Motorizmus: Alexander obeťou pretekov ACRA

TASR|5. okt 2001 o 12:15

Concord 5. októbra (TASR) - Na štvrtkových pretekoch Amerického automobilového klubu (ACRA) prišlo v severokarolínskom Concorde k tragédii, keď sa pri havárii zabil pretekár Blaise Alexander

.

Dvadsaťpäťročný Alexander, ktorý pretekal aj v sérii NASCAR, predbiehal tesne pred tragédiou Kerryho Earnhardta, aby sa dostal na prvé miesto. Po manévri sa však zle zaradil a Earnhardt ho vo veľkej rýchlosti nabral zozadu. Alexandrovo auto sa v tej chvíli dostalo blízko ochrannej bariéry a čelne narazilo do betónu, od ktorého sa znova dostalo k Earnhardtovmu autu a vrazilo do neho. Earnhardt sa niekoľkokrát prevrátil a jeho auto zachvátili plamene.

Zachranári vytiahli oboch pretekárov, Alexander bol však namieste mŕtvy a Earnhardt vyviazol s ľahkými zraneniami. "Smrť spôsobili ťažké zranenia hlavy. Keď sa naši záchranári dostali k autu, (Alexander) nejavil už známky života," povedal hovorca pretekov Jerry Gappens.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»Motorizmus: Alexander obeťou pretekov ACRA