Piatok, 3. decembra, 2021Meniny má Oldrich

Je veľkým odporcom Trumpa. LeBron vymenil svoju hlavu za Bidena

LeBron James v drese Los Angeles Lakers. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. nov 2020 o 14:37

Basketbalista upravil fotografiu z finále NBA.

BRATISLAVA. V americkej verejnosti je dostatočne známe, že jedným z najväčších odporcov súčasného prezidenta Donalda Trumpa je basketbalista LeBron James.

Čerstvý šampión NBA s tímom Los Angeles Lakers pred prezidentskými voľbami verejne vyzýval na podporu Joea Bidena.

V kampani "Viac než len jeden hlas" prosil ľudí, aby nevolili "prezidentskú karikatúru" Trumpa, ale jeho protikandidáta.

Svoj súhlas s výsledkami volieb vyjadril fenomenálny basketbalista zaujímavou fotomontážou na Instagrame. Informuje o tom aj portál ORF.

Bidena prirovnal k triumfu Clevelandu

Siahol po fotografii, na ktorej sám blokuje pokus Andreho Iguodalu v rozhodujúcom siedmom súboji play off proti z roku 2016 medzi Clevelandom Cavaliers a Golden State Warriors.

Svoju hlavu na fotke však vymenil za Bidenovu a namiesto Iguodalu sa v pozícii neúspešne zakončujúceho objavila hlava Trumpa.

James tvrdí, že triumf Bidena nad favoritom Trumpom je rovnaký ako víťazstvo Clevelandu v sezóne NBA 2015/2016, keď toto mesto získalo titul v niektorej zo štyroch najväčších amerických športových líg po dlhých 52 rokoch.

Je pravdepodobné, že okrem hlasov basketbalistov z NBA získal Biden aj veľkú podporu u hráčov NFL v americkom futbale, kde rovnako tvorí väčšinu černošské obyvateľstvo USA.

Harrisová: Neobzerajme sa späť

Víťazstvo Bidena privítala aj americká reprezentantka vo futbale Megan Rapinoeová.

V jej prípade však ešte viac zarezonovalo, že na stoličku viceprezidenta prvýkrát v histórii zasadne žena - stala sa ňou Kamala Harrisová.

"Neuveriteľný a historický moment pre všetky ženy z USA, najmä tie, ktoré majú tmavšiu pleť alebo pochádzajú z južnej Ázie. Neobzerajme sa späť, dívajme sa už len dopredu," napísala na sociálnej sieti olympijská šampiónka a majsterka sveta Rapinoeová.

Svojím statusom nepriamo poukázala na skutočnosť, že Kamal Harrisová má jamajské aj indické korene.

Súvisiace články