Vyhnú sa odstúpeniu z ME? Nemci povolali do Bratislavy ďalších hráčov

Nemeckí hádzanári majú v Bratislave problémy. (Autor: TASR)
TASR|19. jan 2022 o 18:27 (aktualizované 19. jan 2022 o 23:20)

V tíme majú už dvojciferný počet nakazených.

BRATISLAVA. Nemecká hádzanárska reprezentácia zaznamenala v stredu na prebiehajúcich ME v hádzanej 2022 ďalšie štyri pozitívne testy na koronavírus.

Celkový počet nakazených v tíme stúpol na trinásť. Nemci podľa agentúry DPA zvažujú aj odstúpenie z turnaja, ktorého zápasy hrajú v Bratislave.

Pozitívny test mali hráči Sebastian Heymann, Djibril M'Bengue, Christoph Steinert a jeden člen realizačného tímu.

Prezident najvyššej nemeckej hádzanárskej súťaže Uwe Schwenker zvolal na stredu večer tlačovú konferenciu.

Schwenker: Toho sme sa najviac obávali

"Stalo sa to, čoho sme sa najviac obávali. Musíme sa teraz s tým vyrovnať. Nedáva zmysel, aby našim klubom každý deň niekto zavolal, že potrebuje ďalších päť hráčov.

Musíme si to vydiskutovať s vedením národného tímu, komunikácia s ním zatiaľ vždy fungovala," povedal pre agetnúru DPA Schwenker.

Nemecko si do bratislavskej II. skupiny hlavnej fázy šampionátu prenieslo dva body a vo štvrtok o 18.00 h má nastúpiť v šlágri proti Španielsku.

Na Slovensko už povolalo viacerých náhradníkov, aby s nimi Gíslason mohol rátať už v najbližšom súboji, musia mať pred jeho začiatkom negatívny výsledok PCR testu.

Bez posíl by mal k dispozícii iba trinásť zverencov a situáciu označil za "frustrujúcu a absurdnú".

Zvažovali aj odstúpenie z turnaja

Nemci zvažovali aj odstúpenie z turnaja a predstaviteľov Európskej hádzanárskej federácie (EHF) požiadali o doklad stretnutia so Španielskom na sobotu alebo pondelok.

"Intenzívne sme rokovali s vedením tímu, EHF aj klubmi a dospeli sme k záveru, že si môžeme vziať na zodpovednosť zotrvanie na turnaji. Máme na to lekárske, športové, právne a ekonomické dôvody.

Vo štvrtok však môže padnúť iné rozhodnutie, EHF sme požiadali o preskúmanie možností odstúpenia v neskoršej fáze šampionátu," povedal v stredu neskoro večer predseda predstavenstva Nemeckého hádzanárskeho zväzu (DHB) Mark Schober.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: