Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

MS: Kanonierkou Juracková, najužitočnejšiou hráčkou Nybergová

SITA|Publikované 17. dec 2007 o 15:41

PARÍŽ 17. decembra (SITA) - Pred štrnásťtisícovou kulisou parížskej hale Bercy vyvrcholili v nedeľu podvečer XVIII. majstrovstvá sveta v hádzanej žien vo Francúzsku. Finále dvoch najväčších adeptov na ...

PARÍŽ 17. decembra (SITA) - Pred štrnásťtisícovou kulisou parížskej hale Bercy vyvrcholili v nedeľu podvečer XVIII. majstrovstvá sveta v hádzanej žien vo Francúzsku. Finále dvoch najväčších adeptov na titul lepšie zvládli Rusky, ktoré si víťazstvom nad Nórskom 29:24 (16:12) vybojovali celkovo už po šiesty raz zlaté medaily (vrátane troch prvenstiev z čias ZSSR). "Recept na úspech proti Nórkam bol jednoduchý. Museli sme eliminovať ich rýchle protiútoky, v útoku sa vyvarovať hlúpym chybám, nestrieľať zbytočne z nepripravených pozícií. Dievčatá to zvládli veľmi dobre, vo finále podali disciplinovaný výkon. Až minútu - dve pred koncom zápasu som veril, že nám titul už neunikne. Dovtedy som sa obával, že spravíme nejaké zbytočné chyby a začneme sa trápiť," vrátil sa k finálovému súboju tréner zbornej Jevgenij Trefilov. "Ťažko opísať pocity, ktoré prežívame. Sme šťastné, veľmi sme túžili po víťazstve. Tribúny boli proti nám, no naši fanúšikovia - aj keď ich nebolo veľmi veľa - prekričali ostatných divákov v hale Bercy," poznamenala tesne po nedeľňajšom triumfe brankárka víťazného družstva Inna Suslinová, hrdinka súboja o zlato.

Ruské hádzanárky neprešli turnajom bez zaváhania. V základnej skupine len tak-tak remizovali s Brazíliou 31:31, v osemfinálovej fáze prehrali s Nórskom 21:22 a vo štvrťfinále proti Maďarkám boli na pokraji vyradenia, keď v závere prehrávali 30:33. "Zatiaľ si ani neuvedomujem, čo sme dosiahli. Predchádzajúce triumfy na MS sa s týmto šampionátom nedajú porovnať. Tento titul je najcennejší, navyše sme postúpili na olympiádu," dodal J. Trefilov.

Najlepšou strelkyňou svetového šampionátu vo Francúzsku sa stala pravá spojka nemeckej reprezentácie Grit Juracková s 85 gólmi (z toho 9 z pok. hodov) v deviatich dueloch, za najužitočnejšiu hráčku zvolili Nórku Katju Nybergovú.

Do All Star tímu MS 2007 sa dostali francúzska brankárka Valerie Nicolasová, ruské krídelníčky Jana Uskovová (pravá), Polina Vjachirevová (ľavá), pravá spojka Grit Juracková z Nemecka, Maďarka Anita Görbiczová ako stredná spojka, rumunská pivotka Ionela Stancová-Galcová a ako ľavá spojka Nórka Gro Hammersengová.


All Star tím MS 2007

brankárka Valerie Nicolasová (Fr.) - pravé krídlo Jana Uskovová (Rus.), pravá spojka Grit Juracková (Nem.), stredná spojka Anita Görbiczová (Maď.), pivotka Ionela Stancová-Galcová (Rum.), ľavá spojka Gro Hammersengová (Nór.), ľavé krídlo Polina Vjachirevová (Rus.)


Najužitočnejšia hráčka: Katia Nybergová (Nór.)

Najlepšia strelkyňa: Grit Juracková (Nem.) - 85/9 gólov


Konečné poradie MS 2007: 1. Rusko, 2. Nórsko, 3. Nemecko, 4. Rumunsko, 5. Francúzsko, 6. Kórejská republika, 7. Angola, 8. Maďarsko, 9. Chorvátsko, 10. Španielsko, 11. Poľsko, 12. Macedónsko, 13. Ukrajina, 14. Brazília, 15. Tunisko, 16. Rakúsko, 17. Kongo, 18. Kazachstan, 19. Japonsko, 20. Argentína, 21. Čína, 22. Dominikánska republika, 23. Paraguaj, 24. Austrália.


Súvisiace články