Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Naše hádzanárky preveria Bielorusky

Sportnet|Publikované 19. okt 2007 o 00:00

Slovenské reprezentantky sa pripravujúna kvalifikáciu ME.

BRATISLAVA. Slovenské hádzanárky čakajú ďalšie dva prípravné zápasy pred blížiacou sa prvou fázou kvalifikácie o postup na ME 2008 v Macedónsku. Súperom výberu trénerskej dvojice Ľubomír Popluhár – Róbert Popluhár budú Bielorusky.

Prvý zápas bude dnes o 18.00 h v Modre, odvetu uvidia fanúšikovia zajtra dopoludnia o 10.30 h v Bratislave v hale na Pasienkoch.

Bielorusky nás pred rokom po výhre 31:29 v Mogileve obrali o postup do II. fázy kvalifikácie MS 2007. „Potrebujem si preveriť výkonnosť hráčok. Niektoré sa do reprezentácie vracajú po dlhšom čase, ale je rozdielne vidieť ich hrať za klub a za národný tím. Musíme popracovať najmä na obrane,“ objasnil svoje predstavy tréner Ľubomír Popluhár.

Nominácia

Brankárky: Harišová (Feren­c­város Budapešť), J. Tóthová (Vasas Budapešť), Vaverková (ŠKP Bratislava), pivotky: Halásová (HSG Sulzbach, Leidersbach), Štetáková (ŠKP Bratislava), krídla: Stuparičová (DVSC Debrecín), Farkašová (Wiener Neustadt), Jakubisová (Sulzbach, Leidersbach), Glankovičová (Bayer Leverkusen), spojky: Šimáková, Popluhárová (obe 1. FC Norimberg), Hrabovská (Borussia Dortmund), Dubajová (Horsens), A. Tóthová (Michalovce), Gáborová (Šaľa), Kusendová (ŠKP Bratislava).

Súvisiace články