Bam Adebayo v drese Miami Heat. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. máj 2022 o 08:05 (aktualizované 22. máj 2022 o 10:06)

NBA - finále Východnej konferencie, 3. zápas

Boston Celtics - Miami Heat 103:109

Štvrtiny: 18:39, 29:23, 25:25, 31:22

Najviac bodov: Brown 40, Horford 20 (14 doskokov), Tatum a G. Williams po 10 - Adebayo 31 (10 doskokov), Tucker 17, Strus 16

/stav série 1:2/

NEW YORK. Basketbalisti Miami Heat zvíťazili v treťom stretnutí finále Východnej konferencie play off NBA na palubovke Bostonu Celtics 109:103.

Ujali sa tak vedenia v sérii 2:1 na zápasy.

Víťazov viedol pivot Bam Adebayo s 31 bodmi a 10 doskokmi, domácim nestačilo ani 40 bodov Jaylena Browna.

Klub z Floridy však môže mrzieť zranenie lídra Jimmyho Butlera, ktorý pre problémy s kolenom nenastúpil na druhý polčas.

Butler už z rovnakého dôvodu vynechal jeden duel 1. kola play off proti Atlante.

"Nehralo sa mu to dobre, nedokázal ukázať svoju tradičnú výbušnosť. Už sa však s podobnými problémami dokázal predtým vyrovnať. Najbližšie dni ukážu, ako je na tom, " informoval podľa AP tréner Miami Erik Spoelstra.

Celtics ani raz neviedli. Prehrávali aj o 25 bodov, no dokázali v záverečnej štvrtine znížiť na rozdiel jediného bodu.

"V predchádzajúcom zápase nás zmlátili, ako keby sme im niečo ukradli. Hrali sme navyše doma. To muselo každého v tíme zobudiť," vysvetlil príčinu úspešného vstupu do stretnutia Adebayo.

Ústredný zakončovateľ Bostonu Jayson Tatum mal problémy s ramenom a nedarilo sa mu ani strelecky. Dal iba 10 bodov.

"Šesť strát a žiaden kôš z poľa v druhom polčase, to sa nedá akceptovať. Musím hrať lepšie. Dnes som v tom spoluhráčov nechal," sebakriticky priznal Tatum.

Domov»Halové športy»Basketbal»Bostonu nestačilo ani 40 bodov Browna, Miami potiahol Adebayo