Wilson opäť nedohral zápas, za zákrok lakťom dostal trest v hre

Tréner Washingtonu Todd Reirden debatuje s rozhodcami po tom, ako Tom Wilson opustil ľad. (Autor: TASR/AP)
TASR|1. dec 2018 o 09:20

Kontroverzný hráč bude zrejme čeliť ďalšiemu vyššiemu trestu.

NEW YORK. Hokejisti Washingtonu zdolali v noci na sobotu v zámorskej NHL na domácom ľade New Jersey 6:3 a natiahli sériu víťazstiev na sedem zápasov.

Vďaka výhre sa dostali na čelo Metropolitnej divízie, kde majú náskok jedného bodu pred druhým Columbusom.

Stretnutie nedohral domáci krídelník Tom Wilson. Hráč s kontroverznou povesťou vsietil druhý gól Capitals, už svoj siedmy v deviatich stretnutiach po návrate do zostavy po odpykaní si trestu. V druhej tretine však dal o sebe opäť vedieť v negatívnom zmysle, keď lakťom zozadu trafil ničnetušiaceho centra hostí Bretta Seneyho do hlavy a poslal ho na ľad.

Wilson dostal za zákrok trest v hre a putoval pod sprchy. Seney zamieril do šatne, v tretej tretine sa ale do hry vrátil.

Wilson s trestom v hre za nedovolený úder do hlavy dostane automaticky stopku na ďalší zápas, ako viacnásobný previnilec však bude zrejme čeliť ďalšiemu vyššiemu trestu od ligovej disciplinárky.

Útočník Washingtonu dostal za tvrdý úder do hlavy Oskara Sundqvista zo St. Louis v záverečnom zápase prípravy 20-zápasový dištanc.

Trest mu liga neskôr zredukovala na 14 stretnutí.