Sobota, 31. júla, 2021Meniny má Ignác

Na hádzanárky Šale čaká dánsky Ikast

Sportnet|18. jan 2006 o 00:00

VIEDEŇ - Hádzanárky Slovana Duslo Šaľa sa v osemfinále Pohára EHF stretnú s dánskym klubom Ikast Bording EH.

Po prvý raz v prebiehajúcej sezóne nezačne Šaľa v pohárovej Európe doma, ale prvý zápas odohrá 11., resp. 12. februára na palubovke súpera, odveta je na programe o týždeň neskôr v Mestskej športovej hale v Šali.

"Z možných protivníkov sme dostali jedného z najnáročnejších," komentovala včerajší žreb v sídle Európskej hádzanárskej federácie vo Viedni trénerka Dusla Darina Braunová. "Na druhej strane je výhoda, že budeme mať do činenia s atraktívnym súperom. Ako som už povedala, po víťazstve nad Kyjevom, ak môj kolektív odovzdá na palubovke všetko, čo je v jeho silách, nemusíme sa báť, že by sme si spravili hanbu."

Pomocnú ruku svojmu bývalému klubu v získavaní informácií o sile protivníka môže podať aj spojka Katarína Dubajová, ktorá v súčasnosti už pôsobí v konkurenčnom dánskom klube Fox Team Frederikshavn. "Správa, že Šaľa pricestuje do Dánska, ma veľmi potešila. Práve ten víkend mám voľný, určite si nenechám ujsť ich vystúpenie. Ikast nemá momentálne práve najsilnejšiu sezónu a figuruje až na piatej priečke. Navyše, len nedávno prišli o kvalitné ľavé krídlo, ktoré im odišlo na materskú dovolenku. Myslím si, že ak Šaľa neprehrá o veľa gólov v prvom zápase, má šancu postúpiť," tvrdí Dubajová. (tasr)

Súvisiace články