Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

Hviezdny basketbalista nemohol ísť na stretnutie s médiami. Nie je zaočkovaný

Kyrie Irving. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. sep 2021 o 10:16

Neskôr sa s novinármi stretol online, o očkovaní sa nechcel rozprávať.

NEW YORK. Hviezdny rozohrávač Kyrie Irving musel v pondelok pre prísny covid protokol vynechať mediálny deň tímu basketbalovej NBA Brooklyn Nets a s novinármi potom cez videohovor odmietol diskutovať o svojom vakcinačnom statuse.

V prípade, že by trval na odmietavom stanovisku k očkovaniu proti koronavírusu, nemohol by hrať za Brooklyn domáce zápasy v zámorskej profilige.

Miestne nariadenia úradov v New Yorku zakazujú vstup do haly športovcom, ktorí nemajú aspoň jednu dávku očkovania.

"Túto záležitosť by som radšej chcel nechať neverejnú," odpovedal Irving novinárom na otázky o jeho očkovaní. Patrí tak do širokého zoznamu hráčov NBA, ktorí odmietajú alebo prezentovali váhavé stanovisku k vakcinácii.

Podľa agentúry AFP je stále 50 až 60 basketbalistov profiligy, ktorí nedostali ani prvú očkovaciu dávku. Patria sem napríklad aj Bradley Beal z Washingtonu Wizards, Jonathan Isaac z Orlanda Magic, či Andrew Wiggins z tímu Golden State Warriors.

Beal už prekonal ochorenie v lete a nemohol preto štartovať ani na OH v Tokiu. Verí, že vďaka tomu má v tele proilátky, ktoré ho ochránia a z osobných dôvodov sa nechce dať zaočkovať.

Sezóna NBA odštartuje úvodnými stretnutiami 19. októbra, prvý prípravný zápas vo svojej hale čaká na hráčov Brooklynu Nets 8. októbra.

Súvisiace články