Vaculík bojoval, no súperi mali svoju kvalitu. Do finále sa nedostal

Martin Vaculík.
Martin Vaculík. (Autor: Twitter Eurosport Polska)
TASR|17. aug 2024 o 21:41

V Cardiffe skončil na ôsmom mieste.

CARDIFF. Slovenský pretekár na plochej dráhe Martin Vaculík obsadil na podujatí 7. kola seriálu Speedway Grand Prix v Cardiffe ôsme miesto.

Víťazné double zaznamenali domáci Briti, z triumfu sa tešil Dan Bewley, ktorý vo finále uspel pred Robertom Lambertom. Na tretej priečke finišoval Švéd Fredrik Lindgren.

Vaculík vyhral dve z piatich úvodných jázd, v ďalšej skončil na druhom mieste, raz bol tretí a raz štvrtý.

Vo svojej záverečnej jazde dokázal zdolať aj elitného poľského jazdca Bartosza Zmarzlika. V nesmierne vyrovnaných pretekoch mu však zisk 9 bodov stačil len na tesný postup do semifinále.

V prvej semifinálovej jazde od začiatku zaostával za najlepšími a skončil v nej napokon na nepostupovom 4. mieste, čo znamenalo celkovú 8. priečku.

Slovenský reprezentant si do šampionátového hodnotenia pripísal ďalších deväť bodov. V celkovom poradí mu patrí so ziskom 75 bodov šieste miesto.

Na čele klasifikácie je napriek neúspechu v Cardiffe Poliak Zmarzlik (111). Ďalšie preteky jedenásťdielneho seriálu sú na programe v sobotu 31. augusta vo Vroclave.

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Vaculík bojoval, no súperi mali svoju kvalitu. Do finále sa nedostal