Piatok, 26. február, 2021Meniny má Viktor

Nevie vôbec nič a o všetkom rozhoduje, kritizuje Maradona Blattera

Podľa Maradonu sa FIFA pod vedením Blattera zmenila na totálnu anarchiu. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 5. máj 2015 o 13:33

Maradona chce do prezidentského kresla pomôcť 39-ročnému jordánskemu princovi Alimu Bin Al-Husejnovi.

AMMÁN. Legendárny Diego Maradona opäť ostro kritizoval prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Seppa Blattera. Podľa Argentínčana sa organizácia pod vedením Švajčiara zmenila na totálnu anarchiu.

Tvrdí, že už nadišiel čas na odchod 79-ročného funkcionára do dôchodku. Do prezidentského kresla chce pomôcť 39-ročnému jordánskemu princovi Alimu Bin Al-Husejnovi.

"Keby som neveril, že bude dobrým prezidentom, tak by som nebol na tomto fóre," uviedol Maradona počas rozhovoru na ázijskom fóre Soccerex asi 60 km od jordánskej metropoly Ammánu.

"Jediný človek rozhoduje o všetkom, aj keď nevie vôbec nič. Je čas na zmenu. Aj vlastní kolegovia by mu mali odporučiť odchod."

Argentínčan neverí Blatterovi, že by ešte mohol pomôcť FIFA. Súčasný prezident sa usiluje o piaty štvorročný mandát.

Kandidujú aj bývalý portugalský reprezentant Luís Figo, prezident Kráľovského holandského futbalového zväzu (KNVB) Michael van Praag a viceprezident FIFA a jordánsky princ Ali Bin Al-Husejn.

Voľby sa uskutočnia 29. mája.

"Blatter od svojho príchodu napáchal veľa škôd. Je čas, aby odstúpil a nechal nás, ktorí sme plní síl, aby sme urobili obnovu futbalu," doplnil päťdesiatštyriročný Maradona.

Informácie zverejnil Daily Mail.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články