Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Na paralympiáde v Pjongčangu sa zúčastní 13 slovenských športovcov

Henrieta Farkašová je úspešnou slovenskou paralympioničkou. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 16. dec 2017 o 23:15

Z tejto trinástky pripadá na alpských lyžiarov osem a na curling na vozíku päť miest.

BRATISLAVA. Valné zhromaždenie Slovenského paralympijského výboru v sobotu schválilo zloženie výpravy na ZPH 2018 do Pjongčangu.

Podľa schváleného modelu bude mať 25 členov, z toho 13 športovcov.

Z tejto trinástky pripadá na alpských lyžiarov osem a na curling na vozíku päť miest. Štáb ZPH 2018 požiada ešte o bipartitnú miestenku pre nevidiaceho lyžiara Mareka Kubačku.

Ten by v prípade kladnej odpovede cestoval do Pjongčangu spolu s navádzačkou Máriou Zaťovičovou a rozšírili by výpravu na 27 členov.

"Za vedúceho výpravy bol schválený Maroš Čambal. Ďalšie pozície obsadia administrátor Tomáš Varga, lekár Branislav Delej, fyzioterapeut Stanislav Kliman a masér Michal Beladič," informoval oficiálny web SPV.

Výpravu čaká 30. januára spoločný sľub s olympionikmi u prezidenta SR. Do dejiska hier odlieta 2. marca. Volebné VZ SPV pokračuje predstavením kandidátov do jednotlivých funkcií, ktorých voľby prebehnú v nedeľu.

Nominácia SR na ZPH 2018:

Alpské lyžovanie: Henrieta Farkašová, Jakub Krako, Miroslav Haraus, ich navádzači Natália Šubrtová, Branislav Brozman, Maroš Hudík, Martin France, Petra Smaržová a realizačný tím Roman Petrík, Martin Makovník, Michal Červeň, Dušan Šaradín

Curling na vozíku: Radoslav Ďuriš, Monika Kunkelová, Dušan Pitoňák, Imrich Lyócsa, Peter Zaťko, realizačný tím František Pitoňák, Pavol Pitoňák, Milan Bubeník

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.