Sturm sa vracia do LA Kings, po Nemeckom pohári sa stane asistentom trénera

Nemecko na turnaji vedie bývalý hráč NHL Marco Sturm. (Autor: TASR)
SITA|10. nov 2018 o 11:21

Bývalý hráč NHL získal na olympiáde s nemeckou reprezentáciou striebro.

KREFELD. Tréner Marco Sturm sa po Nemeckom pohári v Krefelde stane asistentom kouča v klube zámorskej hokejovej NHL Los Angeles Kings.

Štyridsaťročný bývalý aktívny hráč získal vo februári prekvapujúce striebro s nemeckou reprezentáciou na ZOH v Pjongčangu, ale v pozícii hlavného trénera národného tímu zostane už iba do nedele 11. novembra.

Bude to výzva

"Z vedenia Kings mi zavolali len minulý týždeň počas prípravy s nemeckým tímom. Všetko sa dohodlo veľmi rýchlo.

Som vzrušený z toho, že v štyridsiatke môžem začať v profilige ako asistent trénera," povedal pre sobotňajšie vydanie denníka Šport Sturm, ktorý dobre pozná kalifornské prostredie.

"Počas roka žijem v Los Angeles, hrával som za Kings, viem, čo môžem očakávať. Mužstvo pred pár rokmi vyhralo Stanleyho pohár. Bude to výzva. Verím, že zlepšíme dojem zo sezóny, ktorá sa nevyvíja pre tím najlepšie.“

Reprezentácia mu prirástla k srdcu

Sturm sa stal trénerom nemeckej reprezentácie pred sezónou 2015/16 a odvtedy doviedol rodnú krajinu k spomenutému striebru na olympiáde a dvakrát do štvrťfinále svetového šampionátu.

Nevydarený štart ročníka v podaní Kings si však vyžiadal zmenu na trénerskom poste a niekdajšiemu útočníkmi s vyše tisíckou štartov v NHL sa otvorila cesta späť do najkvalitnejšej ligy sveta.

"Uplynulé tri roky sme si v reprezentácii skvele rozumeli s hráčmi. Necítil som sa len ako tréner, ale ako súčasť tímu a kamarát. S viacerými hokejistami sme si boli blízki. Preto som trochu smutný, že odchádzam," dodal perspektívny kouč.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: