Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

MS mužov - Do finále po dráme domáce Nemecko

SITA|Publikované 1. feb 2007 o 18:58

KOLÍN NAD RÝNOM 1. februára (SITA) - Prvým finalistom XX. majstrovstiev sveta v hádzanej mužov sa stali reprezentanti Nemecka. V mimoriadne vyrovnanom a dramatickom stretnutí zdolali domáci hádzanári ...

KOLÍN NAD RÝNOM 1. februára (SITA) - Prvým finalistom XX. majstrovstiev sveta v hádzanej mužov sa stali reprezentanti Nemecka. V mimoriadne vyrovnanom a dramatickom stretnutí zdolali domáci hádzanári v Kolíne nad Rýnom úradujúcich majstrov Európy Francúzov až po dvojnásobnom predĺžení, teda 80 minútach hracieho času, 32:31. Po 60 minútach sa zápas skončil 21:21 a po prvom predĺžení bolo opäť nerozhodne 27:27. Nemci budú v nedeľu bojovať o svoj tretí titul majstrov sveta, ale prvý po dlhých 29 rokoch. Ich súper vzíde z druhého semifinále Dánsko - Poľsko, ktoré je na programe od 20.00 h v Hamburgu.

Počas 60 minút riadneho hracieho času ani jeden z tímov neviedol vyšším ako dvojgólovým rozdielom. Zatiaľ čo úvod zápasu patril Nemcom (viedli 3:1), od polovice I. polčasu boli prakticky neustále vo vedení jednoduchšie hrajúci Francúzi. Tesne pred koncom riadneho hracieho času vyrovnal na radosť 19 000 divákov v Kölnarene Markus Bauer na 21:21 a poslal zápas do predĺženia. V ňom boli stále o krok vpredu Francúzi, ale Nemci ohromnou vôľou vždy dokázali vyrovnať. Po dvoch päťminútovkach bolo na ukazovateli skóre 27:27 a zápas sa posunul do II. predĺženia. Neuveriteľná dráma pokračovala a aj po tretej nadstavenej päťminútovke bolo skóre nerozhodné (29:29). Rozhodnutie padlo až v 79. min z ruky Markusa Baura, ktorý premenil 7-metrový hod a Francúzi už v hektickom závere napriek presilovej situácii o dvoch mužov nedokázali gólovo odpovedať.

Semifinále (Kolín nad Rýnom):

Nemecko - Francúzsko 32:31 po dvojnásobnom predĺžení (27:27, 21:21 - 11:12)

Najviac gólov: Baur 5/4, Glandorf 5, Kehrmann a Hens po 4 - Narcisse 8, Abati 7/2, Karabatic 6