Ottawa aj s Gáboríkom zdolala v deväťgólovom zápase New York Rangers

Hráči Ottawy zvíťazili na New York Ranger 6:3.
Hráči Ottawy zvíťazili na New York Ranger 6:3. (Autor: SITA/AP)
SITA|17. feb 2018 o 22:19

Pozrite si sumár výsledkov zápasov NHL z noci na nedeľu.

BUFFALO. Hokejisti Los Angeles Kings triumfovali na ľade Buffala Sabres 4:2 v sobotňajšom stretnutí severoamerickej NHL.

Kings si v úvodných dvoch tretinách vypracovali štvorgólový náskok, po dva góly strelili kapitán Anže Kopitar a Mike Amadio.

Po druhej časti hry Chad Johnson nahradil v bránke Sabres Robina Lehnera a hráčom Buffala zmena prospela.

Do konca duelu neinkasovali, naopak, strelecky sa presadili obrancovia Marco Scandella a Rasmus Ristolainen. Buffalo neuspelo druhýkrát po sebe, hokejisti LA zvíťazili po troch nezdaroch.

Domáci hráči Ottawy Senators zvíťazili 6:3 nad tímom New Yorku Rangers. V drese hostiteľov odohral slovenský útočník Marián Gáborík takmer sedemnásť minút a nebodoval.

NHL 2017/2018 - výsledky:

Buffalo - Los Angeles 2:4 (0:1, 0:3, 2:0)

Góly: 41. M. Scandella, 57. Ristolainen - 12. Amadio (Andreoff), 33. Kopitar (D. Brown), 37. Kopitar (Iafallo, D. Brown), 38. Amadio (Brodzinski, Doughty)

Minnesota - Anaheim 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 16. M. Koivu, 28. Zucker (Prosser) - 1. Perry (Henrique, H. Lindholm), 47. O. Kaše (H. Lindholm, N. Ritchie), rozhodujúci sam. nájazd N. Ritchie

Ottawa - New York Rangers 6:3 (2:1, 2:1, 2:1)

Góly: 2. Mark Stone (Brassard, Z. Smith), 13. Oduya (E. Karlsson, Duchene), 32. Duchene (Ceci, Chabot), 39. Brassard (Borowiecki, Z. Smith), 48. Chabot (Brassard, Mark Stone), 58. Pääjärvi (Ceci, Pageau) - 17. Grabner (Sproul, Bučnevič), 35. Zibanejad (Zuccarello), 56. Grabner (Hayes)

Slovenský hokejista Marián Gáborík (Ottawa) strávil na ľade 16:45 min., zaznamenal jeden plusový bod a raz ohrozil bránku súpera.