Tarjei Bö

Nórsko

+ 33,3 s

2

POKLUJKA. Nórsky biatlonista Sturla Holm Laegreid získal štvrté zlato na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke, keď triumfoval v záverečných pretekoch s hromadným štartom.

V nedeľu spravil len jednu chybu na strelnici a do cieľa prišiel s náskokom 10,2 sekundy pred svojím krajanom Johannesom Dalem. Tretí finišoval Francúz Quentin Fillon Maillet.

Dvadsaťštyriročný Laegreid zažil vynikajúci svetový šampionát, ktorý je jeho premiérový v kariére. V Pokljuke získal zlato okrem massu aj vo vytrvalostných pretekoch, štafete a mixe.

Do kolotoča Svetového pohára pritom vstúpil len v sezóne 2019/20 a v tej prebiehajúcej žne jeden úspech za druhým, keď dosiahol už štyri triumfy a ďalšie tri pódiové umiestnenia.

"Boli to neuveriteľné preteky. Mal som plán nemíňať v úvodných kolách príliš veľa energie a zamerať sa na streľbu. Podarilo sa mi ísť podľa plánu a ušetril som si sily na záverečné kolá, takže som extrémne spokojný. V Pokljuke som sa snažil nemyslieť na to, že sú to majstrovstvá sveta, ale pristupovať k tomu normálne, čo sa mi podarilo," povedal víťaz pre oficiálny kanál IBU.

Laegreid si tak dal ďalší krásny darček k 24. narodeninám, ktoré oslávil v sobotu 20. februára.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Laegreid zažíva skvelý šampionát, vyhral aj preteky s hromadným štartom