Poľsko

4.

Arťom Laguta

Rusko

TORUŇ. Ruský pretekár Arťom Laguta sa stal celkovým víťazom seriálu MS motocyklov na plochej dráhe.

V záverečných pretekoch 11-dielneho seriálu v poľskej Toruni si udržal náskok pred obhajcom titulu Poliakom Bartoszom Zmarzlikom.

Slovenský reprezentant Martin Vaculík obsadil v konečnom poradí seriálu MS 12. miesto so ziskom 54 bodov. Pred seriálom mal medailové ambície.

Vaculík mal v piatkových pretekoch kolíziu, v ktorej síce nespadol z motorky, no utrpel zranenie ramena. Podujatie a následne aj sezóna MS sa pre neho skončila.

"Vyskočilo mi rameno, ale hneď sa aj vrátilo späť. Čaká ma magnetická rezonancia a dúfam, že bude všetko v poriadku. Chcem si byť istý, nechcem nič riskovať alebo podceniť," odkázal Vaculík prostredníctvom sociálnych sietí.

V záverečných pretekoch získal 1 bod a obsadil 15. miesto.

Laguta mal pred štvorčlenným finále 9-bodový náskok pred Zmarzlikom a bolo jasné, že o titul nepríde.

Poliak tak nedosiahol na víťazný hetrik.