Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Naše hádzanárky sú inšpirované mužmi

SITA|Publikované 12. jún 2009 o 09:25

Hádzanárky Slovenska nemohli pred nedeľňajším odvetným stretnutím II. fázy kvalifikácie o postup na XIX. svetový šampionát v Číne (5. - 20. decembra 2009) dostať lepšiu inšpiráciu ...

PARTIZÁNSKE. Hádzanárky Slovenska nemohli pred nedeľňajším odvetným stretnutím II. fázy kvalifikácie o postup na XIX. svetový šampionát v Číne (5. - 20. decembra 2009) dostať lepšiu inšpiráciu ako prekvapujúce víťazstvo 30:29 ich mužských reprezentačných kolegov v Szombathelyi nad Maďarskom. Rovnaký rezultát by všetkými desiatimi brali aj zverenky trénera Ľubomíra Popluhára, ktoré boli uplynulú sobotu v prvej konfrontácii dvojzápasu play-off proti Maďarkám blízko k remíze, no napokon podľahli tesne 21:22. Napriek prehre stále živia nádej na účasť na svetovom šampionáte, na ktorom sa naposledy predstavili v roku 1995. "Bolo by to pekné, keby sa nám podarilo napodobniť mužov. Posnažíme sa, ale budeme to mať ťažšie ako oni. Maďarky nás už iste nepodcenia," uviedol pre agentúru SITA Ľ. Popluhár, ktorého zverenky sa o senzáciu pokúsia v nedeľu 14. 6. o 18.00 h v Nyíregyháze. "Vieme, čo nás tam čaká. Nemôžeme mať veľké oči. Ak odohráme vyrovnanú partiu s maximálnym nasadením ako doma, budem spokojný. Samozrejme, nejdeme prehrať, ale musíme byť realisti. Aj keď sú súperky kvalitatívne lepšie po fyzickej i technickej stránke, dá sa s nimi hrať. Pre nás sú tieto súboje výbornou školou, v ktorej nemáme čo stratiť," poznamenal kormidelník

Slovenská výprava odcestuje do Maďarska v sobotu ráno, bude v nej 16 hráčok. Z kádra, ktorý nastúpil v prvom zápase, bude chýbať len brankárka Katarína Vaverková. Dôvodom jej absencie je vlastná svadba.

Maďarky nemôžu v II. fáze kvalifikácie počítať s troma oporami - spojkou Anitou Görbiczovou, pivotkou Piroskou Szamoránskou a brankárkou Katalin Pálingerovou, ktorá však svojim spoluhráčkam z reprezentácie verí: "V odvete očakávam naše jednoznačné víťazstvo nad Slovenskom. Som si istá, že pred skvelým publikom v Nyíregyháze si dievčatá vybojujú postup na svetový šampionát."

Účasť na MS 2009 má automaticky zabezpečenú obhajca prvenstva Rusko, Čína ako organizátor a dva najlepšie tímy z ME 2008 - Nórsko a Španielsko. O ďalších ôsmich európskych účastníkoch sa rozhodne od piatka do nedele v odvetách kvalifikácie.

Nominácia hádzanárok Slovenska na odvetný zápas II. fázy kvalifikácie MS 2009 proti Maďarsku (Nyíregyháza, 14. 6. o 18.00 h):

brankárky: Žaneta Tóthová (Elöre NKSE Békéscsaba/Maď.), Adriana Grandtnerová (HK Slovan Duslo Šaľa)

pivotky: Martina Halásová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Ivana Trochtová (HK Slovan Duslo Šaľa)

krídla: Dagmar Stuparičová (DVSC Debrecín/Maď.), Lucia Súkenníková, Eva Hodošková, Terézia Szöllösiová (všetky ŠKP Bratislava), Zuzana Janšáková (Slávia Partizánske)

spojky: Lýdia Jakubisová (Rhein-Main Bienen/Nem.), Katarína Dubajová (Horsens HK/Dán.), Veronika Pajtášová (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Petra Popluhárová, Patrícia Puškášová (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Petra Beňušková, Martina Školková (obe ŠKP Bratislava)

Program víkendových odvetných zápasov II. fázy kvalifikácie hádzanárok o postup MS 2009 v Číne:

piatok 12. 6.:

Rakúsko - Macedónsko (prvý zápas 28:32)

sobota 13. 6.:

Nemecko - Srbsko (29:24)

Rumunsko - Bielorusko (32:31)

Dánsko - Portugalsko (38:21)

nedeľa 14. 6.:

Maďarsko - Slovensko (22:21)

Čierna Hora - Švédsko (17:24)

Francúzsko - Chorvátsko (23:27)

Holandsko - Ukrajina (21:27)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.