Nezničiteľný Jágr už dobieha aj Gretzkeho

Jaromíra Jágra (v červenom drese New Jersey) ani v jeho veku protihráči nešetria.
SITA|20. nov 2013 o 17:46

Jaromír Jágr má na konte 766 presných zásahov v NHL vrátane vyraďovacej časti, 93 v KHL, 81 v Česku a 43 v národnom tíme. Do tisícky mu chýba už len 17 gólov.

NEW JERSEY. Nezničiteľný český hokejista Jaromír Jágr by sa ešte v tejto sezóne mohol stať štvrtým hráčom v histórii najrýchlejšej kolektívnej hry na svete, ktorý nastrieľa počas kariéry tisíc gólov.

Upozornil na to server iDnes.cz. Štatistika berie do úvahy presné zásahy v elitných svetových súťažiach vrátane play-off a v reprezentácii.

Presné čísla

Štyridsaťjedenročný pravý krídelník, aktuálne hráč New Jersey Devils, má na konte 766 gólov v NHL vrátane vyraďovacej časti, 93 v KHL, 81 v Česku a 43 v národnom tíme.

Od míľnika, ktorý doteraz prekonali iba Wayne Gretzky (1098), Gordie Howe (1074) a Bobby Hull (1030), ho delí iba sedemnásť presných zásahov (983).

V doterajších 20 stretnutiach sezóny 2013/2014 sa presadil sedemkrát. Tisícku, ak sa nezraní, pravdepodobne pokorí najneskôr v polovici marca budúceho roka. "Kvótu" však môže naplniť už na ZOH v Soči 2014.

Zmenil prístup

"Viete, trochu som zmenil prístup," povedal podľa idnes.cz Jágr novinárom v New Jersey. "Po návrate z Ruska som bol rád, že vôbec môžem byť súčasťou mužstva v NHL. Stačilo mi miesto v druhej alebo tretej lajne. Ale teraz sa vracia moja ctižiadosť," povedal.

"Vyprovokovali ma reči, že som odpísaný. Že už na to nemám. Už ma to nebaví počúvať. Chcem byť čo najlepší ako kedysi. Podstúpim čokoľvek, aby som bol čo najlepší," dodal Jágr.

Súvisiace články