Sobota, 27. novembra, 2021Meniny má Milan

Mucha: Kozák presne vie, čo chce, má koncepciu

(Autor: SITA)
SITA|8. aug 2013 o 10:33

Brankár Samary Mucha sa teší na reprezentáciu, trénuje s Evertonom.

BRATISLAVA. Futbalový brankár Ján Mucha, ktorý sa po necelom roku vracia do slovenskej reprezentácie, momentálne trénuje v Anglicku s Evertonom.

U svojho bývalého zamestnávateľa sa od minulého piatka pripravuje s B-mužstvom. Mucha je už hráčom ruského tímu Krídla Sovietov Samara, jeho angažmán však ešte nie je administratívne dotiahnutý.

"A-mužstvo je teraz v Amerike, takže chodím na tréningy s béčkom. V sobotu letím na Slovensko a v nedeľu sa budem hlásiť v Senci,“ povedal pre denník Šport Mucha.

Jeho prestup musí skompletizovať Ruská futbalová únia. "Po reprezentačnej prestávke by som si už mohol odkrútiť debut za Krídla Sovietov. Na potvrdenie prestupu čaká aj Igor Semšov, ktorý prišiel z Dinama Moskva,“ uviedol Mucha.

Vlani v septembri po zápase v Litve sa 30-ročný brankár dočasne vzdal reprezentácie, keďže mu chýbala zápasová prax.

Nový tréner národného tímu SR Ján Kozák ho teraz povolal na stretnutie s Rumunskom a Mucha nomináciu neodmietol.

"Pred viac ako týždňom mi zavolal pán Kozák. Rozprávali sme sa asi 15 minút a bola z toho pozvánka do reprezentácie. Bola to normálna konverzácia a ja som mal z nej fantastický pocit. Hoci som trénera Kozáka dovtedy nepoznal, vycítil som, že je to rozumný človek, ktorý presne vie, čo chce," povedal Mucha.

"Povedal, že pochopí aj to, ak sa rozhodnem pre neskorší návrat. Napokon som však prikývol. Na zraz sa teším, cítim, že tréner má svoju koncepciu," dodal náš brankársky hrdina z kvalifikácie MS 2010.

Súvisiace články