktorému aktuálne patrí pozícia s druhou voľnou kartou do play-off.

V utorkových desiatich zápasoch NHL sa okrem Tatara predstavili už len dvaja slovenskí hokejisti, ale nebodovali. Kapitán Zdeno Chára bol pri vysokom víťazstve Bostonu na ľade New York Islanders 5:0.

Čerstvo 42-ročný Chára mal bohatý zápis - počas 19:43 min na ľade dvakrát vystrelil, predviedol 1 bodyček, 2 strely súpera zablokoval, na konci zápasu mal 3 plusové body a na začiatku druhej tretiny sa pobil s Mattom Martinom, čím si vyslúžil 5-minútový trest.

Fínsky brankár Tuukka Rask dostal prednosť pred Jaroslavom Halákom v bránke Bruins a na shutout mu stačilo 13 zákrokov.

"Trinásť striel a neviem, či vôbec mali päť gólových šancí. Výborný zápas z našej strany," pochválil defenzívu svojho tímu T. Rask na oficiálnom webe NHL.

Andrej Sekera bol pri vysokej prehre Edmontonu na ľade St. Louis 2:7. Slovenský obranca odohral 16:13 min a na konci mal v zápise 2 zablokované strely a 1 mínusový bod.

Hviezdou súboja v Enterprise Center bol útočník Blues Jaden Schwartz, ktorý sa prezentoval štvrtým hetrikom v kariére a pridal aj jednu asistenciu.

NHL 2018/2019 - 20. marec - výsledky:

Carolina - Pittsburgh 3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 30. B. McGinn (Faulk), 59. Williams (D. Hamilton, Niederreiter), rozh. náj. D. Hamilton – 31. Guentzel (Crosby, Rust), 56. Letang (Rust, Guentzel)

New York Islanders - Boston 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)

Góly: 2. Kuraly (McAvoy), 23. Acciari, 37. Kuraly (Heinen), 47. Bergeron (Nordström), 51. DeBrusk

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral takmer dvadsať minút, zaznamenal dve strely na bránu, jeden hit, zablokoval dve strely, odsedel si päť trestných minút a pripísal si tri plusové body. Brankár Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol./

New York Rangers - Detroit 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 55. R. Strome (Shattenkirk, Bučnevič), 60. Br. Smith (B. Howden, Pionk) – 18. Nielsen (Hirose, Lashoff), 25. Athanasiou (J. de La Rose, Rasmussen), 60. Athanasiou

Philadelphia - Montreal 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Góly: 49. Couturier (J. van Riemsdyk, Giroux) – 19. Gallagher (Tatar, Folin), 25. S. Weber (Domi, A. Shaw), 59. Domi (A. Shaw, N. Thompson)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral pätnásť minút, zaznamenal jednu asistenciu, tri strely na bránu, prehral jedno vhadzovanie a pripísal si jeden plusový bod./

New Jersey - Washington 1:4 (1:1, 0:3, 0:0)

Góly: 20. Agostino – 3. Burakovsky (Dowd, Connolly), 26. Connolly (Djoos, Hagelin), 33. Kuzněcov (J. Vrána), 34. T. Wilson (Ovečkin, Bäckström)

Minnesota - Colorado 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Góly: 22. Parise (Suter, Fiala) – 11. Barrie (Söderberg, Cole), 34. Jost (C. Wilson), 59. Cole

Nashville - Toronto 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 5. B. Boyle (C. Smith, Johansen), 50. Simmonds (Ellis, Bonino), 58. F. Forsberg (Arvidsson, Johansen)

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) do zápasu nezasiahol./

St. Louis- Edmonton 7:2 (1:0, 3:2, 3:0)

Góly: 12. Schwartz (Perron, Del Zotto), 21. Pietrangelo (Schwartz, Sundqvist), 26. Schwartz(Bozak, Dunn), 28. Perron (Bouwmeester, Sundqvist), 46. Perron (B. Schenn, Pietrangelo), 54. Maroon(Thomas, Bozak), 59. Schwartz (Sanford, Bozak) – 39. Nugent-Hopkins (A. Larsson, Lucic), 40. Kassian (Klefbom)

/Obranca Andrej Sekera (Edmonton) odohral šestnásť minút, zblokoval dve strely, prehral jedno vhadzovanie a pripísal si jeden mínusový bod./

Dallas - Florida 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Góly: 18. Ja. Benn (Radulov, Seguin), 31. J. Klingberg (Hintz, Seguin), 51. Radulov (Ja. Benn, Seguin), 60. Radulov (Seguin, Ja. Benn) – 4. Barkov(Huberdeau, Dadonov), 37. Barkov (Yandle, Trocheck)

Calgary - Columbus 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)

Góly: 13. J. Gaudreau (D. Ryan, Czarnik), 20. Mangiapane (Jankowski, Czarnik), 21. Frolík (Brodie, Giordano), 60. Tkachuk (Backlund, Frolík) – 11. Werenski (Panarin), 46. Bjorkstrand (J. Anderson, Werenski)

Domov»Hokej»NHL»Tatar asistoval pri výhre Montrealu, Sekerov Edmonton dostal od St. Louis tvrdú lekciu