Na svete je ďalší offer sheet! Carolina ho dala Kotkaniemimu

Oh My Hockey|29. aug 2021 o 01:56

Troll job sezóny, alebo odveta za offer sheet Sebastiana Aha spred dvoch rokov? Možno obe! Ale Carolina Hurricanes poslala offer sheet Jesperimu Kotkaniemimu, ktorý ho podpísal. Jedná sa o zmluvu na jeden rok v hodnote 6,1 milióna dolárov a na konci je ešte 15 dolárov, čo predstavuje číslo dresu Jesperiho Kotkaniemiho. Kontrakt obsahuje aj podpisový bonus v hodnote 20 dolárov, čím jasne naznačuje Carolina, že ide o odvetu za Aha.

Na margo offer sheetu, uviedol GM Caroliny, Don Waddell: "Jesperi Kotkaniemi akceptoval našu ponuku a chce prísť do Caroliny. Vidí skupinu, ktorú sme poskladali a chce byť jej súčasťou. Sme hrdí, ale stále čakáme na rozhodnutie Montrealu. Keď spravíte takúto ponuku, vidíte zraniteľné miesto. Ponuka, kompenzácia a to, kde sa ako tím nachádzame nám ukázalo, že je to najlepšia cesta, ako tohto hráča získať."

Aj to je svojim spôsobom troll job, keďže presne tieto slová povedal Marc Bergevin (GM Montrealu Canadiens) po podpise Aha v lete 2019. Montreal má teraz sedem dní na rozhodnutie. Ak sa rozhodnú dorovnať ponuku Caroliny, tak Kotkaniemi ostane v Montreale a ak nie, tak si Montreal polepší o voľby v prvom a treťom kole draftu 2022. Kotkaniemi zaznamenal v 171 zápasoch NHL 62 bodov (22+40) a pridal 12 bodov v 29 zápasoch playoff (9+3). Posledné dve sezóny sa trochu trápil, ale bol trojkou draftu a je kvalitný hráč. To ukázal najmä vo svojej nováčikovskej sezóne.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: