Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

MS mužov - Po ďalšej dráme Poľsko do finále s Nemeckom

SITA|Publikované 1. feb 2007 o 22:05

HAMBURG 1. januára (SITA) - Druhým finalistom na XX. majstrovstvách sveta hádzanárov v Nemecku, ktoré počas nadchádzajúceho víkendu vyvrcholia zápasmi o konečné umiestnenie, sa vo štvrtok večer v Hamburgu ...

HAMBURG 1. januára (SITA) - Druhým finalistom na XX. majstrovstvách sveta hádzanárov v Nemecku, ktoré počas nadchádzajúceho víkendu vyvrcholia zápasmi o konečné umiestnenie, sa vo štvrtok večer v Hamburgu stalo Poľsko.

Rovnako ako v úvodnom semifinále v Kolíne nad Rýnom (Nemecko - Francúzsko 32:31 p. p.) sa rozhodnutie zrodilo až v druhom predĺžení. Tím okolo najlepšieho strelca Karola Bieleckého (8 gólov) vyhral nad Dánskom 36:33. Poliaci v prvom polčase prehrávali 4:6, dokázali však obrátiť vývoj na 12:9. Do kabín išli s jednogólovým náskokom - 15:14. Po prestávke znova odskočili na sľubný trojgólový rozdiel (18:15 v 37. min, neskôr 23:21), ale Dáni dokázali tento únik zachytiť a udržať krok. Počas záverečných siedmich minút riadnej hracej doby žiadne z mužstiev nemalo aspoň dvojgólovú výhodu. Spomenutý Bielecki potom strelou spoza obrany 16 sekúnd pred sirénou poslal duel do predĺženia (26:26), v ktorom Poliaci opäť premrhali nádejnú situáciu (29:27) a dovolili Legaardovi 20 sekúnd pred uplynutím druhej päťminútovky prvého nadstavenia vyrovnať na 30:30. Poľsko sa však v 77. minúte boja odpútalo na 33:31 a už nestratilo kontrolu.

Výsledok druhého semifinále znamená, že v nedeľňajšom zápase o titul (o 16.30 h v Kolíne nad Rýnom) dostane domáce Nemecko, ktoré podvečer vyhralo nad Francúzskom 32:31 takisto po dvojnásobnom predĺžení, šancu nielen na zisk titulu po 29 rokoch odmlky, ale aj príležitosť revanšovať sa Poľsku za prehru 25:27 zo základnej C-skupiny na tomto šampionáte (22. januára v Berlíne).

Semifinále (Hamburg):

Poľsko - Dánsko 36:33 po dvojnásobnom predĺžení (15:14, 26:26 - 30:30)

Najviac gólov: Bielecki 8, Tkaczyk 6, Jurasik 5 - Boessen 7/1, Christiansen 7, Stryger 5