Enea Bastianini

Taliansko

Ducati Lenovo

+ 4,368 s

VENTNOR. Španielsky pretekár MotoGP Jorge Martin vyhral sobotný šprint na VC Austrálie spôsobom štart-cieľ.

Triumfom vo veterných pretekoch zvýšil v boji o titul náskok na Taliana Francesca Bagnaiu, ktorý skončil štvrtý.

Pódium doplnil Martinov krajan a šesťnásobný majster sveta Marc Marquez z tímu Gresini a Talian Enea Bastianini na Ducati.

Preteky poznamenala tvrdá kolízia Mavericka Viňalesa a Marca Bezzecchiho.

Prvý menovaný sa ku koncu pretekov zavesil za Bezzecchiho, aby využil vzduchový vak a do súpera narazil. Obaja jazdci by mali byť podľa informácií agentúry AFP v poriadku.

Martin zvýšil svoj náskok na úradujúceho majstra Bagnaiu o šesť bodov a momentálne tak vedie štyri preteky pred koncom sezóny o šestnásť bodov.

Sobotný šprint bol prvý na ostrove Phillip Island, vlaňajší organizátori zrušili pre zlé počasie.

Domov»Ďalšie športy»Motorizmus»VIDEO: Tvrdá kolízia v MotoGP. Pretekár chcel využiť súpera, ale narazil doňho