Nedeľa, 25. júla, 2021Meniny má Jakub, Timur

Navrátilec do Besiktasu Hološko na úvod s víťazným gólom

SITA|13. júl 2011 o 10:18

Slovenský futbalový reprezentant Filip Hološko sa zaskvel gólom hneď v prvom zápase po návrate do kádra Besiktasu Istanbul.

SALZBURG. Slovenský futbalový reprezentant Filip Hološko sa zaskvel gólom hneď v prvom zápase po návrate do kádra Besiktasu Istanbul, jeho presný zásah v utorňajšom prípravnom stretnutí proti Austrii Salzburg (3:1) mal v konečnom hodnotení prívlastok víťazný.

Dvadsaťsedemročný rodák z Piešťan, ktorý v ostatnej sezóne hosťoval v kádri Istanbulu Büyüksehir, hral v predmetnom meraní síl od druhého polčasu.

"Vystriedali sme sa dve jedenástky, pretože na sústredení je nás takmer tridsať. Hralo sa mi celkom dobre, okrem gólu na 2:1 som mal ešte dve dobré príležitosti," povedal účastník minuloročných majstrovstiev sveta v JAR pre svoju oficiálnu internetovú stránku. Hološko si na ihrisku rozumel predovšetkým s odchovancom Realu Madrid Gutim.

"Po jeho rohu sa mi podarilo streliť gól. Centroval na zadnú žrď, kde sa lopta nejako odrazila do výšky a ja som šiel do súboja s brankárom. Predskočil som ho, získal loptu pre seba a po dopade na zem som ju z otočky poslal do bránky," uviedol Hološko a vyššie uvedené ešte zdupľoval: "Gól som ešte mohol dať po narážačke s Gutim, ale vystrelil som vedľa bránky. Potom potiahol akciu Hilbert, dal loptu pod seba, no moju jemne tečovanú strelu stihol brankár na čiare zakryť."

"Čierni orli" pobudnú na predsezónnom sústredení v Rakúsku do piatku, následne sa presunú do Istanbulu.

Súvisiace články