5.

Silje Opsethová

Nórsko

277,1 (124/138)

OBERSTDORF. Nórska skokanka na lyžiach Maren Lundbyová je historicky prvá majsterka sveta na veľkom mostíku. V stredajšej súťaži na šampionáte v Oberstdorfe triumfovala so ziskom 296,6 bodu.

Strieborná Japonka Sara Takanašiová za ňou zaostala o 8,7 bodu. Na tretej pozícii skončila Slovinka Nika Križnarová.

Lundbyová predviedla na Schattenbergu skoky dlhé 128 a 130,5 metra a získala svoj druhý titul svetovej šampiónky. Pred dvoma rokmi v Seefelde vyhrala na strednom mostíku a v rovnakej disciplíne má aj olympijské zlato z Pjongčangu.

Na prebiehajúcich MS v Oberstdorfe vybojovala cenný kov v každom zo štyroch štartov - brala striebro z individuálu na strednom mostíku i z miešaných tímov a bronz zo súťaže ženských družstiev. Celkovo má z MS už osem medailí.

"Je to fantastické. Dosiahla som svoj prvý triumf v sezóne a práve na majstrovstvách sveta. Som šťastná," uviedla Lundbyová v prvej reakcii.

Súťaž žien na veľkom mostíku HS137 mala v Oberstdorfe premiéru na svetovom šampionáte.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Japonku mala v pätách. Lundbyová je prvá majsterka sveta na veľkom mostíku